Фан клуб: МЗТ Скопје

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Се нервирам искрено со овие срцепарателни коментари од типот Фала ти Ацо,и такви лоши изјави.Да фала му што ни помогна во тоа да ја освоиме титулата,но исто така е факт дека и други тренери ќе ја освоеа со составон.Требаше да биде самиот свесен дека неможе да го носи товарот наречен Јадранска Лига и да си поднесе оставка летото доколку навистина го сакаше клубот како што кажува.Јас разбирам да си реален оптимист,ама овој е далеку нереален.Со ова повеќе му одмогна на клубот отколку што му помогна.Неможам да го плукам и пцујам за тоа што го направи во ланската сезона,ама можам да го отерам у курац за оваа.
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
Пипан е официјално нов тренер, можно било и денес на вечерен тренинг да дојде според екипа
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Алеш Пипан е нов тренер или сеуште не е официјално?! o_O
Според kosarka.si а и според ekipa.mk да до крајот на годинава.
--- надополнето: 25 октомври 2012 во 13:13 ---
Сега веќе и официјално:
MZT SKOPJE
Словенецот Алеш Пипан вечерва ќе биде промовиран како наследник на Александар Тодоров кој пак од денеска ќе ја извршува функцијата - спортски директор на МЗТ Скопје. Пипан во досегашната кариера ги има водено репрезентациите на Словенија и Полска, а на клупско ниво бил тренер на Крка, Задар, Геоплин Слован, Анвил и Лашко.

http://www.mztskopjeaerodrom.mk/index.php/novosti-reader/items/alesh-pipan-denes-pristignuva-vo-skope.html
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Тренерот е проблем,но реално колку има овој МЗТ квалитет да се носи во оваа лига ?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.155
Поени од реакции
107.579
Нека му е со среќа на новиов тренер, само успеси да реди со МЗТ. Нема да се дрзнам и да коментирам дали е добар или не, ќе оставам времето да покаже. Едноставно толку сум накурчен од Ацо уште од лани што било кој да го поставеа за тренер ќе беше боље од дебелиот.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.226
Поени од реакции
6.707
Честито новиот тренер,само мислам дека не е до тренерот,туку до играчите. Мислам дека е скромен играчкиот кадар за у АБА. Мое мислење,и ве молам не ме цитирајте дека зборувам глупости бидејќи сум за Фени и слично. Поздрав :)
 

НЕНАСИТЕН!!!

СУМ ПО ТЕБЕ
Член од
8 мај 2012
Мислења
263
Поени од реакции
157
Честито новиот тренер,само мислам дека не е до тренерот,туку до играчите. Мислам дека е скромен играчкиот кадар за у АБА. Мое мислење,и ве молам не ме цитирајте дека зборувам глупости бидејќи сум за Фени и слично. Поздрав :)
Зборуваш глупости бидејќи си за Фени... :) Шала на страна, и до тренерот беше и до играчите е... Кога неможат да поминат половина тренерот неможе ништо да направи тренерот, ама сепак треба да најде начин како да се справи со тој проблем. Се надевам дека овој тренер ќе успее да направи некоја измена колку да го издржиме ова темпо и да не продолжи црната серија, па здравје боже на пола сезона да се сменат и дел од играчите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom