Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.703
Поени од реакции
2.175
Кецот во Спортлајф за МЗТ е со коефициент од 1.40 ( -5.5 со хендикеп -> 1.90 ), па парајлиите може да отидат еден АLL IN. :icon_lol:
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Кецот во Спортлајф за МЗТ е со коефициент од 1.40 ( -5.5 со хендикеп -> 1.90 ), па парајлиите може да отидат еден АLL IN. :icon_lol:
Само ова ме плашеше, исто беше вака со Работнички последниот натпревар лани, и сите добро знаеме како заврши. Се надевам дека нема да се повтори истото сценарио.
Но, сепак одам сега на хендикеп и Т1 +.
Па нек пукну душмани. :D
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.697
Поени од реакции
1.385
http://www.mkd.mk/26457/sport/feni-razocarani-sme-finaleto-mozebi-ke-go-pocneme-so-mladinski-tim/

Да не има случајно мулти-милионски пренос на ТВ или слично што "неможи" да се презакажи натпреварот? Губи нешто МКФ ако презакажи утакмица еден ден понапред?

Во најсилните првенства во светот им се дава слобода на тимовите да презакажат натпревари доколку има потреба тимот да игра во некој значаен куп.

Ако на овој начин (да не кажам педерски) сакате да бидете запаметени по вашата прва титула тогаш нека ви служи на честа.
 

UncleSam

Будока
Член од
23 јануари 2011
Мислења
269
Поени од реакции
509
http://www.mkd.mk/26457/sport/feni-razocarani-sme-finaleto-mozebi-ke-go-pocneme-so-mladinski-tim/

Да не има случајно мулти-милионски пренос на ТВ или слично што "неможи" да се презакажи натпреварот? Губи нешто МКФ ако презакажи утакмица еден ден понапред?

Во најсилните првенства во светот им се дава слобода на тимовите да презакажат натпревари доколку има потреба тимот да игра во некој значаен куп.

Ако на овој начин (да не кажам педерски) сакате да бидете запаметени по вашата прва титула тогаш нека ви служи на честа.
На кој сакаш да му го кажеш ова на управата? колку за информација ние не сме управа имаш соодветен телефон и mail па можеш таму да се обратиш
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.703
Поени од реакции
2.175
http://www.mkd.mk/26457/sport/feni-razocarani-sme-finaleto-mozebi-ke-go-pocneme-so-mladinski-tim/

1.Да не има случајно мулти-милионски пренос на ТВ или слично што "неможи" да се презакажи натпреварот? Губи нешто МКФ ако презакажи утакмица еден ден понапред?

2.Во најсилните првенства во светот им се дава слобода на тимовите да презакажат натпревари доколку има потреба тимот да игра во некој значаен куп.

3.Ако на овој начин (да не кажам педерски) сакате да бидете запаметени по вашата прва титула тогаш нека ви служи на честа.
1. Нема да има мулти - милионски пренос али натпреварот верувај ќе биде доста гледан, и не, немаше да изгуби МКФ доколку беше презакажан натпреварот туку МЗТ.

2. БИБЛ е некој значаен куп ?
Куп каде што играат екипи кои што во својата држава се натпреваруваат во втора лига, е*ате купот !

3. Чиста глупост.
Прво нека се освои титулата па потоа ќе видиме дали и како ќе бидат запаметени.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
http://www.mkd.mk/26457/sport/feni-razocarani-sme-finaleto-mozebi-ke-go-pocneme-so-mladinski-tim/

Да не има случајно мулти-милионски пренос на ТВ или слично што "неможи" да се презакажи натпреварот? Губи нешто МКФ ако презакажи утакмица еден ден понапред?

Во најсилните првенства во светот им се дава слобода на тимовите да презакажат натпревари доколку има потреба тимот да игра во некој значаен куп.

Ако на овој начин (да не кажам педерски) сакате да бидете запаметени по вашата прва титула тогаш нека ви служи на честа.
Сеа ќе им се јавам на управата ќе им кажам да регулишаат мене а и повеќето навивачи на МЗТ ги здоболе долниот кога точно ќе се игра така да се обраќаш на погрешно место.
Титула МЗТ не освоил за да ја оспоруваш.
А ако значаен куп за тебе е натпреварување кадешто играат полупрофесионални клубови тогаш нека ти стои тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom