Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
C

Castiel

Гостин
Мората наводно прифатил да игра во Милан. Нашиве му нудат плата од 7.5 милиони. Останува со Реал за трансфер да се договорат. Се работи за 60 милиони негде. Не знам мене лично не ми е по кејф Мората.[DOUBLEPOST=1495672817][/DOUBLEPOST]Kessie will join Milan with a new transfer formula: loan+obligation to buy [Gazzetta dello Sport].
 
Последно уредено од модератор:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Никаде не успеав да најдам инфо дали доаѓање на Рикардо Родригез зависи од ситуацијата со Де Шиљо. Понуден му е нов договор и се чека на него.

Циганот две години на позајмица за 5 мил плус задолжителен откуп од 25 мил на две рати.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Gattuso could also be Montella's counselor. [Gazzetta]
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Za parete sto kje gi dadat za nezniot komotno moze i Beloti da go zemat, plus gratis kje ne spasat od Poli ili Nijang ama jebiga.

Ne mi ostavil nezniot nekoj vpecatok jak ni u Juve ni u Real deka e igrac sto moze da go nosi napadot sam, i posebno ne deka vredi 60mil

Ali jebiga, neka dojde i neka mi pokaze deka sum gresel
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Изгледа уште еден напаѓач ќе земат. Лично го сакам Шик и за него има голема конкуренција, но пак Сампдорија го бара Лападула, а не ме чуди и на крај ако завршиме со оној синот на Симеоне кој Џенова го процени 20 мил.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.445
Поени од реакции
5.407
Ка што гледам сите на форумов смо за Белоти пред Мората, а и веруем тие паре што ги даваат за Мората да ги дадат за Белоти + некој играч сигурно ќе прифати Торино!
Ама ај има време за Белоти, ќе го земемо поевтино... наредна сезона коа ќе му се деси Варди ако остане у Торино :icon_mrgr:


Него некако многу фативмо да прибирамо, до вчера Паволети, Симеоне... сеа не ни чинел Мората, нека го земат кој кур, боље он него Калинич или оние претходно што ги набројав...

 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Да не ги урочам новиот ќељајца и мирабели, али ептен ми се свиѓа како работаат до сега.

Уште сезоната не е завршена а више имамо еден играч купено и двајца договорени, и тоа на многу битни позиции во тимот.

Ова кај Галијани не смо го глеале 6-7 године уназад.
Кеси најверојатно ќе биде потврден наредните ден два, а Родригез после плеј аутот во Германија, значи до понеделник најкасно.

Ако го земат и Биља ќе биде одлично, за напад кажав дека прва желба ми е Белоти, али нека дојде и Мората 23 године има ќе го биде ваљда.

За крило ми е најсериозна работава, циганот од лацио се договорил со Јуве и чека понуда од нив, нека иде нека седи на клупа тамо, можат нашиве да си го вратат Делофеу ако не претера Барса со барањата и да имамо ол шпански напад !
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Мората (24) моментално заработува 4.8М,му нудат 7.5М и трансфер од 60М.

Чисто за споредба:
-Lacazette (25) заработува 4.2М
-Lukaku (24) заработува 5.4M
-Aubameyang (27) заработува 3.9M
-Belotti (23) заработува 0.8M

Мислам дека не сме атрактивни за првите тројца,не ми е нешто по кеиф Мората,но се надевам дека ке лупа голови.

Најплатени напагачи во Италија:
1.Higuain 7.5M
2.Dzeko 4.5M
3.Icardi 3.6M
4.Mandzukic 3.5M
5.Bacca 3.5M
6.Dybala 3M
7.Milik 2.5M
8.Immobile 2M

P.S.
Gattuso: "I'll just be the Primavera coach and be in close contact with the first team. We must play with the same form."
Gattuso: "Donnarumma knows that he can become a Milan icon. He has 20 years ahead of him and can write Milan's history. I hope he stays."
Gattuso: "Morata has great class and talent, he's a goalscorer and allows the team to play well. It would be important if he joins."
 
C

Castiel

Гостин
Ова со Гатузо ми е одличен потег. Можеби не е добар тактичар ама е авторитет. И ако е во контакт со прв тим ќе ја стегне одбраната и нема да дозволува циркузи да праат. Тоа е човек што стварно го сака клубот.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Мене најмногу од се ми се свиѓа начинот на кој што ги договараат трансферите. Ако е точно дека летово Кеси ќе дојде за 5м како позајмен играч со тоа што ќе го откупиме ваљда наредно лето за уште 23м на 2 рати и Родригез за 12м + 3м наредно лето и 3м за бонуси би значело дека до сега со оние 18м за Мусачо се потрошени само 35м за три играчи. Со самото ова се ‘‘заштедени‘‘ негде 30м евра што во најмала рака значи + 1 играч од типот на Конти или тој Кеита од Лацио, а ако на ова се додаде и фактот дека според шпекулациите на Милан му остануваат негде над 100м за трансфери тогаш сметам дека може да се направи и тоа како квалитетна екипа летово. Тоа што уште од средината на мај се договорени 3 играчи (?) е само уште еден огромен плус за нас. Вака на прв поглед се чини дека конечно и нас ќе не огрее сонце, но додека не ги видам сите овие играчи со кои демек е завршена работата во ништо не верувам.
 
C

Castiel

Гостин
Milan are negotiating the sale of Jose Sosa to Antalyaspor [SportItalia].


Се чисти полека и ѓубрето. Следни Поли и Бертолачи. И капитенот треба ама ај ќе го остави Монтела во тим.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Немој предвреме со вакви слики па на крај да го гледаме ова. :icon_lol:

65d0b3601a1ee76126649255b1b887a0.jpg

Турците покрај Соса се интересирале и за Палета и Запата. А Палета пак заедно со Бертолачи и Нијанг се поврзуваат со Аталанта, а овој црниот и со Торино и Џенова.
А од овие нема да земеме којзнае колку пари за квалитетно да се засилиме. Не ми се допаѓа ова ако целосно го исчистат ѓубрето. Наместо еден квалитетен ќе мора да се донесат двајца поевтини. Мора прво квалитетно да го средат првиот тим, а следна сезона и клупата.

Иначе циганот 25 мил + бонуси, а не 28 мил + бонуси како што претходно беше објавено. Медицински прегледи вторни или среда.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom