Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
2 февруари 2012
Мислења
186
Поени од реакции
104
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Со среќа нека ни е првата победа, ете и Дејвис докажа зашто остана сезонава, од него мора да се очекува доста :)
Што беше позади три бисери одма после победата....Лудница :vozbud:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.659
Со среќа нека ни е првата победа, ете и Дејвис докажа зашто остана сезонава, од него мора да се очекува доста :)
Што беше позади три бисери одма после победата....Лудница :vozbud:
Имаше нешто пукање или така ми се слушна (бев во близина)? :D
Огномет, петарди, калаши? :D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Дојдоа трубачи, па пиротехника нешто имаше, чаши летаат на сите страни:)
Почнаа луѓе да се собираат, сите од зградите излегоа да видат, незнам колку се собраа зашто јас тргнав накај дома.Иначе и у тој кафичот кај што седевме тој газдата на крај неколку чаши скрши.Абе ко на свадба :)
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Ајде честито и нека се множат победите. И јас се израдував како да се работи за репрезентацијата. Ме изненадија со брзата игра :)

П.С. Ако знае некој да појасни како се пресметуваат тие рејтинг поените за евентуален влез на втора наша екипа во АБА лигата.
Не се важи тоа за нас таква можност имаат само екипи од земји кои со себе носат некаков пласман во Европа.Србија,Хрватска и Словенија имаат по 1 место во ЕЛ донесено од националните нивни лиги и 1 место во Еврокуп кое го носат со себе а Босна има едно место во еврокуп и така за рејтинг се борат Хрватска-Србија и Босна-Словенија.

Хрватска и Србија под 3 клуба не можат да имаат во лигата и со тоа борбата е кој да има четврти и имаат загарантиран тим во Еврокуп,Словенија не може под 2 и Босна под 1 и борбата е дали словенија да има 3 или Босна 2.

МЗТ е со Вајлдкард за која си плаќа и може да освои место во Евролига и Еврокуп али не собира рејтинг поени за уште еден Македонски клуб.
.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Абе каква втора екипа во АБА, реално немаме втора екипа која би можела во моментов да игра во АБА, а и подобро е една екипа во топ 4 (не сега, ама во наредниве три-четири години треба да се цели на тоа), отколку 2 екипи помеѓу последните две. И браво за ова што го направија денес, не е битно каков тим е Цибона, ама самото име кажува кои се. Супер е ова за кошарката кај нас, и се надевам дека ќе се продолжи во ист ритам. Инаку, за Чековски уште еднаш ќе кажам, далеку е од одличен играч, ама секогаш дава максимум, дури и повеќе од максимумот. Се надевам дека со плејот од Црна Гора и здрав Кирил Николовски ќе имаме уште подобри резултати.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Карти за Широки кај може да се најдат?Во Тобако и она другото 24/7 не продаваат.На таа страната не им функционира најдобро.

Планирам да идам во понеделник до сала да видам дали се продаваат ако не.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Карти за Широки кај може да се најдат?Во Тобако и она другото 24/7 не продаваат.На таа страната не им функционира најдобро.

Планирам да идам во понеделник до сала да видам дали се продаваат ако не.
Продажни места:
  • Скопје: Сала Борис Трајковски, Сала Јане Сандански, Кафе Круг (Аеродром), Цвеќара Розе (веро2), Камарад (рамстор), Југотон Рекордс ГТЦ 1 кат, Мезе Бар(Скопјанка).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom