Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.220
Па ако ова е точно, не дека се потепале и Кожув да го гледаат.

Не дека е оправдување, веројатно треба да има поголема посетеност, но и 1.300 не е лошо.
Епа не е точно. Верувај ти на северџанска федерација и теши се дека 1300 не е лошо.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.521
Поени од реакции
721
Гледам прво полувреме против Задар. Ова стварно не личи на селска задруга не на сериозен клуб. Тотален распад.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.355
Поени од реакции
2.883
Луѓе што е ова бе?
Каков е овој тим?
Каква е оваа екипа?

Срамота за МЗТ, срамота за Аеродром, срамота за Скопје, срамота за Македонија. Од тренер до директор одма после натпреваров да си дадат отказ, да се избркаат странциве скапо платени кои не се замараат, играат за да пројде ден.
Ланскиот тим е супер-стар за овој. Не изиграа ниедна акција цело полувреме, фати топка фрлија ја, све е сведено на индивидуални потези. Одбрана никој не е на своето место, играат како да не јаделе 10 дена. Све на све послаб МЗТ јас не сум гледал во последниве 15 години. Па еден Караколев е играчиште за овие денес.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.059
Поени од реакции
4.525
Ептен сте за нигде годинава, многу слаби, со Петровиќ на клупа изгледа толку е максимумот, кој освен да се дери по играчи, со вулгарности да ги вреѓа, друго му е на стара слава во МЗТ, тоа му врвеше со испадите кај екс играчи како Николов и Ајви кој му ќутеја, ама сега проблем има Ацо и вчера му се врати Бурсач, не трпи некој таква тортура, ќе има проблем и со Бурсач и Мицовиќ, нашите знаеја да молчат овие ни пет ни шест се арогантни. На тајм аут на неколку пати и скоро ништо да не кажваше Ацо, тотално изгубен, во расправии го губеше цело време. Со оваа игра на излезни врати треба да е Ацо, тимот не ви игра ништо, освен ако е друга политиката....
За во АБА сте фаворити за последните 2 места, за во домашното првенство имате предност на искуство само пред останатите екипи и сте во пол-позиција само заради тоа, ама долга е сезоната не мора ништо да значи, очекувани се киксој.
 
Член од
19 февруари 2013
Мислења
62
Поени од реакции
113
Фала к...цу си отиде.... Пишав уште лани околу периодот кога се освои титулата, Ацо не е кадарен да води озбилен клуб. Човекот не знае да се изрази, ритамот за утакмицата му е 0. Најголем дострел му е боранијата во севернава да ја води, заедно со помошниците "стручни".
Овој тим на МЗТ има капацитет да опстане во АБА, со паметен пристап, но не повеќе од две три места одоздола. Проблемот е хроничен, нема наша база на играчи, се што вреди моментално македонско го имаме, надежта е во странците. Пак ќе се навратам на мислењето македонска репрезентација да се такмичи во АБА испаѓа глатко.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.355
Поени од реакции
2.883
Фала к...цу си отиде.... Пишав уште лани околу периодот кога се освои титулата, Ацо не е кадарен да води озбилен клуб. Човекот не знае да се изрази, ритамот за утакмицата му е 0. Најголем дострел му е боранијата во севернава да ја води, заедно со помошниците "стручни".
Овој тим на МЗТ има капацитет да опстане во АБА, со паметен пристап, но не повеќе од две три места одоздола. Проблемот е хроничен, нема наша база на играчи, се што вреди моментално македонско го имаме, надежта е во странците. Пак ќе се навратам на мислењето македонска репрезентација да се такмичи во АБА испаѓа глатко.
Проблем е што секоја година имаме промашени странци. Само 2 ца странци требаат во тимот квалитетни и тоа е тоа. Еден плеј и еден центар доминантен другото се се покрива со домашни играчи за титули дома и опстанок во АБА 1. За посериозни дострели се подразбира дека треба барем х3 поголем буџет.
За Ацо се согласуваме сите дека нема капацитет да води сериозен проект во АБА 1, најголем дострел му е домашната лига.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.521
Поени од реакции
721
Проблем е што секоја година имаме промашени странци. Само 2 ца странци требаат во тимот квалитетни и тоа е тоа. Еден плеј и еден центар доминантен другото се се покрива со домашни играчи за титули дома и опстанок во АБА 1. За посериозни дострели се подразбира дека треба барем х3 поголем буџет.
За Ацо се согласуваме сите дека нема капацитет да води сериозен проект во АБА 1, најголем дострел му е домашната лига.
Ацо нема капацитет, а и управата е тука некаде па затоа и следуваат вакви резултати. Замина Магдевски, Ајви и претходно Американецот во сред сезона, со Борац која беше клучна се играше со еден плеј. Јасно е дека буџетот е тенок за АБА1 стандарди, ама ова не е сериозно водење на клуб.
 
Член од
19 февруари 2013
Мислења
62
Поени од реакции
113
Управата не е ни вредна за да се спомне, се док стабилноста зависи од партиски мандат ова ќе гледаме.
Кои домашни играчи би пополниле ростер за Аба стандарди?? Домашна титула? Се што може да се нарече кошаркар моментално го имаме, а тоа се тројца луѓе максимум, се останато има атлетизам и кошарка во нив како еден Бангладеш.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.355
Поени од реакции
2.883
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.355
Поени од реакции
2.883
На пола сезона пола ростер е веќе сменет + тренерот. Некој некогаш ќе поднесе одговорност за лошите проценки или најлесно е секогаш некој друг да е крив?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.953
Поени од реакции
1.872
 

Kajgana Shop

На врв Bottom