Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.760
Поени од реакции
13.404
И Џенова јако не ремети. Овој Зе Едуардо повреден го земаа во јули и до декември не играше. После во зимскиот преоден рок им го даваа на Вест Хем изгледа нешто не е во ред со играчот и падна на медицинскиот преглед, а сега на нас ни го нудат. :cautious:

Овој како што гледам од 2004-2009 повреден без ниеден настап. :eek:
Затоа, Зевзекот е и земен како замена за Пато.:D
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Уште не почната сезоната почна Пато да ја тупи работава со повредите.Цело лето тренираше со Бразил и играше на некои утакмици и не се повреди,а со Милан тренинг,20 минути утакмица,тренинг и си еба матер.

п.с Пацини го земал дресот со број 11.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Од шо се повреди Пато? Од прошетка низ Миланело?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
MIlan have signed Ze Eduardo on a free 1-year loan deal with a buy-out clause set at €4m for 50%. The contract has been deposited. Ze Eduardo will under go the medical check-ups tomorrow in Busto Arsizio and at Milanello
4
4
4
4
Браво они го земаа за 4 мил а сега дупло што прикажа кај нив па цената му се зголеми?:tapp:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Ако Нинович и Hm_Hm ги исхејтаат Берлускони Галијани и Алегри до крај на преоден рок уште 2 трансфери ќе има :pos:

ПС Глеј ги сеа калуѓеркиве незнаат клетви да фрлаат... Како едно дете порано у мое маало кога го зезавме и му викаме- Да ми јадеш ку*от“, и цело упаничено „И јас да ти јадам“ :pos:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Е ова е више стварно играње курот, дигам руке од сезонава нек си јебе матер...

Нинович

:pos:

Денешниов ден, после повредева на Пато и земањето на ова “заменава“ јако ме уздрма, ама се држам сеуште, барем во наредниве 9 дена. :)

Очекувам да се донесе некој заради кој Галијани ќе изјави: “Фановите треба да му се заблагодарат на Президенте, поднесе голема жртва за овој трансфер“. :) Тоа многу му треба на Берлускони во овие моменти, се надевам. :)

Мада ќе биде заебано..ќе биде.. Поготово ако повредава на Пато е од старите.
--- надополнето: 22 август 2012 во 20:49 ---
Ако Нинович и Hm_Hm ги исхејтаат Берлускони Галијани и Алегри до крај на преоден рок уште 2 трансфери ќе има :pos:
2 трансфери ќе има во секој случај. :pos: Да хејтам за 5-6 па да се исплати, ама за 2 ќе има како-така! :D

Имам заебана, погана уста што се вика, од такво подрачје сум, не заебавај. Избегавам клетви да фрлам. :D
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.760
Поени од реакции
13.404
Ако Нинович и Hm_Hm ги исхејтаат Берлускони Галијани и Алегри до крај на преоден рок уште 2 трансфери ќе има :pos:

ПС Глеј ги сеа калуѓеркиве незнаат клетви да фрлаат... Како едно дете порано у мое маало кога го зезавме и му викаме- Да ми јадеш ку*от“, и цело упаничено „И јас да ти јадам“ :pos:
Друже, тоа е работа до карактер. Ни приватно не идам во толпа и да пцујам и плукам. Посебно не за вакви работи. Да се логирам секој ден на форум за да плукам по Галијани и Алегри, ајде бе? Башка што јас немам големи очекувања, па затоа ни големи разочарувања. Барем што се однесува до ова сезона, јас и пишував дека не треба да се очекуваат големи трансфери и трошење на повеќето пари што ги заработија, но мислев дека ќе има подобри трансфери (и уште мислам дека ќе донесат нешто). Ама не сум толку едностран, кога зборувам на пример за ГиБ зборувам за подолг период, а не само за една година.

На интернет може да плукам за нашето општество, за тоа што влијае врз мојот живот и на што барем малку можам да влијаам да го променам (тука живеам, ако не друго), а секој ден да се логирам за да плукам по раководство на фудбалски клуб (доста делку од мојот град), тоа малку тешко. Мислам, и кога не сум задоволен би избегавал сведување на едноставност и плукање колку да се искаже незадоволство, кое не предизвикува никаква здрава дебата. Голема работа, ќе земеме сите ќе пцуеме, ќе ставиме смајлиња кои што одат за такви пригоди и јака штикла. Толку убави књиги ме чекаат за читање, а јас ќе читам каде некој сезнајко плука по се живо, нешто празно, без форма, без суштина, па уште и да бидам дел од тоа, па да мора истото да го чита и некој друг.

Ајмо сега нова сесија на пцуење и изнесување фрустрации. Кој ќе почне прв? Кој ќе биде фраер, а не калуѓерка? :)


--- надополнето: 22 август 2012 во 21:54 ---

И трансферот на Зевзекот е катастрофален, да донесеш играч кој што и во Џенова бил замена!? Ама и овој трансфер е изнуден, а причината е Пато. Сега читам дека ќе се чекало утре да се види колку ќе отсуствува Пато, па да видат дали ќе го земаат. Мене не ми е јасно зошто се зема играч кој ќе биде вишок во тим, и тие се свесни дека ќе игра помалку од Инзаги минатата сезона, но ова е веќе паника, па земаат некој за џабе, со никаква плата...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Единствено видео од Зевзекот. И со ножички знае да дава голови :ROFLMAO:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.760
Поени од реакции
13.404
Овај загреота бил бе, да беше Ибра уште во Милан кој знае што ќе му правеше xD
Нема ништо полошо од човек. Еднаш за да бидам курназ учествував во нешто слично во средно, а бе уште не можам да си простам. Кога ќе го видам дечкото што го малтретиравме срам ми е во очи да го погледнам, кога ќе ми текне на тоа што сум го направил, чувстувам презир кон себе. Колективизам е најдобар начин, за стока да има моќ и да покаже што ’знае’, и најдобар начин од човекот да го извлече најлошото. Во фудбалските клубови владее колективизам, пред се кај играчите. Главам ставам, дека повеќето од овие ’фрери’ се добри дечки и никогаш сами нема да направат нешто вакво (нема да се иницијатори), но ако во овој случај си добар, тогаш ќе ти се свртат и на тебе, а тоа никој не го сака. Подобро да мачиш, отколку да те мачат.

Ѕверка напаѓа за да преживее, а овие за да уживаат. :facepalm:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.421
Поени од реакции
7.762
Минута молчење во чест на некогаш најголемиот клуб во светот, кој моментално е за нијанса појак од катанија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom