Фан клуб: МЗТ Скопје

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
Во некој од претходните постови кога се ругаа српските плејови, некој го спомна Костовски како домашна алтернатива. Толку е непостојан дечкото тоа е чудо едно, па дури и за една македонска лига, игра кога сака он, во АБА би го изеле жив. Ме бендиса завчера кога гледав Работнички-Куманово Димчевски, дечково иако никогаш не сум го сакал како лик, мора да се признае дека отскокнува доста за македонска лига и доста е постојан, добар шутер.
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Во некој од претходните постови кога се ругаа српските плејови, некој го спомна Костовски како домашна алтернатива. Толку е непостојан дечкото тоа е чудо едно, па дури и за една македонска лига, игра кога сака он, во АБА би го изеле жив. Ме бендиса завчера кога гледав Работнички-Куманово Димчевски, дечково иако никогаш не сум го сакал како лик, мора да се признае дека отскокнува доста за македонска лига и доста е постојан, добар шутер.
My ass постојан. У домашно игра одлично Димчевски, ама на две гостувања во БИБЛ лига ужас беше. И против Лирија исто. На тие натпревари имаше негде околу 1\10 шут по меч. Квалитетен играч, ама има уште работа пред него. Костоски е МЕГА талент, ама задржан од сопствениот карактер. Кога игра игра, али има тенденција да се изнервира минимум еднаш у меч (за глупости, не погодиле по негова добра асистенција). И иако тоа е до негде добра работа, он кога ќе се изнервира боље да го ставиш на клупа и да го оставиш да шутира флаши со вода.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.119
Поени од реакции
107.357
Дете на МЗТ е Кире. Кај него проблемот е во главата, страшни предиспозиции има, ја покачи во голема мера мускулатурата за разлика од порано каде беше 20 кила со се кревет. Не знам што се случува со него, се очекуваше многу повеќе но тој ни приближно не покажува од тоа што се очекува. Знам дека си е мрзлив малце, имам малце тренирано со него и го имам гледано како тренира но и уште еден проблем има кај него и мислам дека го спомна некој претходно, а тоа е неборбеноста од негова страна, премногу меко делува. Кире е во филм дека е Гарнет или дека ЌЕ биде Гарнет па изведува глупости и пуца со fade away, пуца и тројки... Не знам каква ќе биде работава со него но верувам дека Пипан ќе влијае на него и дека ќе си ја подигне формата.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Радува што Пипан вика дека Огнен е прв плеј а и Оташевич верувам дека со време ќе се подобри дека се гледа борбеност,и со време гарат ќе се адаптира.Бакич од друга срана конечно може да си ја игра својата позиција два, али на полусезона ќе мора да бидат исфрлени некој играчи.Испаднавме со многу кратка клупа.

Марковски против послаби екипи и може да биде ставен и да е корисен како кратка замена,али овој Турњанин со Задар си се избори за место на клупа додека не се врати Грне и после нема ни клупа да види.Од 4 центри ( од кој двајца и четворки ) на крај испаднаа само 2 ца употребливи од кој едниот има 35 години а од другите 2 ца едниот е ретардиран другиот не го интересира ништо.

И вака така од 13 играчи само 8 се засега употребливи ( замајќи го во обзир и Марковски ),а 9 се со Грне .Една повреда врз Гечо,Чековски,Дејвис или Дамјан би била неверојатен удар за тимот.Посебно врз Гечо и Чековски

Или Николовски треба да почне да игра асално четворка или петка па да се донесе вистински центар наместо Николич или Николич да почне да игра асално центар па да се донесе атлетска четворка наместо Николовски.

Зошто пари и за нов центар и нова четворка не мислам дека МЗТ воопшто има.А потребни се многу добри играчи на тие две позиции.


Се на се засега се е и повеќе од одлично.Распоредот ни е доста наклонет 4 домашни и 2 гостувања од кои домашните се сите победливи.

Шолнок (дома )
Партизан ( гости)
Крка (дома)
Цибона (дома)
Широки ( гости)
Будуќност ( дома )

Да успееме 3-3 или 4-2 да извадиме би било супер.


.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Кире не е дете на МЗТ.
Јас уште кога бев 7-8 одд и цепав по кампови он тренираше за КК Плејмејкер Центар и тренер му беше Коста, после овој клуб премина во КК Центар кој што играа прва лига и каде што главен тренер исто беше Костa, па тек 2007 или 2008 мислам дека премина во МЗТ.
Е сеа ако тренирал на 9 години за МЗТ и ако тоа се рачуна дека е дете на МЗТ тоа е друга работа. :)

Инаку ...
АЛО, БУДЕЊЕ!

http://familyaerodrom.com/sajt/?q=node/96
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Кире не е дете на МЗТ.
Јас уште кога бев 7-8 одд и цепав по кампови он тренираше за КК Плејмејкер Центар и тренер му беше Коста, после овој клуб премина во КК Центар кој што играа прва лига и каде што главен тренер исто беше Костa, па тек 2007 или 2008 мислам дека премина во МЗТ.
Е сеа ако тренирал на 9 години за МЗТ и ако тоа се рачуна дека е дете на МЗТ тоа е друга работа. :)

Инаку ...
АЛО, БУДЕЊЕ!

http://familyaerodrom.com/sajt/?q=node/96
Грешка си, 2005 / 2006 / 2007 игра за МЗТ, па потоа иде во колеџ во Америка 1 ипол година. Па понатака сите знаеме :)
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Грешка си, 2005 / 2006 / 2007 игра за МЗТ, па потоа иде во колеџ во Америка 1 ипол година. Па понатака сите знаеме :)
Значи он се разви како играч во КК Плејмејкер и КК Центар па потоа премина во МЗТ да не речам како "готов" материјал.
Основата му е од овие два клуба затоа и пишав дека не е дете на МЗТ, бар според мене. :)
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Не му верувајте на куртонов он праи шпекулации цела година ...
И да не прави иако играчов е многу добар комплетен играч и атлетско животно ,впрочем до 20 години има играно за ЦСКА и Жалгирис плус требал на драфт да иде а,а има еден огромен проблем а тоа се слаби колена.

Многу е подложен на повреди и заради тоа од ЦСКА има стигнато до за Мега Визура да игра ( тимот кој го поседува неговата агенција ).До сега Пипан добро го води тимот па ако мисли дека ќе има некаква корист од овој нека го земе,во секој случај полош од Николиќ не може да е.

Јас би го одбрал Марјановиќ пред Николиќ па и Николовски ( освен ако не реши дека ќе почне да игра ) секој ден од неделата.

.
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Луѓе што ви е вам?Ако дојде Боби има да биде екстра засилување,дај боже да се оствари оваа шпекулација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom