Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Добро само јас мислам дека немаше ништо мајмунско извикано или на расна основа ( се си мислам тоа беше уа или нешто во тој смисол ама немаше на расна основа ) или сум ментален !?
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Добро само јас мислам дека немаше ништо мајмунско извикано или на расна основа ( се си мислам тоа беше уа или нешто во тој смисол ама немаше на расна основа ) или сум ментален !?
Се зафркаваш така? ;)

Очекувам околу 5-6К казна ако не биде МЗТ казнет за расизам и неколку мечеви без публика и едно 10-12К ако е казнет за расизам.

Оние 5-6К се од тоа колку Партизан ги казнија со единствената разлика дека играчите на Раднички не беа гаѓани или нападнати туку судиите и во секој случај Гечо ќе сноси најголем дел од казната.

Ако решат да ни прогледаат низ прсти може и со 1000 евра да се помине али ако решат за расизам да покажат дека нема да се толерира посебно ако пријават во УЛЕБ тогаш долго време на трибини нема да има никој.


А највеќе ме нервираат Словенците кои се најголеми расисти на Балкан што се нашле да ни солат памет за расизам.


.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
^
ок , фала на одговор и јас бев на неутрална ама од толку што бев нервозен неможев да се сконцентрирам ни што пеат Family ни што викаат .
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
189
Поени од реакции
15
100 karta,taksi napred nazad 100,ili so bus napred nazad 70,pivo da kupis 100,da kasnes 100.
300-400 denari mu treba na edno dete da plati dali nekoj se zaprasal dali imaat site ili nemaat i tie sto nemaat da im se pomogne.
Uprava trie race na prodadeni bileti za malce ke gi kacese so radnicki po 150 denari ove e preterizam
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
105
Поени од реакции
91
пред првиот натпревар со Широки , некаде прочитав соопштение дека картите ке бидат САМО за првиот натпревар 100 и 150, а од следниот т.е. од нат. со Раднички по 150 и по 200.
срека се премислија , кога видоа дека ни на првиот натпревар не се наполни салата
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
100 karta,taksi napred nazad 100,ili so bus napred nazad 70,pivo da kupis 100,da kasnes 100.
300-400 denari mu treba na edno dete da plati dali nekoj se zaprasal dali imaat site ili nemaat i tie sto nemaat da im se pomogne.
Uprava trie race na prodadeni bileti za malce ke gi kacese so radnicki po 150 denari ove e preterizam
Да де неизбежни се трошоциве. Реално можеш пешки напред назад, не мора пиво да пиеш нити мора да јадеш, ќе се стрпиш до дома. :) Да не зборам што сите деца имаат слободни.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Да де неизбежни се трошоциве. Реално можеш пешки напред назад, не мора пиво да пиеш нити мора да јадеш, ќе се стрпиш до дома. :) Да не зборам што сите деца имаат слободни.
Да те прашам за Мзт-Ѕвезда ќе доеш у Борис ?
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Тоа што посетеноста на утакмиците во АБА лигата е мала, е показател дека општо народот не се замара толку нит со баскет и дека таа лига не е толку популарна како што некои мислеа;)

Па видете само колку навивачки групи навиваат во таа лига?! Има доста клубови од тие со навивачи али поголемиот дел не се замараат толку со баскет, а уште помалку со организирано навивање.

Запамтете, никогаш нит кошарката нит ракометот неможе да се по популарни спортови од фудбалот. Фудбалот е најспоредна работа во светот. Салата неможе да се споредува со стадион.
Посетеноста на другите клубови од АБА ЛИГАТА е показател колку кај луѓето владее „еуфорија“ за оваа лига.
Да беше истава лига, ВО ФУДБАЛ, можете да замислите што и како ќе беше.

Некој работи тек сега полека ќе почнете да ги сфаќате, не верувам дека многу ќе се радувате на оваа лига во иднина, иако претходно со многу чаламење и зборови како „Поздраво од Јадранот“ :) влеговте, сепак со тек на време гледате дека општо народот не се замара толку со таа лига и воопшто со кошарката. Навивањето во сала ретко на која група е приоритет. Сепак посакувам успех на МЗТ со тоа што успешно ќе биде претставена Македонската кошарка.
Шо кажа сеа бе пријател.
Башка тоа што се утепа зборење за фудбал во фан клуб на кошаркарски клуб.
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Шо кажа сеа бе пријател.
Башка тоа што се утепа зборење за фудбал во фан клуб на кошаркарски клуб.
Незнам зошто не биде директен и да ни каже дека треба да дојдеме да навиваме за Вардар :)
Патриот доста заобиколуваш, сите ти го свативме муабетот,како и секогаш.
Но за жал, поздрав од Јадранот :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom