Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
23 ноември 2013
Мислења
316
Поени од реакции
165
Плус тогаш си имал база на домашни играчи ко Станко,Тоше,Дамјан(пред да скине лигаменти), Горјан ( кој важеше за талент и добиваше шанси кај Пипан).

Сега ги имаш Магдевски, Шиљо, Бојан Крстевски и Маслинко.

Разлика небо и земја.

За добар резултат мора да имаш база на 3-4 добри домашни играчи.Без тоа тиња.
Јас кога би се прашувал би играл со 12 странци и ни ЕДЕН домашен и не би играл домашно првенство само АБА 1
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Добро ако влеземе во АБА 1 целта ке биде опстанок, секако. Реално нема многу да има промени за 1 година. Но друго е кога си во АБА 1 има и повеќе пари. Долгорочно треба да се гледа, јас би бил пресреќен со опстанок догодина, нов тренер и погодени 2 ца странци.
 
Член од
23 ноември 2013
Мислења
316
Поени од реакции
165
Пошто станавме многу намазани те слаб ни е ростерот те мал ни е буџетот те слаба била АБА 2 а во сала нема жив петел, јас да би одлучувал само МКД првенство за нас со Маврови Анови, Овче Поле... Тимови од Словенија банкротираат а ние многу богатите преку леб погача бараме!!!
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Пошто станавме многу намазани те слаб ни е ростерот те мал ни е буџетот те слаба била АБА 2 а во сала нема жив петел, јас да би одлучувал само МКД првенство за нас со Маврови Анови, Овче Поле... Тимови од Словенија банкротираат а ние многу богатите преку леб погача бараме!!!
Не споредувај 3 годишен клуб со 60 годишен.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.096
Поени од реакции
4.938
Не знам колку е паметно со овој ростер воопшто да играат Аба лига или планираат да се засилуваат?
 
Член од
23 ноември 2013
Мислења
316
Поени од реакции
165
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.473
Поени од реакции
16.082
Само немој со 13 тимови да играат да им ебам матер. А секако треба да се засили бар со уште 2-3 странци, па да ги ротираат во првенството, зашто со овој ростер тешко да се избори опстанок.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292

Тоа една Звезда си еба мајката во ФМП тој земал ми раскажува за традиции
Колку само сезонски клубови згаснаа кај нас на по сезона две, исти курац и Приморска. Нема споредба со такви тимови.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom