Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.543
Поени од реакции
22.190


Му ебем мисирот, па за 8 години кариера ја ќе дадев 12 гола да играм шпиц да му ебем мајката ...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.213
Поени од реакции
15.270
Многу ќе ни одговара ако го земат Де Јонг.. читам нешто на гоал.ком сме ги претркале интер за него и блиску е до милан ама на други места не прочитав ништо..баш таков играч ни треба ако веќе не иде Диара од реал..
Абе ни го украдовте де јонг од рака :) Интер се обидуваше да го донесе, но изгледа беше проблемот платата негова или сумата која ја бараше сити за играч кој не им е потребен. На Интер веќе не му треба де јонг зашто го зема Гарано, нема да се полниме со деструктивци.

Вашата средина со Де Јонг-Ночерино-Монтоливо ќе биде многу солидна, само оној маченикон не знам што ќе ви е :pos:
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.914
Поени од реакции
924
Абе ни го украдовте де јонг од рака :) Интер се обидуваше да го донесе, но изгледа беше проблемот платата негова или сумата која ја бараше сити за играч кој не им е потребен. На Интер веќе не му треба де јонг зашто го зема Гарано, нема да се полниме со деструктивци.

Вашата средина со Де Јонг-Ночерино-Монтоливо ќе биде многу солидна, само оној маченикон не знам што ќе ви е :pos:
де јонг е играчиште, ќе гази у серија а... само проблем е критериумот на судиите во италија, бидејќи свират се, а во англија се игра поцврст фудбал

али ајде и за зе едуардо ќе видиме како ќе се снајде, од кај знаеме, може таа шанса што ќе ја добие ќе ја искористи. мада го гледав на една утакмица за џенова и се изнапромаши :icon_mrgr:
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
де јонг е играчиште, ќе гази у серија а... само проблем е критериумот на судиите во италија, бидејќи свират се, а во англија се игра поцврст фудбал

али ајде и за зе едуардо ќе видиме како ќе се снајде, од кај знаеме, може таа шанса што ќе ја добие ќе ја искористи. мада го гледав на една утакмица за џенова и се изнапромаши :icon_mrgr:
у англија претеруваат досадни се не е тоа црвст футбал тоа е пичкарски, па у понеделникот кога играа евертон манчестар и еден од евертон поштено го издрибла на видич и овој од позади го влече за дрес како задња пичка и судијата само фаул досуди па минимум жут картон тоа требаше да е, и тоа ли е црвст футбал ем им спречи напад ем со влечење од позади, па боље француско ке глеам ми се кења од такви ствари
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.666
Поени од реакции
2.694
у англија претеруваат досадни се не е тоа црвст футбал тоа е пичкарски, па у понеделникот кога играа евертон манчестар и еден од евертон поштено го издрибла на видич и овој од позади го влече за дрес како задња пичка и судијата само фаул досуди па минимум жут картон тоа требаше да е, и тоа ли е црвст футбал ем им спречи напад ем со влечење од позади, па боље француско ке глеам ми се кења од такви ствари
:pos:
Овој пост ме потсети на Миле Паника коа во скечот е слеп, Тошо го застанува пред продавница и овој као навиен раскажува за син му како му гледал под сукњата на наставничката. “Па то није лепо“ :pos:


П.С. Изгледа пропаднале преговорите за Зе Едуардо. Не успеале да се договорат околку тоа дали да биде trial период или не.. Сериозно ова. :)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Најверојатно пропаднал договорот со Зе Едуардо
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Најверојатно пропаднал договорот со Зе Едуардо
YESSS!!!!!
--- надополнето: 23 август 2012 во 11:34 ---
Што се заебаваат со овој Зе Едуардо,ако сакаат петти напагач нека го вратат или Gianmarco Zigoni или Alberto Paloschi или Simone Verdi.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.707
Поени од реакции
36.316
Најверојатно пропаднал договорот со Зе Едуардо
Ова е исто ко Меси да го донеле :pos:

Не ств ќе си пукав у колено ако го земеа,ептен лош трансфер ќе беше.

Нианг доаѓа изгледа.

milan Diavolo
Braida and Allegri were today at Via Turati, they also confirmed that Ze Eduardo's signing failed. [Sky]
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.666
Поени од реакции
2.694
Пазите сеа кога ќе се распали во Џенова овој Зе Едуардо, па кога ќе останеме подзинати. :D

Ок почна денов. 3 недели и не е така многу за Пато, очекував појше, иако не се знае со него, може до Нова Година да го нема сеа.

Милан и Џенова работеле на Ел Кадури, а за него имам читано дека тој е еден од најголемите таленти моментално во Италија.Јувентус го бараше скоро. Ќе одел прво во Џенова, а ако добро се покажел, уште во јануари или најдоцна јуни, ќе преминел во Милан. Мада нема да ме чуди, после пропаѓањето на овој Зе Едуардо, Ел Кадури одма кај нас да дојде.

Излезе вест дека денеска се очекувал одговорот на Каен на понудата Каен за Нијанг.

Иначе Зе Едуардо имал сабајлево средба со Алегри и Браида кои му понудиле тест период, а тој го одбил. :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.473
Поени од реакции
41.730
Најверојатно пропаднал договорот со Зе Едуардо
Па виделе се го што тапа е :D
--- надополнето: 23 август 2012 во 12:20 ---
Ze Love @Ze_Love
Mto feliz pelo interesse do @acmilan , mas nao chegamos um acordo junto com o @GenoaCFCtweet onde tenho 4 anos de contrato e estou feliz!
Овој изгледа не чита. :cautious: :P :icon_lol:

Marseille would still be interested in singing Milan's Djamel Mesbah after his failed move to Palermo.

Genoa would be signing Omar El Kaddouri from Brescia for €3-3,5m. He'd later be sent to Milan in January in a co-ownership deal.

As reported by La Gazzetta dello Sport Milan in recent days has made ​​an official offer to the French club for Niang: loan with right of redemption set at 3 million.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.682
Поени од реакции
4.515
Де Јонг би бил одличен трансфер само уште одбрана ќе фали некој лев бек и централен дефанзивец по можност Јанга и би било солидно.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.473
Поени од реакции
41.730
За лев бек ќе замижеме Емануелсон, Констант, Де Шиљо и Зелката, а централен дефанзивец Мексес ќе врати во форма, Јанга на зимо без пари. :D
Ел Кадоури замена на Боатенг и уште Нијанг и Де Јонг.

Mino Raiola is the one who is pushing Omar El Kaddouri to finish the deal with Genoa and Milan.

There are two options: Brescia sells half of El Kaddouri to Genoa and the other half to Milan, or Genoa sells half to Milan in January.

First TMW and now Sky have confirmed that Genoa/Milan could be fully signing Omar El Kaddouri for €3m.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.543
Поени од реакции
22.190
Со какви имиња се повржуемо, задњиве неколку дена, сваки дн кој нема да земемо никој до крај на трансфер периодот, ќе сметам за успешен дн !
 
Член од
1 јуни 2012
Мислења
64
Поени од реакции
34
Инаку Кака не е повикан за денешното класико против Барса,се зголемуваат шансите за преселба во Милан.Само парите ќе бидат проблем и ако не се умеша друг клуб се збори и Јунајтед дека е заинтересиран.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
1.090
со Де Јонг и Кака битно би се сменила ситуацијата на подобро..се оди на тоа ги дека овие двајца ке земаме,само се чека до крај за да профитират максимално -ниска цена
 

Kajgana Shop

На врв Bottom