Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.451
Поени од реакции
5.415
Ako tepamo mamata u picka!


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Katastrofa igra..golov cist faul od Romagnoli. Vtoto ja kontroliraa kolku tolku i dobar gol na Suso..nisto posebno. Ke dojde nekoja posolidna ekipa i pak ke gubat..
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
Katastrofa igra..golov cist faul od Romagnoli. Vtoto ja kontroliraa kolku tolku i dobar gol na Suso..nisto posebno. Ke dojde nekoja posolidna ekipa i pak ke gubat..
Жити се објасни како е фаул од Ромањоли?Голманот требаше да го разбие ама чим е глуп си се прима таков гол.Тоа е прво правило кај голманите,во голмански простор треба да те убие и да ја фати топката
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Нашиве нашле друга банка која ќе го рефинансира кредитот кон Елиот фондот, односно ќе ги исплати тие 308 милиони кои Милан беше обврзан да ги врати на фондот до Октомври 2018, и истата сума Милан на нив ќе им ја врати ама во рок од 5 године, што значи ќе може послободно да дишат Фасоне и МираЛеби !

Иначе на најновата листа на топ 100 тинејџери во светот, според 4-4-2 магазинот, Донарума е на првото место пред Мбапе и Рашфорд.
Локатели 10-ти а Кутроне 23-ти

Кого го интересира целата листа
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Beloti verojatno ke si ja zadrzi cenata od letovo :) , nema da dade nieden gol na svetskoto dogodina :( .
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Kaka:“Coaching Milan? Why not? I still have Milan in my heart, like all the clubs I’ve played for. My door is open to everyone.”
 
C

Castiel

Гостин
Milan had contact with the agent of Bayern Munich 18-year-old goalkeeper Ron-Thorben Hoffmann. His contract with the club expires next summer [TMW].


@Uli Hoeneß Има потенцијал детево ?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Milan had contact with the agent of Bayern Munich 18-year-old goalkeeper Ron-Thorben Hoffmann. His contract with the club expires next summer [TMW].


@Uli Hoeneß Има потенцијал детево ?
Не знам. Како шо гледам брани за тимот до 19 години додека Христијан Фрухтл е 17 години и брани за вториот тим на Баерн и е трет голман во тимот по Ноер и Улрајх. Потпиша летово професионален договор. Фрухтл почна да брани и за младата репрезентација до 18 години така да го сметаат за подобар од Хофман.

Bayern Munich youth goalkeeper Christian Fruchtl has "incredible" attributes, according to sporting executive Matthias Sammer

Така да послабиот голман слободно може да си го земете :D, само што не верувам да го продадат туку мислам дека ќе му го продолжат договорот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom