Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Искрено од кога се земаа картите после неколку дена почнав да размислувам дали е правилен потегот, ама се поклопува со Велигден, 4 дена неработни и ете ти шанса. Ама ова излегува да ги гледаме најотепаните Милан и Интер во последните 20 години ако не и повеќе, ама како и да е пак е дерби, полн стадион итн...
Нема везе другар тимовиве самата атмосфера на дербито си е уникатна и ако си фан на Милан од мал тоа ти е исполнување на сонот.

Ќе видиш дека коа ќе стигнеш до Сан Сиро и ќе влезеш на стадион горе и видиш кореографија на Курва Суд на која си и се восхитувал од мал без разлика дали ќе игра Абате или Хонда ќе се наежиш и ќе имаш топ провод.

На крај убаво да си поминеш и се надевам ќе те изненадат нашите.
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Нема везе другар тимовиве самата атмосфера на дербито си е уникатна и ако си фан на Милан од мал тоа ти е исполнување на сонот.

Ќе видиш дека коа ќе стигнеш до Сан Сиро и ќе влезеш на стадион горе и видиш кореографија на Курва Суд на која си и се восхитувал од мал без разлика дали ќе игра Абате или Хонда ќе се наежиш и ќе имаш топ провод.

На крај убаво да си поминеш и се надевам ќе те изненадат нашите.
Е па тоа е тоа. Една од животните желби ми е да одам да го изгледам Милан, па еве здравје боже ќе се оствари желбата и тоа на дерби утакмица со Интер. Само терминот малку е безврска, ама со е тоа е :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.441
Поени од реакции
5.396
Катастрофа играва... среќа па Џенова беа утепани ептен и не напраеја ниедна шанса!
Напред себични максимално, еднаш се проиграа Лападула и Мати и гол мајсторски на Мати што веруем дека 90% од играчите на Милан у таква позиција би го погодиле голманот т.е. би шутнале по земја...
Окампос и Лападула ко скарани, тој шутни овој шутни... два паса напред не сврзаа, иако Окампос доста се трудеше натпреваров, добри продори имаше може и најдобар играч беше и за разлика од Нианг овој не паѓа таке лесно и да глуми фаул, јак е у дуели
Средина немаше, Палета и Запата беа Пирло... 50% од пасојте успеаа да пројдат средина 50% завршија у нога на некој од Џенова....
Де Шиљо со капитенска лента, брадиче и ка десен бек е сосема друг играч...
Бертолачи пак ќе си паузира..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
3 бода :coffee:
Добра игра покрај толку отсутни играчи, а Монтела во последен момент со Мати го закрпи тимот.
Овие Џенова со новиот тренер играат дефанзивно, каков анти фудбал прикажаа против преполовен тим. На крај кога ја имаа топката кај нив не се обидоа да нападнат и играа како да губат пет гола разлика, а не еден.
Чист страт од Де Шиљо овој му покажува жолт и Делуфеу не беше во офсајд.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
According to Sky Sport Italia Manchester City are set to make an offer in the region on €120-150m for Milan goalkeeper Gianluigi Donnarumma.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.271
Поени од реакции
45.657
лично на ушка до манчестер го носам за овие пари
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
лично на ушка до манчестер го носам за овие пари
Ствaрнo мнoгу е дискутaбилнo прaшaњетo дaли е пaметнo дa се прoдaде мaлиoт зa тие пaри или не.
Мaлиoт е невиден тaлент сo oгрoмен кaпaцитет,и мислaм декa вo пoсериoзен тим тoј би имaл стaтус unsellable.Штетa штo клубoт немa финaнсискa мoќ зa кoнстaнтни сериoзни трaнсфери,пa ке се стaвaт вo искушение зa прoдaжбa нa мoментaлнo нaјгoлемиoт гoлмaнски тaлент.Пa дури и дa гo прoдaдaт зa 150 милиoни,нaјвеке ке ми биде кривo штo тие пaри немa дa бидaт пaметнo искoристени нa трaнсфер пaзaрoт.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.829
Поени од реакции
23.044
лично на ушка до манчестер го носам за овие пари

Ако со сигурност би знаел дека тие пари ќе се реинвестираат у други 3-4 играчи од по 35-40 милиони евра и ја би го носел на ушка до Манчестер
 
P

PewDiePie

Гостин
Што вредат 150 мил(што никад нема да ги земат) во денешниов пазар бе......

Милан ваков играч после Малдини нема извадено,они ќе го носеле на ушка :icon_lol: Што се заебавате вака грубо и неписмено.....не бидете заев не се истрчувајте на се и сешто. Квалитетни голмани од калибар на Куртоа,Де Хеа,малиов се бројат на една рака,се друго е просек за голман,е сеа од тимов ако мислат да се вратат некад на стари патеки треба ваквите итаљани ко него,ромањоли да ги чуваат под катанец,и никакво продавање за ниедна цена.

Али ај,ви го сфаќам стравот,ни кинези ни бутур се видоа,па има шанси и за вреќа грав да си отиде малиов па радо би прифатиле ваква понуда..
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Е па тоа е тоа. Една од животните желби ми е да одам да го изгледам Милан, па еве здравје боже ќе се оствари желбата и тоа на дерби утакмица со Интер. Само терминот малку е безврска, ама со е тоа е :)
Ako ne odis, da znaes deka mozam da ti gi kupam biletite, probav i jas da kupam pred nedela dena, ne ostanal nitu eden bilet?!

A da te prasam od kade gi kupi biletite, mozda ostanal nesto? Inaku mene mi trebaat 4 bileti za derbito, i ostaj sto ti kazuvat gluposti nekoi tuka, ke bide jako derbi, pogotovo na tribinite.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Ako ne odis, da znaes deka mozam da ti gi kupam biletite, probav i jas da kupam pred nedela dena, ne ostanal nitu eden bilet?!

A da te prasam od kade gi kupi biletite, mozda ostanal nesto? Inaku mene mi trebaat 4 bileti za derbito, i ostaj sto ti kazuvat gluposti nekoi tuka, ke bide jako derbi, pogotovo na tribinite.
Ги купив од viagogo stranata. Ми стигнаа и дома. На Интер на страната ако не беа распродадени би биле по 40 евра а ние ги плативме 105 евра. Тоа е легална кражба :)
Единствен проблем е што е ногу рано утакмицата, ќе неможиме доволно да се загрееме :)
 
Член од
6 септември 2015
Мислења
376
Поени од реакции
168
Според мене последниве 5-6год. број 1 голман е Ноер, пред него беше Буфон. Правам муабет голман што ти носи 15-20бода по сезона. Џиџи нашиов ми наликува на Ноер поприлично. Е сега дали да се продаде??? Ако се земе фактот дека за Кака одбивме 100М а го дадовме за 65М на Реал, секој парољубец би рекол да се продава дефинитивно за ваква вртоглава сума. Но исто така треба да се гледа и следново, која е веројатноста Милан да има играч од калибарот на Роналдо, Меси, Кака, Роналдињно, Ноер, Буфон, Канаваро... и сл. тоа се играчи кои претендираат за најдобар играч на сезоната, дефинитивно не гледам капацитет нашиве да купат нешто такво, така да исто ко да сме добиле на лото би било за 0ден. од наша школа да извадиш таков играч, а воедно би била голема штета истиот да се продаде за било која сума. Ако е толку лесно да земиш таков играч до сега Меси и Роналдо 100пати ќе си заминеа од нивните моментални клубови, итоа пазете Реал и Барса се на врвот моментално и можат секој играч што ќе го посакаат да го земат.

Така да мој став е по никоја цена да не се продава Џиџи, колку и да се примамливи парите и колку и да се инвестираат во нови играчи не би го продал.
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Bi se prodal za taa suma,samo radi Riaola ..znaci da se nema rabota poveke so nego,da se donese momerandum ili bilo sto,zabrana za bilo kakov kontakt so igraci pod palka na Riaola ..
Deteto ne e kriv sto go odbral ili patistata go povrzale so gnasata,al to e surova vistina,sekogas ke se odnesuva isto,dok ne crkne svinjata ..
Neznam kako idat dogovorite so menagerite,konkreten igrac,do koga i pod kakvi uslovi bi prekinal dogovor ..ako tolku go sakal klubot,mozda ima nekoj nacin da ne trpi pritisok i bi go odjebal ..ili u druga varijanta,nek otide za taa suma,i cao prijatno ..
Najgolemata greska bi bilo da se prodade pod drugi uslovi,al likot izigrava gazda kade ke pripari,takada ko tim sto u nareden period saka da se vozdigne u toa deredze sto bilo pred nekoe vreme nemoze da si dozvoli matuf da gi ucenuva ..
Surova vistina,najdobriot mlad fudbaler u denesnicata i eden od potencijalnite Ballon D'or dobitnik da se gubi na vakov nacin ..al prokletiot e nepodnosliv,makar i 10miliona dogovor da iznudi i bilo kakov procent za nego ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom