Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
8 декември 2009
Мислења
2.704
Поени од реакции
2.180
Е ова им се случи на МЗТ пред 5 минути.
Тодоров ДИРЕКТЕН кривец, Шундо да беше ќе побараше тајм аут !
Чекаше од 11 разлика на минута време до крај да побара тајм аут на 2 разлика и уште 30 секунди останато време. :vozbud:
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.153
Поени од реакции
35.965
Kaко бе изгубија ? :facepalm:
Абе на 2 мин до крај 12 водеа МЗТ, изгасив и стрим ме ебеше нешто ама ништо не налагаше на пораз. :eek:
Ако ништо друго ете мала неизвесност, а овде можам да претпоставам дека и судиите кумувале зашто тим на Србо вака да се врати не верувам, сеа криво ми е што не доглеав али и судии и мудии, 12 поени разлика на 2 мин до крај ни у НБА не се анулира бре.
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Tорус 78- МЗТ 77... Што да се пише повеќе? И кошаркариве ко ракометарине, ги потценуваат противниците и не си ги сфаќаат озбилно задачите... На 1:53 до крај водевме со 11разлика, и од тогаш имавме 2загубени топки и недаден ниту еден поен...
Ајде сега во Јане Сандански мора да се добие Торус и со 3:1 да си го обезбедиме долгоочекуваното финале!
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
секоја утакмица со Торус ја играат исто, газат па јако се опуштаат. Не знам што бараше толку време Вучурович во игра пошто беше дупе!? Ацо си е во Пет Рајли филм тоа е јасно, ама да изгубиш во утакмица кога двајцата центри ти дават комбинирано 40 поени, треба да си подразмисли. башка 0/7 за три у прва четвртина имаа.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.016
Поени од реакции
5.593
За 1:34 Торус успеале да анулираат 11 негатива. Во тие минута ипол, Мијаилович има 3 изгубени топки, Огнен и Вучуровиќ по една, и башка Мијаилович изел банана на 5 секунди до крај од Рејнолдс.

Fail.
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
За 1:34 Торус успеале да анулираат 11 негатива. Во тие минута ипол, Мијаилович има 3 изгубени топки, Огнен и Вучуровиќ по една, и башка Мијаилович изел банана на 5 секунди до крај од Рејнолдс.

Fail.
и на крајот имаа изведено аут у празно ... мислам дека пак мијајлович
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.704
Поени од реакции
2.180
Чисти 2 фаула не му досудија на Рејнолдс над Мијајлович, многу очигледни фаули беа, не знам како не ги свирнаа.
--- надополнето: 8 април 2012 во 00:24 ---
А можеа и на крајов техничка да му дувнат на прдлево што се пали како мајмун.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.313
Поени од реакции
257
Свака му част на Ацо Кејд дава 8 поени по ред овој го вади...А па Мијалович шо проба да напраи на крај уше не ми е јасно.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Да водиш 11 разлика на 1.45 до крај и да изгубиш, а притоа да имаш 2 напади за победа, е срамота.Ама кога ќе размислиме, можеби и ни требаше едно вакво спуштање на земја, да им текне дека со Фени во финале нема да биде заебанција, дека не смее да има опуштање.Мијајловиќ сеа се заебава, ама се ми се чини дека у финале ќе распали.Торус дома го добиваме 100% само криво ми е што Фени ќе има 1 недела поише одмор од нас, нив сеа им се погодија и во БИБЛ и кај нас во лига завршници, па ако тепавме со 3-0 уште повеќе ќе им го оптоваревме распоредот, што значи дека малце полесно се справиме со нив.Во никој случај нема да биде лесно, ама мислам дека таа предност од 1-0 ќе биде клучна :)
На ацо ич не му чуе, Шундо му е идол...
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.704
Поени од реакции
2.180
Свака му част на Ацо Кејд дава 8 поени по ред овој го вади...А па Мијалович шо проба да напраи на крај уше не ми е јасно.
Добра му беше идејава, сакаше да го удри Перо у грб и да си положи, само не знам како успеа да го промаши стариот.
Во среда очекувам да ги прегазат, доста е играње курташак. :)
--- надополнето: 8 април 2012 во 01:00 ---
Торус дома го добиваме 100% само криво ми е што Фени ќе има 1 недела поише одмор од нас, нив сеа им се погодија и во БИБЛ и кај нас во лига завршници, па ако тепавме со 3-0 уште повеќе ќе им го оптоваревме распоредот, што значи дека малце полесно се справиме со нив.Во никој случај нема да биде лесно, ама мислам дека таа предност од 1-0 ќе биде клучна :)
На ацо ич не му чуе, Шундо му е идол...
Нема врска тоа што ќе тепаа, бидејќи и да тепаа пак ќе се играше финалето на 18ти Април ( среда ), така да нема да им се фати нешто многу одмор на Фени ( 2 - 3 дена плус во однос на МЗТ ).
Ако не се лажам БИБЛ завршницата е на 21/22 Април, па ова сигурно е во корист на МЗТ бидејќи ептен згуснат им е распоредот, ем ќе бидат и уморни од патот, едноставно џокер у покер.
Него како што ми кажаа, Фени сакале финалето да се одигра по завршувањето на БИБЛ лигава, али така ептен долг период ќе им се фати на МЗТ без официјален натпревар, сигурно нема да играат пријателски овој период само колку да им удоволат на Фени.
Затоа за очекување е КФМ да не им го прифати предлогот. :D
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
322
Поени од реакции
56
Чисти 2 фаула не му досудија на Рејнолдс над Мијајлович, многу очигледни фаули беа, не знам како не ги свирнаа.
--- надополнето: 8 април 2012 во 00:24 ---
А можеа и на крајов техничка да му дувнат на прдлево што се пали како мајмун.
Не зафркавај, озбилно мислиш дека тоа беа фаули од Рејнолдс, или требаше техничка уште една на Марче да му се суди ??
 
Член од
20 ноември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
20

Еве го крајот
Чисти 2 фаула не му досудија на Рејнолдс над Мијајлович, многу очигледни фаули беа, не знам како не ги свирнаа.
--- надополнето: 8 април 2012 во 00:24 ---
А можеа и на крајов техничка да му дувнат на прдлево што се пали како мајмун.
Мијајловиќ трагичар на деценијата :icon_lol:
0:37 повлекување на дресот
0:39 фаул над Мијајлович
0:51 можеби тоа беше фаул над Вучурович
2:03 фаул над Мијајлович
5:36 а кој може да прими топка?

За 1:34 Торус успеале да анулираат 11 негатива. Во тие минута ипол, Мијаилович има 3 изгубени топки, Огнен и Вучуровиќ по една, и башка Мијаилович изел банана на 5 секунди до крај од Рејнолдс.

Fail.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom