Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
Една акција не видовме бе луѓе, не ми е јасно како им даваат шанса на овие т.н. тренери, претходно Кочов, а сега и Радуловиќ. Ајде да се некои имиња па да ги ангжираат, а овие се учат да бидат тренери во МЗТ.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Со овој ростер и со ваква игра подобро нека не влегуваат во Аба 1. Ќе се разигруваат буквално, ќе бидат топовско месо... Ова како се изгуби не знам, плеј не можеше во последните минути топка да пренесе, грешка во додавање, Мекиќ промашува клучни слободни. Тотални аматери.
 
Член од
13 јули 2021
Мислења
89
Поени од реакции
483
Стрим има од утакмицава негде, линк?
Тапа беше стримот на интернет на секој 10 секунди кочеше. Иначе утакмиците во аба 2 ги имаш на арена спорт.
Автоматски споено мислење:

Не е за гледање ова, за плачење е.
Треба да се уходаат малце, плус дамјан е повреден. Не е беше толку лошо уктамицава.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
Фали и тоа како Дамјан и овој новиов Американец треба да се воигра. Треба да иде ол ин МЗТ на овие преостанати четири дуели, затоа што би било глупо пак да се игра забршниот турнир во Бања Лука, колку и да ми е драг Гаги Николиќ и колку добра кошарка да игра Борац.
 
Член од
13 јули 2021
Мислења
89
Поени од реакции
483
Победа! Сите на кале утре во 19:30!
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.443
Нури овој пат со провокација до Радуле, а дечкото изигра вкупно 0 минути во полуфинале, и очекувам да изигра исто толку во финале.

Ми беа симпатична екипа, интересна, ама со овој не потребен курч од страна на еден таков небитен играч како што е Туракот ми се одмилија. Се надевам дека ќе ги здрвите вечер, и ќе ги вратите назад у втора лига.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
Мочање, дојде ред Боро да држи лекција по кошарка свака част капа долу, а овие другиве нека се запрашаат до кога со тренери како Кочов, Радуле и Јончевски ќе бараат враќање во Аба. Абе не се ни за во скапанава лига, не па за Аба.
 
Член од
13 јули 2021
Мислења
89
Поени од реакции
483
До кога пропаднати трансфери и форсирање татини синови како николов. Овој Радулиќ свесно гледа дека не му иде на Николов и го форсира не му дава шанса на новиов Кари. Кфм има една цел, да бутне МЗТ, пресфртот на утакмицата беше абсолутно незаслужената техничка на Даме. До кога тренери кои се учат во МЗТ?
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2021
Мислења
89
Поени од реакции
483
 

Kajgana Shop

На врв Bottom