Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
10.172
Поени од реакции
24.275
Анте шутна со глава.
Минатата утакмица Бонера шутна над гол.

Шутираат..... :place::place::place:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.203
Поени од реакции
5.129
Леле бе никаква игра, камоли шут :sick:
Фламини нека го ваѓа у второ нека става напаѓач дал Бојан дал Стефан кој сака нека пикне, само нека влезе некој...
--- надополнето: 18 септември 2012 во 21:37 ---
Боатенг треба да седне на клупа под итно!!!
Ја би Боатенг да игра поназад да има подефанзивна улога, а на негово место да игра Шарави, не само натпреваров општо да се проба таке...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Најголемиот проблем е што играчите наши немаат никаква поврзаност меѓу себе.Да не можеш против еден ваков утепан Андерлехт да сврзеш повеќе од 2 паса е еднакво на аматеризам....ма и подоле од аматеризам.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.984
Поени од реакции
558
Воа ли е фудбал бре ? ебате кромањонците ебате.

Второ Реал-Сити ќе си ја пуштам, не можам повеќе да се нервирам од нашиве незналици!!
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
Paris S.G. 3 - 0 Dynamo Kyiv
19' [1 - 0] Z. Ibrahimovic (pen.)

30' [2 - 0] T. Silva

32' [3 - 0] Alex
AC Milan 0 - 0 Anderlecht
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.226
Поени од реакции
40.700
Антонини а дојде до топка па одма центаршут не е важно дали има играчи пред гол или не. :tapp:
Мексес и 10 кг да е подебел во секој поглед е подобар од Бонера+Јепес. Сега осеќам дека ќе го внеси Констант или Амброзини место Емануелсон. :pos:
--- надополнето: 18 септември 2012 во 21:42 ---
Ја би Боатенг да игра поназад да има подефанзивна улога, а на негово место да игра Шарави, не само натпреваров општо да се проба таке...
Не е важно каде и да игра само во место дрибла и падне чека фаул. И со Атланта и сега уништи една добра контра.
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Ах и овие нашиве ултраши од Курва суд биле страрно курви...после сево ова што се дешава од 15 Јули па наваке ништо да не преземат...добро е и ова кога играме со 10 играчи...еден цело полувреме немаше контакт со топката...а и не е крив тој кога цека од Фламини,Боатенг и Ночерино топка да му дадат
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.642
Поени од реакции
2.543
Под итно некој да ги фати на клоци од прв до последен. Во главата имаат проблем, као да се имаат помирено со тоа дека се во криза, дека се немоќни и како да не сакаат да победат.
Ова во прво полувреме не личи на Милан, не личи на некој кој сака да победи, не личи на ништо. Под итно им треба било каков стимул, мора Алегри да најде начин. Нека им ветат манекенки, добри аута, како сакаат нека ги стимулираат затоа што овие брате, немаат никаков жар, никаква желба за излез од кризата.

И кој курац е Фламини да игра во прв тим, нека се гони у три лепе. Пре би го играл Траоре отколку овој што трча као мува без глава.

Некој младич или некој со ептен желба да се докаже само може да не спаси вечерва.

На Боатенг под итно да му се забрани гледање со таа ороспијата и чисто воспитно да седне на клупа барем 2-3 натпревари.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.519
Поени од реакции
10.756
Ова е таа игра, иста од почетокот на сезонава... Незнам вие дали очекувавте нешто повеќе ама тоа е, Андерлехт е за класа подобар од Аталанта и Сампдорија.
Жално... :facepalm:
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Bravo za proektot na Galijani.

Neznam samo navivacive kako gi trpat, ma 90 minutno svirenje do ovie kopita sto se na teren ...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.226
Поени од реакции
40.700
Траоре не е ни пријавен за ЛШ. Тоа е тоа зошто сакам Алегри да си иде па и да дојде тренер од 2 лига барем да не го игра Фламини до Де Јонг и оној Бонера и Антонини заедно. :mad:
Не ми е јасно што му фалеше на Мексес во претходните утакмици, па ги играше зелките.
Сега во 80 мин ќе направи измени. :гомце:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom