Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
Организација нула ова само во Македонија го има жими се , имам карта блок 15 ред 9 му кажувам на редарот да ми каже каде е 9ти ред да идам да си седнам како човек, ми вика незнам, еве ви го земале местото хехехехе значи колку страв имат од баграта тоа е страшно а замисли ние 5 души истакнати по 1000че за карта немавме каде да седнеме на крај едвај се најдоа некако 4 седишта еден позади друг седеа и јас седев на скали, колку луге имаше само пуштени без карти и на колку само и беа одземени столчињата тоа беше страшна работа. А редарите се безвеза трујца прашав незнаат кој е 9ти ред а кој 10ти кој 11ти , племето се наредило уште у 5 и 30 заварило се од a до zh па го прашуваш нешто се прави улав божем незнае македонски ау ау која катастрофа се ....толку



п.с Антонели оди занимавај се со друг спорт остави на децата да играт , Маури братот две додвања не погоди. Локатели која елеганција само да не улета у некој филм може да биде играчиште.
Бонучи колку беше само мотивиран и на најнебитната утакмица у кариерата урлаше како луд!

Ова со седиштава и на југ 3 блок се случуваше. Ем што идеа и си седнуваа кај сакаат туку и имаа карти на кои пишуваше југ ложа ред 4, 5, 6, околу мене што гледав и беа 50 денари, и кога идеа луѓево со платена карта - ваучер од 1000 ка не ги пуштаа да седат тука оти тоа било нивно место. Јас среќа седнав на време а птоа тројца околу мене убедував дека ложа е горе и дека ние со ваучер каде пишува југ блок 3 ред 4, 5, 6 и сл. треба да седиме тука. Страшна работа. А редарите со прст не мрдаа.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Досадна утакмица и џабе потрошено време да се гледа помеѓу таков народ. Џабе прекинав и одмор за да идам да ги гледам. Прво земав карта за блок 3 како човек да гледам, а после ме предомислија, ај со фанови од Словенија и Хрватска заедно они имале на источна. И мене ќе ме снајдеше ова со местата на блок 3.
На влез ме врати еден демек не било таму за источна. Како не бе глуп, а тој пред мене исто беше на источна и го пушти. :ROFLMAO:

Не се знаеше кој пие и кој јаде. Слушам лаење и се вртам позади викам овие будалите носат куче и кога гледам еден повозрасен човек лае. :pos: Секакви болесници имаше.
Еден пред мене вика Бертолачи говедоооо.
Му викам брат, Бертолачи е позајмен во Џенова. Каде го гледаш?
- Е, навистина, епа кој е тоа?
Па Антонели.

Пола од тие ни не знаеа кои играчи ќе дојдат и кои се на терен. Не знаеа кој е бројот 4, само 9 и 19 ги знаеа.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Досадна утакмица и џабе потрошено време да се гледа помеѓу таков народ. Џабе прекинав и одмор за да идам да ги гледам. Прво земав карта за блок 3 како човек да гледам, а после ме предомислија, ај со фанови од Словенија и Хрватска заедно они имале на источна. И мене ќе ме снајдеше ова со местата на блок 3.
На влез ме врати еден демек не било таму за источна. Како не бе глуп, а тој пред мене исто беше на источна и го пушти. :ROFLMAO:

Не се знаеше кој пие и кој јаде. Слушам лаење и се вртам позади викам овие будалите носат куче и кога гледам еден повозрасен човек лае. :pos: Секакви болесници имаше.
Еден пред мене вика Бертолачи говедоооо.
Му викам брат, Бертолачи е позајмен во Џенова. Каде го гледаш?
- Е, навистина, епа кој е тоа?
Па Антонели.

Пола од тие ни не знаеа кои играчи ќе дојдат и кои се на терен. Не знаеа кој е бројот 4, само 9 и 19 ги знаеа.
И Абате го знаеа, имаше на блок 3 една будала 45 минути рикаше како магаре вафанкуљо Абате , а кој не го знаеше сигурно го запозна.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Haha,samo vie nekolku ste imale problemi!!! Jas
bev so lugje okoli mene od Bugarija i Kosovo,apsolutno tie
nikakvi problemi nemaa..Sekogas 'vie ' maleri
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
какви искривени фаци се изнагледав вчера уште не ми е јасно :D
боууу најјаки ми беа коа скандираа учака учака :D :D :D
а балисти уште не научиле да навиваат само скандираат и тоа се некои националистички пораки

али нема везе баталете ги Албанците него мило ми е што ги гледав во живо милан штета што ова беше реванш а не прва утакмица ќе беше многу појако
антонели ме разочара многу и исто така андре силва многу ја пимпла
локатели многу зрело и јако ми делува браво за детето
а кажете ми што се дешава со ромањоли? некако слаб беше прво полувреме после го сменија нели
а зошто не играше на првиве утакмици, повреда нешто?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
какви искривени фаци се изнагледав вчера уште не ми е јасно :D
боууу најјаки ми беа коа скандираа учака учака :D :D :D
а балисти уште не научиле да навиваат само скандираат и тоа се некои националистички пораки

али нема везе баталете ги Албанците него мило ми е што ги гледав во живо милан штета што ова беше реванш а не прва утакмица ќе беше многу појако
антонели ме разочара многу и исто така андре силва многу ја пимпла
локатели многу зрело и јако ми делува браво за детето
а кажете ми што се дешава со ромањоли? некако слаб беше прво полувреме после го сменија нели
а зошто не играше на првиве утакмици, повреда нешто?
Повреден беше Ромањоли едно 2 месеца сигурно, се шпекулираше дека и операција на колено ќе треба ама сакаа да видат дали ќе го средат проблемот без тоа и ваљда успеаа.

Пред недела дена почна со тренинзи со екипата и сеа му даде едно полувреме за да видат до кај е работата ваљда и ако нема компликации да почне да фаќа ритам.

Одлично е шо тука е Мусачо сеа, го иаме и Бонучи и не мора по секоја цена да се форсира негово враќање на терените ко шо би било случај минатата сезона пошо така може да се сјебе до крај.


Утакмицава не ја зимајте за никаков репер, нормално беше да играат вака после 6-0 и решен двомеч, сигурно нема да се форсираат и да се случи некоја несакана повреда па да се чешаме после.


Haha,samo vie nekolku ste imale problemi!!! Jas
bev so lugje okoli mene od Bugarija i Kosovo,apsolutno tie
nikakvi problemi nemaa..Sekogas 'vie ' maleri
У реду е, сериозно е у ред, нема потреба да се лигавиш, тие шо имале проблеми имале ради сериозно преголемите националистички навреди или провокации.

Ја си кажав дека тотално кул поминав на јужна и тоа е тоа.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.451
Поени од реакции
5.417
На чуеков му е многу досадно у животот изгледа... Почнуе плачењето...


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Montella: 'No Donnarumma promise'

Vincenzo Montella denies Mino Raiola’s claim Milan “promised Gianluigi Donnarumma the captain’s armband” and opens up for M’Baye Niang.
The Coach was asked about comments from agent Raiola that the Rossoneri had vowed to make him the new Rossoneri captain if he signed a contract extension.
Instead, the role was handed to newcomer Leonardo Bonucci on his debut after the move from Juventus.
“I respect everyone, but often too much importance is given to what others say,” noted Montella in a Press conference.
“The club never told me to give the armband to Gigio, let alone promised it to the lad or his entourage.
“He was told that maybe, over time, he would get it, but that is very different.”

Raiola also represents Niang, who is currently off training due to ‘stress’ after rejecting a Spartak Moscow transfer.
“I have an excellent rapport with Niang and hope he can recover soon, because he is a very sensitive guy. I’d like to speak to him some more.”
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
IMG_4173.JPG

imaat nekoj dobar plan ovie se pocesto se kupuvaat igraci za primavera so valjda po sezona dve bi bile promovirani vo prv tim


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Montella: "Thohir said he has been an Inter fan since the time of the Dutch trio, I will never forget that team."
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Нормално, тебе не ти пречи исвиркување на Македонската најава.
Кој ви е крив што вие не скандирате АРМ АРМ.
Искрено се ми беше очекувано со исвиркувањето, скандирањето националистички пораки( тоа сите на балканот го прават, не се само Албанците), али ова со УЧК е нешто најсмешно што сум слушнал.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ќе купиме нешо до крај, мене ми изгледат дека то е то.
 
P

PewDiePie

Гостин
Демек газдата кога дошол вчера,после пеглањето на сметките одобрил екстра буџет за играч во средина,"мецала" ебати канцерогените називи.....

Ако вистина се одобрени пари и ако мислат да ги трошат на Рафиња или некој таков шарлатан,боље нека чекаат до Зима или следно Лето,за таков можеа и Бертолачи да го остават,ист учинок ќе има ко Рафиња...
 
C

Castiel

Гостин
Niang, Sosa, Paleta i Gomez si odat 90%. Znaci krilo, sredina i stoper mora se donesat. Ama mnogu malku vreme ima do kraj na preoden rok. Ne znam sto kvalitet bi nasle za kratko vreme.


Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom