Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.444
Поени од реакции
5.404
Калинич не е повикан зошто Гатузо таке сакал


апдејт, се курчел на тренинг...


Мн поштуем ова, форца Гатузоо!!!

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Последно уредено:
C

Castiel

Гостин
The reason for Kalinic's exclusion was the unwillingness he showed during training, likely after he knew he wasn't going to start against Chievo (the training bib was given to Cutrone) he trained in a mild way.


:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Фала курцу. Дај боже ова да значи дека копилето го изиграл последниот натпревар за Милан во кариерата.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.420
Поени од реакции
7.759
Не ми е некоја утеха ова, освен фактот што Џенаро покажува дека е строг и бара 100%на посветеност и дисциплина.
Мене ќе ми биде утеха ако на лето успеат да му извадат барем 20че.
Туку имаме мноооооооогу шлајм што треба да се продава на лето луѓе...
Монтоливо,Абате, Гомез,Мусачо, Калинич, Антонели, Бертолачи ... Глеам Виљареал имаат опција да го откупат Бака за 15.5 милиони, и со него е прашање што ќе се праи.
Нианг и Лападула мислам дека имаат обврска да ги откупат.

Тоа се предизвиците пред нашиве газди кои треба да ги решат: Мислам дека доколку се исчистат од овие гнаси, ќе успеат да присоберат 40-50 милиони со што ќе можат да купат нешто добро.
Ако се продава и Андре силва тогаш ќе имаат многу калкулации за летово, но сега се надевам дека ќе ги потрошат паметно и си ја научија лекцијата од претходно лето.

Утре треба Андре Силва да почне од прва минута.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
The reason for Kalinic's exclusion was the unwillingness he showed during training, likely after he knew he wasn't going to start against Chievo (the training bib was given to Cutrone) he trained in a mild way.


:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Фала курцу. Дај боже ова да значи дека копилето го изиграл последниот натпревар за Милан во кариерата.
Dobro e da pokaze karakter samo nemame takov napagjac..a i vie dvajca ne se vo nekoja idealna forma..
Najdobro bi bilo utre Silva da pocne..mora da tepame utre oti posle imame samo teski natprevari.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.674
Не мислам дека Калинич е најкрив за се што се исподеси сезонава, ама стварно треба да е безобразен да се љути за било што . Никој не смее да писне за било која одлука на Гатузо до крај на сезонава, пошто освен евентуално Кеси, ниеден не си ја заслужи ни цената, ни платата.

Утре поубаво е да се почне со Кутроне и да се чува Силва од клупа, лошо е да се оставиш без џокер ако зашкрипи, а неаме ниеден офанзивец што би можел да размрда.
Оваа утакмица мора да се добие за да се влезе мирно во паузата, а после веќе почнуваат тешките утакмици, мислам дека Јуве и Интер испаднаа една по друга и мора да влезат максимално спремни.
До крај поголемиот дел утакмици ги играме дома, математика за 4то место имаме, само малце среќа и многу борба све може да се деси.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не треба да ризикува со Бонучи на ваков натпревар, ако добие жолт нема да може да игра против Јувентус или со Интер на 4 април. Требаше да направи глуп жолт против Џенова и да одмара денес.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Не ми е некоја утеха ова, освен фактот што Џенаро покажува дека е строг и бара 100%на посветеност и дисциплина.
Мене ќе ми биде утеха ако на лето успеат да му извадат барем 20че.
Туку имаме мноооооооогу шлајм што треба да се продава на лето луѓе...
Монтоливо,Абате, Гомез,Мусачо, Калинич, Антонели, Бертолачи ... Глеам Виљареал имаат опција да го откупат Бака за 15.5 милиони, и со него е прашање што ќе се праи.
Нианг и Лападула мислам дека имаат обврска да ги откупат.

Тоа се предизвиците пред нашиве газди кои треба да ги решат: Мислам дека доколку се исчистат од овие гнаси, ќе успеат да присоберат 40-50 милиони со што ќе можат да купат нешто добро.
Ако се продава и Андре силва тогаш ќе имаат многу калкулации за летово, но сега се надевам дека ќе ги потрошат паметно и си ја научија лекцијата од претходно лето.

Утре треба Андре Силва да почне од прва минута.
Мислам дека не си у право со Мусачо.Одличен одбрамбен играч и мислам дека Гатузо треба со Киево да го одморе Бонучи и да му даде шанса.Плус мислам дека подобар дефанзивец за нс клупа нема ни да најдеме.Шо се однесува до Силва мислам дека му требаше време полека влегува у форма и добро би било да го задржат со Кутроне се одлично решение за напад и тука нема шо повеќе да се уложува.Највеќе ни фалат крила за ротација и средина.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.420
Поени од реакции
7.759
кутроне е многу ограничен играч...
Ја стварно сакам да се изгради у играчиште, ама мора многу да работи детето. На брзина,техника,издржливост. Финиш и осет за гол има ненормален, никој тоа не го спори. Ама у 4-3-3 формација да играш мора да имаш физичка т.е брзинска супериорност. Погледнете му ги головите, најголем дел од нив се од first touch, ајде нека биде и втор допир одма шутира. У 4-3-3 се бара многу повеќе од тоа.

Да не испадне примерот со локатели и од кутроне, на почеток да ветува многу после да спламне.
Многу млади играчи у милан блескале една сезона или дел од сезоната, за на крај се посерат... иаме еден куп такви примери.
Не сакам да се деси истото со кутроне, ама мора многу да напредува за да се одржи и напредува наредни сезони, а да не спадне на ниво на Сасуоло или Емполи.
Премалку допири има со топкава, лесно губи топка, лошо се гради, практично е импотентен у играта со глава... Ја го обожавав Инзаги, и стварно сакам да искочи од детево нов Пипо, ама мислам дека времето за таков тип на напаѓачи е изумрено и денешниов фудбал, особено у 4-3-3 формација бара многу по комплетни напаѓачи.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Musaco ne e los ali poslednive nekolku nedeli bese povreden..

Не треба да ризикува со Бонучи на ваков натпревар, ако добие жолт нема да може да игра против Јувентус или со Интер на 4 април. Требаше да направи глуп жолт против Џенова и да одмара денес.
Pametno ke bese da..ne veruvam deka ke odmara deneska.

Za Italija ne go zemale Romagnoli..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па повреден е Ромањоли и подобро да одмара за пријателските и да биде спремен за трите дерби натпревари.
 
P

PewDiePie

Гостин
Што ти е тебе цел ден ме демнеш нешто ? :D

ограничен е физички ...
Па ти изгледа денес си решил да пишуваш глупости на секоја тема :icon_lol:

Кутроне испадна играчиште за Силва и Калиниќ,а за снага ќе порасне ќе ојача...
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.420
Поени од реакции
7.759
Па ти изгледа денес си решил да пишуваш глупости на секоја тема :icon_lol:

Кутроне испадна играчиште за Силва и Калиниќ,а за снага ќе порасне ќе ојача...
Ти дечко никако да ме сфатиш што сакам да ти кажам... до тебе е изгледа.
Никаде не го споредив со силва и калинич бе. Само реков дека е физички ограничен, нешто за кое и ти се согласуваш (ќе порасне ќе ојача).
После ја сум контрадикторен. Ај те молам ако себе, не не брукај нас фановите по форумов :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ваков мизерен Киево да ти сврти резултат...
Сами си бараа, досега требаше да имаат солидна предност, ама важно нели Калинич не игра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom