Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Многу брзо годинава си отпаднавме.. Барем сега ќе се сконцентрираме за Сериа А ,да завршиме 3-то,зш годинава куферчињата веќе ни ги спакува УЕФА :)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Единствен сум шо се надевам на пласман понатаму?

Не си единствен. Иначе го добивме противникот кој најмногу не го посакував. ПСЖ сакав да ни се падне ама ништо, ајде идеме во 1/4финале
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Дај боже да грешам и сите да ме цитирате и да ми се изнасмеете после реваншот на Кампот ама овој Милан нема капацитет да и се спротистави на моменталнава Барселона.Моментално се за класа подобри од нас,а и од 99% од екипиве што играат во 1/8финалето и се освен дебакл на Милан до негде ќе може да се рачуна како ‘‘добар‘‘ резултат.

п.с Да гледаме на позитината страна...ако испаднеме од ЛШ ќе се фокусираме само на Серија А и можда ќе стигнеме до место што води во ЛШ наредната година. :D
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Добро, не зафркаваат овие од УЕФА? Ај две утакмици исти како и од пробното, ама цела ждрепка?

Како местат еј...мамицата лоповска!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Можно е УЕФА да прави некој далги заради гледаност и слично за атрактивни противници но секако гледаност ќе има порано или подоцна,стварно чудно што двете ждрепки сите парови исти тоа да сакаат мислам ќе направеле грешка :) а овој шо влечешо ни да замеша тоа директно влечеше :)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
255
Поени од реакции
135
Нека го земат сеа Дрогба на позајмица,да им го отвори мозокот на овие џуџињата,заедно со фараонот :D
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.504
Поени од реакции
5.488
Против Барса неможеш да играш отворен фудбал пошто ќе те отворат ко паштета, ама затоа можеш да се поставиш ко Интер и Челзи - бункер формација и да се чека на контра :D Е сеа тоа кј нас тешко да успее коа ќе видиш какви дефанзивци имамо у тимот... Лани Неста и Силва не успеаја зошто годинава би успеале Мексес и Јепес кога двајцата се класа подоле.. ама тоа е, ни остануе надежта, и да се тешимо - "Кога можеше Селтик зошто не и ние" :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.900
Поени од реакции
23.293
Нинович ај зирни по дома дал ти са змејот и дрогата за хепи муд тука, да не ти ги испокрал Кико Д. :pos:

Иначе мене не ми е страв од Меси, ЧАви и Иниеста, туку ми е страв од фановиве на Барса на форумов, боже господе кој ќе ги трпи до март
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Малку поддршка и за Нино. Не ќе биди само тој оптимист :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom