Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Лoтитo бaрaл 30м зa Биглиa,25м зa Кеитa или Бoнaвентурa+кеш зa Биглиa+Кеитa.Втoрaвa oпцијa билa експреснo oдбиенa.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Мусачио е Албанец колку што Албанците во Македонија се Македонци.. :D

Бтв, Неста убаво им го плесна на нашиве што славеа за ЕЛ. Клуб како Милан да слави на таков начин е малце абсурдно..

Лотито кретен бил и кретен остана. Прочитав негде 30 м барал за Биглиа(31) година:pos:, ваљда затоа не споиа експресно со Модрич, ама факт е дека мора да се земе Кеита чисто да се покаже заби малце зошто верувам на сите им е преку к*р од тоа да ни ги лапаат играчите и да им бидеме скаути!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Еееј немојте така за албанска невеста :mad:

бтв Де Биаси лобираше да игра за репрезентацијата на Албанија, али не успеа.

Personal life
Musacchio's paternal grandparents were of Albanian origin, being Arbëreshë from the Portocannone community in lower Molise. The surname Musacchio originated from the Muzaka region in south-central Albania, and was widely used in the Albanian community in Italy.[11]

 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Еееј немојте така за албанска невеста :mad:

бтв Де Биаси лобираше да игра за репрезентацијата на Албанија, али не успеа.

Personal life
Musacchio's paternal grandparents were of Albanian origin, being Arbëreshë from the Portocannone community in lower Molise. The surname Musacchio originated from the Muzaka region in south-central Albania, and was widely used in the Albanian community in Italy.[11]
:ban:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051

Не бе бан, дечкото нит навреди некого, нити пцуеше нити иницираше нешто.
Само ни даде инфо за кое не не заболе ни левото маде, ќе види дека не го перцепира никој и тоа е тоа !
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.341
Мие планирамо да не бидемо мизерни догодина, за вас со Спалетот (@Syn) незнам !!
А нека не те лаже првата слика, мала сиса има, па затоа гзето и е у преден план на све сликете !
види, спалети за монтела е конте :), на крајот од краиштата види што си пишуел за носферату кога си сакал нов тренер на милан у минатото :))))
само секако ни ја не сум задоволен со спалети, сакавме ова лето со тој буџет да дојде некој ко конте, кадарен за освојување на титула инсантно, односно за битка за титула, со ќељавиов први 4 не ни бегаат, секако дека аталанта или лацио наредна година ке бидат пак у битка за 4то кое овој пат ке носи ЛШ, а не ЛЕ.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Па ако не најдат заеднички компромис со детево, сигурено имат лично тој некој барања за да останит во Милан, пример ако се тоа пари, сигурено можат да си дозволат и нешто поќе од то шо го понудиле, а пак доколку дојт ситуација да се продават, под 60 не требит да размислуваат, морат да се извлечи дебела сума париза да не ни е криво потоа.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
види, спалети за монтела е конте :), на крајот од краиштата види што си пишуел за носферату кога си сакал нов тренер на милан у минатото :))))
само секако ни ја не сум задоволен со спалети, сакавме ова лето со тој буџет да дојде некој ко конте, кадарен за освојување на титула инсантно, односно за битка за титула, со ќељавиов први 4 не ни бегаат, секако дека аталанта или лацио наредна година ке бидат пак у битка за 4то кое овој пат ке носи ЛШ, а не ЛЕ.
Mинатото е клучен збор у муабетов, долга и широка...
Нејсе, те тагнав ради надимакот што му е даден на Спалети од еден од двајцата богови на хуморот !! :icon_lol:
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Е сега и ти...а луѓе што бараат веднаш бан... someone still cares :D
Плус потенцијални нови членови на Милан од албанската популација во форумот :P. Јас како постар миланиста од сите вас, имам право да правам ЕПП (економска политичка пропаганда).
 
C

Castiel

Гостин
Kessie во понеделник или вторник ќе дојде на лекарски прегледи. А Родригез ќе дојде после плејофот кој го игра Волфзбург за опстанок во прва лига.[DOUBLEPOST=1495635782][/DOUBLEPOST]
:place::place::place:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.674
Е сега и ти...а луѓе што бараат веднаш бан... someone still cares :D
Плус потенцијални нови членови на Милан од албанската популација во форумот :P. Јас како постар миланиста од сите вас, имам право да правам ЕПП (економска политичка пропаганда).
и Кандрева знам дека од истиот регион од кај што е Мусачо(Мусачио)... уствари еве Муса може да го викаме како Муса Џафери, поблиско да ни звучи.

Не знам зашто запнаа за овој, а не за мојот мокар сон-Тиаго Силва , кој од Ромањоли би направил Неста, како Неста што од Тиаго Силва што направи ТИАГО СИЛВА и би се запазил континуитет ама ок, кој ме ебе мене.
Биља бил договорен скоро, што е многу ок, имало муабет за Наинголан ама тоа нема шанси да се деси.
Летово нема фудбал никаков и цело ќе биде со шпекулации и трачеви, затоа сакам рано да се затвори пазарот на Милан и Фасон во стил на Галијани да каже “дека сме таман, дека сме компетитивни и дека иаме освоено еден тон пехари’’
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
и Кандрева знам дека од истиот регион од кај што е Мусачо(Мусачио)... уствари еве Муса може да го викаме како Муса Џафери, поблиско да ни звучи.

Не знам зашто запнаа за овој, а не за мојот мокар сон-Тиаго Силва , кој од Ромањоли би направил Неста, како Неста што од Тиаго Силва што направи ТИАГО СИЛВА и би се запазил континуитет ама ок, кој ме ебе мене.
Биља бил договорен скоро, што е многу ок, имало муабет за Наинголан ама тоа нема шанси да се деси.
Летово нема фудбал никаков и цело ќе биде со шпекулации и трачеви, затоа сакам рано да се затвори пазарот на Милан и Фасон во стил на Галијани да каже “дека сме таман, дека сме компетитивни и дека иаме освоено еден тон пехари’’
Да, и Антонио Кандрева е внук на познат арбрешки поет Кармел Кандрева, ама отиде во Интер : Музака е албанизираното презиме на Мусачио, а и јас би типувал на Тиаго Силва, наместо непроверени центар бекови , како овој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom