Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
8 декември 2009
Мислења
2.704
Поени од реакции
2.180
Не зафркавај, озбилно мислиш дека тоа беа фаули од Рејнолдс, или требаше техничка уште една на Марче да му се суди ??
Не кажи искрено дали на 2:03 не е фаул тоа од Рејнолдс, првиот пат со лакт го бутка а вториот пат со левата рака го удира (замавнува) ?!
Чист фаул, ко суза.
Трчањето на Марче како луд накај судиите може да се суди како техничка, само фората е кај нас што треба да го отераш у ПМ судијата за да размисли дали да даде техничка, што во другите лиги не е карактеристика.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Сеуште не ми се верува како се дозволи да се испушти предноста што се држеше цело време, али тоа веќе е минато, сеа во среда да им се покаже кој е кој, и дека тоа било само лош период и да го завршиме полуфиналето како што знаеме, а тоа е ШАМПИОНСКИ! И после уште еден силување да им си удри на Фени. :)
Судиини да се толку професионални, искусни, итн итн. би го пратиле Србо на трибини уште од почетокот, а не до толираат цело време и само еднаш ми се чини досудија техничка, а рипаше ко мајмун цело време. (n)
 

F.A

Член од
3 октомври 2010
Мислења
238
Поени од реакции
54
se plasam deka imaat pad vo formata a feni naprotiv go podigna nivoto na igra nezz ama kako i da e ke vidime
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.220
Честито нека е, одлично издание, посебно на трибина :vozbud:
edit: ма није могуче :facepalm:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
220
Поени од реакции
264
Ако некој се прашува од каде мотиви за таква игра на Реjнолдс на последната утакмица, тој е на листата на желби на МЗТ за наредната сезона и со него веќе се водат преговори. Браво за МЗТ!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
29.431
Поени од реакции
62.233
МЗТ во седмото финале по осум години ќе ја брка првата шампионска титула ...

http://www.mkd.mk/25490/sport/po-osum-susni-godini-mzt-vo-sedmata-bitka-za-prvata-sampionska-titula/
Тогаш нагазна Работнички, со Гече во составот беа нерешлива енигма...
Знам и во некој куп играа на балканов (или па пошироко) и тепаа во Кипар со една екипа со 4 играчи на паркетот (ради исклучувања :D).
Го гледам Талевски на сликава, ми текна дека во Битола ми се чини им рецна тројче во последни секунди за победа над Пелистер.
Кој уште играле во тоа финале?
Војновиќ претпоставувам, Домлевски, Деспотовиќ можеби, Миленковиќ или како и да се викаше, Аврамовски, Здравевски со чорапите кренати до колена?
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.872
Поени од реакции
1.440
Тогаш нагазна Работнички, со Гече во составот беа нерешлива енигма...
Знам и во некој куп играа на балканов (или па пошироко) и тепаа во Кипар со една екипа со 4 играчи на паркетот (ради исклучувања :D).
Го гледам Талевски на сликава, ми текна дека во Битола ми се чини им рецна тројче во последни секунди за победа над Пелистер.
Кој уште играле во тоа финале?
Војновиќ претпоставувам, Домлевски, Деспотовиќ можеби, Миленковиќ или како и да се викаше, Аврамовски, Здравевски со чорапите кренати до колена?
Војновиќ, Домлевски, Књазев, Здравевски, Миленкоовиќ, Караџовски, Трајковски, Милановски, Димов, Талевски..
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Дај боже да го земеме Рејнолдс, многу добар играч, мене ептен ми се свиѓа како игра, а и редно време е да имаме црнец во екипа.Замислете што ќе биде кога идната година на дерби(ако работнички влезе во суперлига, што е веројатно) ќе им лупне некоја скрената банана или ќе ја закуца онака дивљачки ко со нас што ги куца....Делириум :vozbud:
Иначе се продаваат маички во Пулевски, кој сака нека иде да си земе од 8 почиња продажба :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.901
Поени од реакции
5.393
Која цена се маичките...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom