Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
На Партизан?
долго време беше помошник на Вујошевич, после кога си отиде он пак он стана прв тренер и водеше долго..освои АБА и домашно првенство исто играше и во Евролига, после отиде во Доњецк кај Војдан каде после некое време си отиде и сега пред некое време го поставија на млада репрезентација на Србија..добро работи со млади играчи и е добар тренер не би била лоша опција.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
долго време беше помошник на Вујошевич, после кога си отиде он пак он стана прв тренер и водеше долго..освои АБА и домашно првенство исто играше и во Евролига, после отиде во Доњецк кај Војдан каде после некое време си отиде и сега пред некое време го поставија на млада репрезентација на Србија..добро работи со млади играчи и е добар тренер не би била лоша опција.

Он може добро работи со млади играчи,али во Партизан купуваше како луд и ги однесе до пред банкрот.Уствари и сеуште се пред банкрот поради него.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Он може добро работи со млади играчи,али во Партизан купуваше како луд и ги однесе до пред банкрот.Уствари и сеуште се пред банкрот поради него.
Врска нема ова. Не може ради него да се банкрот, банкрот се ради лошото менаџирање на тие од горе. Ко сеа Пипан да го окривиш доколку МЗТ би отишол банкрот. Се слагам со Варман дека би бил добра опција, знае човекот, не за џабе бил поставен на младата репрезентација на Србија.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Незнам што кур ви е на вас, што викате дека ќе прекинете да идете на утакмици ако Тодоров или некој друг ке што не го сакате ќе биде трењер на МЗТ:)

Јас сум еден од нив, ама не буквално. Поентата ми е мора да се донесе класа трењер, како Пипан, Тодоров е преслаб трењер за да води тим во Јадранска лига и Еврокуп. Убаво искуство имавме годинава.
 

НЕНАСИТЕН!!!

СУМ ПО ТЕБЕ
Член од
8 мај 2012
Мислења
263
Поени од реакции
157
Јас сум еден од нив, ама не буквално. Поентата ми е мора да се донесе класа трењер, како Пипан, Тодоров е преслаб трењер за да води тим во Јадранска лига и Еврокуп. Убаво искуство имавме годинава.
Па од управа изјавија дека ќе биде странец од овие простори, така да Тодоров сигурно нема да биде.

Инаку Еврокуп и Еврочелинџ нема да се фузираат, што значи дека Еврокупот останува на 48 тимови и со тоа драстично се намалуваат шансите за МЗТ да влезе во ова натпреварување.
Прашање е доколку не добиеме вајлд карта дали од управа ќе се решат за Еврочелинџ, БИБЛ или ќе играме Мак лига.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Па од управа изјавија дека ќе биде странец од овие простори, така да Тодоров сигурно нема да биде.

Инаку Еврокуп и Еврочелинџ нема да се фузираат, што значи дека Еврокупот останува на 48 тимови и со тоа драстично се намалуваат шансите за МЗТ да влезе во ова натпреварување.
Прашање е доколку не добиеме вајлд карта дали од управа ќе се решат за Еврочелинџ, БИБЛ или ќе играме Мак лига.

Без разлика дали ќе се фузираат или не, МЗТ пројави аспирации за играње Еврокуп, имаше состанок во Барселона. Времето ќе покаже каде ќе биде, баш би сакал да го видам не во Еврокуп, туку во Евролига, ама здравје.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Јас не знам кој кого прави будала со Еврокупот.Раднички го изгуби местото за настап во Еврокуп, што се случи со тоа место?МЗТ е следен на табела и би требало да го добие.АБА лига имаше исто така имаше и едно место во квалификации за Еврокуп,каде исчезна па тоа место?

Некако магично успеваат сите тие места да го прескокнат МЗТ и да бидат најдени поназад на листата.Не би ме чудело сега да пробаат и Цибона негде да ја бунат,барем во квалификации.
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Без разлика дали ќе се фузираат или не, МЗТ пројави аспирации за играње Еврокуп, имаше состанок во Барселона. Времето ќе покаже каде ќе биде, баш би сакал да го видам не во Еврокуп, туку во Евролига, ама здравје.
За Евролига ќе можеме да размислуваме после 3-4 години сеа е премногу рано,а ке треба и многу поголем буџет од моменталниот
 

НЕНАСИТЕН!!!

СУМ ПО ТЕБЕ
Член од
8 мај 2012
Мислења
263
Поени од реакции
157
Без разлика дали ќе се фузираат или не, МЗТ пројави аспирации за играње Еврокуп, имаше состанок во Барселона. Времето ќе покаже каде ќе биде, баш би сакал да го видам не во Еврокуп, туку во Евролига, ама здравје.
Тоа што имале состанок и што пројавиле апирации ќе биде џабе ако нема место. Вака ќе има многу помалце вајлд карти за давање, а не е МЗТ единствен клуб што е во игра за нив и не е единствен што имал состанок.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Тоа што имале состанок и што пројавиле апирации ќе биде џабе ако нема место. Вака ќе има многу помалце вајлд карти за давање, а не е МЗТ единствен клуб што е во игра за нив и не е единствен што имал состанок.

МЗТ треба да го бара од АБА местото на Раднички,нема што да чека WC.Би го сметал за цигански таквото пласирање дека преку техникалии се стига,али они во секој случај планираат тоа место да и го дадат на Олимпија,а доста сум и уверен дека ќе пробаат преку WC да ги бутнат и Cibona.
--- надополнето: 5 јуни 2013 во 15:27 ---
Па од управа изјавија дека ќе биде странец од овие простори, така да Тодоров сигурно нема да биде.

Инаку Еврокуп и Еврочелинџ нема да се фузираат, што значи дека Еврокупот останува на 48 тимови и со тоа драстично се намалуваат шансите за МЗТ да влезе во ова натпреварување.
Прашање е доколку не добиеме вајлд карта дали од управа ќе се решат за Еврочелинџ, БИБЛ или ќе играме Мак лига.

Подобро Тодоров да дојде одколку тренери како Ацо Петрович и Мута Николич кој гледам доста ги пишуваат на сите страни.Нека го превземе некој од тие двајца МЗТ ќе видиш што ќе биде остане од тимот до полусезона,НИШТО.
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Ја па вчера имав кошмар,сонував дека Емил Рајковиќ е нов трењер на МЗТ:pos:
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Влада Јовановиќ нов тренер на МЗТ!Добар човек,одличен стратег,ученик на Дуле Вујошевиќ,згора на тоа и добро работи со центри,па може да напраи нешто од Кире.

Инаку можно е да ни го купите Александар Костоски:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom