Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.273
Поени од реакции
45.670
и да имаше некоја надеж Монтоливо да си иде - умре вчера, прво со повредата на Биља додуша, ама вчера штембиљот се стави званично. Веќе во недела е стартер. ќе ја ебе цела утакмица и пак ќе го пљукаме овде како минативе 4 години.
Нема спас од него и од Абате, како црни магии да фрлаат на секој што конкурира на нивниве позици.
 
C

Castiel

Гостин
Niang is rejecting all the offers (from Spartak and Torino), he wants to stay. #Sky

Кажете пак како тоа лесно можеме да се ослободиме од играчи што не ни требаат.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
C

Castiel

Гостин
Ајде со среќа уште еден фудбалер по кој ќе кинеме живци. Убаво пиша некој. Блиску е денот кога нападот ќе ни е Нианг Калинич Борини....

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Претерувате малку во врска со Калинич, а и избрзувате со заклучоците. Не дека на мене ми е по ќејф трансфер на 30 годишен напаѓач на кој врвот во кариерата му е Фиорентина и ланската сезона со 15 постигнати голови, но факт е дека на Милан му фалат играчи за да се добие ширина во составот и заради тоа не може да и се замери на управата што носи вакви играчи, а реално за тие пари и не може да се закачи поасален напаѓач кој притоа најверојатно ќе треба да прифати да биде опција за од клупа. Е сега, после овој трансфер на Милан му фали уште најмалку еден класа напаѓач или крило во зависност од формацијата со која што планира да настапува Монтела и фали еден солиден играч за ротација во средниот ред. Ако до крајот на преодниот рок успеат да ги пополнат соодветно овие недостатоци тогаш трансферот на Калинич не само што ќе помине туку во зависност од тоа што ќе го прикаже на теренот може да се покаже и како многу добар.
 
M

MD_

Гостин
Јас бев против Калинич ама во секој случај подобро он + крило и еден играч од средината средина за 90 милиона вкупно отколку сите тие да ги дадеа за напаѓач (Белоти)

Играме и Европа лига ни треба ширина на тимов пред се, неможеш да сметаш многу на Монтоливо/Соса и сл просеци
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Абе луѓе да се разбереме Милан сезонава ќе игра ЕЛ не ЛШ па да планираат ширина, дубина или висина на тимот па и крај краева јануари има уште преоден рок и таму може да се земат играчи дотогаш Монтоливо и компанија ќе бидат екстра за наклупа и ЕЛ. Јас никако не гледам логика со трансферов освен ако не се земе напаѓач класа или некое добро крило (не Кеита) + среден ред уште еден па да има некоја смисла. Дека нема напаѓач за 25 м како него, нема. Други со таков капацитет вредат помалце еве на пример Несторовски кога веќе Монтела сака балканец во состав :icon_lol:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Па муабетот е дека ни за Серија А немаме доволно играчи. Еве сега со Кротоне покрај Биља најверојатно ќе фали и Бонавентура, а тоа во голема мера значи импровизација со Борини на крило или ако оди таму Чаланоглу тогаш добиваме очобол средина со Локатели, Монтоливо и Кеси. Ако не го рачунаме хрватов тогаш едина замена за Андре Силва е Кутроне, десно крило само Сусо е без никаква замена, лево крило не ни имаме во тим итн. Освен одбраната и заден везен на ниту една останата позиција немаме играчи за од клупа и затоа под хитно мора да се најде замена за Бонавентура, Чаланоглу па и Кеси освен ако не планираат Локатели таму да мења, а во спротивно на секоја повреда/суспензија ненормално многу ќе трпи целиот тим.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не нема потреба од проширување и се со едни исти ќе играат на повеќе од 50 натпревари. А во напад само двајца напаѓачи. Се напнаа за 25 мил како од нивни пари да го земаа. Уште не е дојден и е прогласен за флоп.

И за ЛЕ треба играчи. Идење до полуфинале или финале во ЛЕ ќе донесе повеќе пари на клубот и таму веќе има подобри екипи.
 
P

PewDiePie

Гостин
25 милиони за да го потполниш тимот со играчи за на клупа :pos: па вие сте ебано ретардирани бре....овој повеќе од Силва ќе изигра на крај.

Многу верба и надеж во контињеров немам,едино што се надевам е да си ги отплати тие 25мил со 20 гола барем,и дека овој не е фамозниот "мистер икс 2" зошто ќе испадне ко ветувањата циганот муртински и неговата влада во разминување.....нешто сум сигурен дека нема да го направат господа ко фасоне и мирабели.

Lotito: "We received three official offers for Keita: €35M from Milan, €32M from West Ham and €30M from Napoli."
Lotito: "Keita and his agent responded that they aren't interested in any of the three clubs and that they want Juventus."

Барем овој нема да го довлечкаат,нека ги почека јуве уште малце.
 
C

Castiel

Гостин
Ќе праиме муабет сезонава кога Калинич повеќе ќе игра од Силва , и од наредни кога ќе му кине минути на Кутроне. Или па за две сезони кога ќе треба да го избркаме нема да сака по никоја црна пошто никој друг будала нема му дава 3.5 милиони по сезона.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
M

MD_

Гостин
Многу летнавте во облаци..

И јас сакав да земат некој од Белоти или Аубамејанг ама очигледно во моментов се далеку од договор со нив а изгледа и ќе немаат пари да ги пополнат сите позиции на кои треба нов играч (напаѓач, крило и средина) па затоа и отидоа на поефтината варијанта со Калинич. За 20-25м напаѓач кој играч би го земале ако не него ?
Уште па хејт и за Балде а во моментов освен Сусо немаме ниту едно друго асално крило, зарем со Борини и Нианг (ако не си оди) очекувате да ја избуткаме цела сезона..

Инаку Нианг барал % од идниот трансфер оти така му било ветено од предходната управа :facepalm: каква циганарија кажи му или оди си или дреми на клупа до 2019
 
Последно уредено од модератор:
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Дракслер да го земат ако си ојт од ПСЖ супер ќе е, преку кур со црнчуги ко Нианг и Балде, иако и разликата огромна меѓу овие двајца, Балде ме нервират зш се скапа во курчење за во Јувентус да ојт.

Донарума
Родригез Ромањоли Бонучи Конти
Кеси Биља Чаланоглу
Дракслер Силва Сусо

Донарума
Родригез Мусачо Ромањоли Бонучи Конти
Кеси Биља
Бонавентура
Силва Калинич

Со крило плус мислам дека ќе мојме да издржиме до зимава и тогаш да се испазарит она шо ќе ни фалит.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom