Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.280
Поени од реакции
34.179
Oколу 70 мин од натпреварот ,за кого беше наменето УЧК ,УЧК ?
За итаљанците ли ?ќ
Но во секој случај супер провод и тоа со пола Косово у околина.
Другар смешно е да прашуваш за кого било тоа наменето, сигурно не беше за редарите.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.164
Поени од реакции
3.976
Маури и Занелато сеа шанса па здравје догодина а нив кур ги боли си трчкаат лаганица без да пробаат да се докажат...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Незнaм штo ке се прaви сo тoј Мaури,мнoгу беше тaпa.Пoд итнo нa пoзaјмицa,Сoсa еднa клoцa и прaвец Турцијa.
Нo дa земaт некoј.
 
P

PewDiePie

Гостин
Маркизио си ебал мамата 1 месец,така да овој бришење.
Тој Рафиња некако ми личи на превара играч,нејќам вакви нежни "техничари"...нека гледаат некој сестран за во средина да земат......дај нека отвори кесето тоа кинезот,се отцепил од јадење вчера образите му тежеа кога го мереа стадионот со Фасоне,нека не се брукаат на крај со калиниќи такви никакви,нека видат таму Видал,ќе го играат ли,нема да го играат :icon_lol:

Младиве освен Силва што се гледа дека го има фудбалот во мал прст,и Кутроне што иссебичи ама даде гол,ме разочараа скроз,Калабрија,Маури,се тоа магла по позајмици,абот и антонели оваа сезона ќе покријат кога ќе треба. Само да се ослободат од Нијанг,Соса,Палета некако и нека заудараат јако на крај нека не си играат курот и во Л.Е. има озбилни екипи а за калчо да не збориме.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.160
Поени од реакции
5.059
Ромањоли после натпреварот ја објави сликава на инстаграм


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.160
Поени од реакции
5.059
Нема Вардар
ај коа ќе пројдат групи ќе се сретнемо...


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
P

PewDiePie

Гостин
Фина група за да се пројде без многу напор (y) иако не треба да подценуваат никој

Битно е што нема да се акаат по русии на крај на свет,во комшии и на балкан :tvg:
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.781
Поени од реакции
1.580
Имаше еден момент, полицијата/редарите избација еден, ваљда од нивните и тогаш почнаа да викаат учк учк....
племе
Не , од племето ваше беше, провоцираше кон околната публика, и го избација!
 
M

MD_

Гостин
Не , од племето ваше беше, провоцираше кон околната публика, и го избација!
Сета среќа вашето племе не провоцираше
Свиркање кога официјалниот спикер зборуваше Македонски, скандирање учк, шиптарија етнике, а изгледа и мртов ќаур добар ќаур (не ви го разбирам глупиот јазик)
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.781
Поени од реакции
1.580
Сета среќа вашето племе не провоцираше
Свиркање кога официјалниот спикер зборуваше Македонски, скандирање учк, шиптарија етнике, а изгледа и мртов ќаур добар ќаур (не ви го разбирам глупиот јазик)
Хехе, глупите и не разбираат повеќе од еден јазик...бтв да не те оставам неук, никој не пееше мртов каур добар каур...а дека сме племиња сите, затоа ни е состојбата ваква во државава, оти од племе држава не бидува, особено ако имаме две големи племиња, кои не се мирисаат меѓу себе...
Иначе , секој втор беше со дрес на Милан во стадионот, и никој не беше чепнат, дури и тетовци албанци кои живееат во Италија, навиваа за Милан, така да атмосферата во статионот беше доста добра, доста со јадење...
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.231
Поени од реакции
3.868
Ситуацијата на стадион беше комична, не се знаеше која јаде кој пие имаше дечки кои се радуваа за голот па го пцуеја играчот, па после судија не видел офсајд за на крај да биде во право судијата. Ова се случуваше 90 минути:pos:
 
M

MD_

Гостин
Хехе, глупите и не разбираат повеќе од еден јазик...бтв да не те оставам неук, никој не пееше мртов каур добар каур...а дека сме племиња сите, затоа ни е состојбата ваква во државава, оти од племе држава не бидува, особено ако имаме две големи племиња, кои не се мирисаат меѓу себе...
Иначе , секој втор беше со дрес на Милан во стадионот, и никој не беше чепнат, дури и тетовци албанци кои живееат во Италија, навиваа за Милан, така да атмосферата во статионот беше доста добра, доста со јадење...
Па знам 2 од 3те нај зборувани јазици во Европа, сигурно не ми дошло до тоа да го учам вашиот. Цело време провоциравте и тоа не само Балисти туку и обична публика ги скандираше работите погоре, треба само огромни казни што од УЕФА што од ФФМ па само така ќе ги научат на ред сите што провоцираат со националистички срања.

Инаку нормално дека никој нема да биде чепнат кога секој трет беше со дрес на Милан :D џабе крекаа некој форумџии тука дека немало да смеат луѓето да одат со дресови на Милан, да се радувале за гол и сл па дури и имаше некои ликови со дресови на Вардар што без проблем си ја гледаа утакмицата
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.813
Поени од реакции
8.713
Плус седеа наредени по скали еј, мизерија. Имаше и еден пар, се жалеа на полицијата дека им е земено местото и дека не сакаат да им го отстапат, а овие само дремат...
Абе племе
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.781
Поени од реакции
1.580
Па знам 2 од 3те нај зборувани јазици во Европа, сигурно не ми дошло до тоа да го учам вашиот. Цело време провоциравте и тоа не само Балисти туку и обична публика ги скандираше работите погоре, треба само огромни казни што од УЕФА што од ФФМ па само така ќе ги научат на ред сите што провоцираат со националистички срања.

Инаку нормално дека никој нема да биде чепнат кога секој трет беше со дрес на Милан :D џабе крекаа некој форумџии тука дека немало да смеат луѓето да одат со дресови на Милан, да се радувале за гол и сл па дури и имаше некои ликови со дресови на Вардар што без проблем си ја гледаа утакмицата
Кој, македонски, српски, хрватски, бошњачки и бугарски, тоа се 5 јазици :pos:?
Тоа дека се шетал со дрес на Вардар, само покажува колку добро и питомо племе сме :D, замисли на натпревар на Вардар со Милан, некој да се шетал со дрес на Шкендија...што ќе правеа вашето племе???
 

Маск

Дали?? :O
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.321
Поени од реакции
1.782
Организација нула ова само во Македонија го има жими се , имам карта блок 15 ред 9 му кажувам на редарот да ми каже каде е 9ти ред да идам да си седнам како човек, ми вика незнам, еве ви го земале местото хехехехе значи колку страв имат од баграта тоа е страшно а замисли ние 5 души истакнати по 1000че за карта немавме каде да седнеме на крај едвај се најдоа некако 4 седишта еден позади друг седеа и јас седев на скали, колку луге имаше само пуштени без карти и на колку само и беа одземени столчињата тоа беше страшна работа. А редарите се безвеза трујца прашав незнаат кој е 9ти ред а кој 10ти кој 11ти , племето се наредило уште у 5 и 30 заварило се од a до zh па го прашуваш нешто се прави улав божем незнае македонски ау ау која катастрофа се ....толкуп.с Антонели оди занимавај се со друг спорт остави на децата да играт , Маури братот две додвања не погоди. Локатели која елеганција само да не улета у некој филм може да биде играчиште.
Бонучи колку беше само мотивиран и на најнебитната утакмица у кариерата урлаше како луд!
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.934
Поени од реакции
9.087
Другар смешно е да прашуваш за кого било тоа наменето, сигурно не беше за редарите.
Може требаше и извичник да ставам зошто повеќе реторичко беше прашањето за да се надоврзам на муабетот за ``голема заинтересираност , 30 000 карти продадени (од кои 25 000 за лечење комплекси а 5 000 за гледање фудбал) во најбрз рок``.[DOUBLEPOST=1503680347][/DOUBLEPOST]
Цело време провоциравте и тоа не само Балисти туку и обична публика ги скандираше работите погоре, треба само огромни казни што од УЕФА што од ФФМ па само така ќе ги научат на ред сите што провоцираат со националистички срања.
Затоа пољаците кога го објавија транспарентот со алчната свиња УЕФА одма јадеа казни на ниво на најтежок расизам , а вакви како овие ќе поминат со прекор и опомена ко у осново да се .
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom