Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Па јас ги кажувам и грешките и добрите страни. Никој не е безгрешен, али највеќе сум против мењавање тренери секоја сезона по 4 ца. Затоа немаме резултати
Можеш да ми ги кажеш добрите страни на Ацо оваа сезона?
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
336
Поени од реакции
254
Според мене на алеш пипан највеќе му се погоди и тимот и највеќе утакмици победи со тренерска тактика. Тешко е да се споредуе ама мислам дека он е од подобрите странски тренери последниве години. Со него имавме највише победи у тесни натпревари.
 
Член од
13 април 2010
Мислења
368
Поени од реакции
219
Како заменик на Тодоров се најавува македонец кој живее и работи во странсво подолго време.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Според мене на алеш пипан највеќе му се погоди и тимот и највеќе утакмици победи со тренерска тактика. Тешко е да се споредуе ама мислам дека он е од подобрите странски тренери последниве години. Со него имавме највише победи у тесни натпревари.
Алеш Пипан го наследи јадрото од тимот од Ацо и со малце среќа имавме супер резултат во аба првата сезона[DOUBLEPOST=1511361792][/DOUBLEPOST]
Можеш да ми ги кажеш добрите страни на Ацо оваа сезона?
Ке ти ги кажам на крајот од сезоната. Неможам да судам на 10 утакмици во време со најмал буџет и промена на цела раководна структура.
 
Член од
24 февруари 2016
Мислења
348
Поени од реакции
97
А можете да ми ги кажете добрите страни на Рајковиќ , Јончевски , Крстевски и Назор ...тренеришта-ипол.
4 сменети тренери во една сезона со милјонски буџет и играчи за кои што велеа дека се дрим тим ?
Ако му се остави довербата на Ацо тврдам дека на крај на сезона со овој буџет , со овој тим , ке обезбеди опстанок во АБА и Титула во МК - мое мислење.
Досадна е темава веќе околу Ацо , еве има ново раководство , ке ги видиме нивните потези во иднина.
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
336
Поени од реакции
254
Видеово е од нов профил на фемили? зашо не од стариот? И зашо го нема на профилот на фб?
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
336
Поени од реакции
254
Toa и си мислев, се глеа дека е некоја "фракција" пошо ич не стилот на фемили ова, плус шо е со песнава :)
 
Член од
24 февруари 2016
Мислења
348
Поени од реакции
97
Фамилија Аеродром
https://www.facebook.com/familijaren/posts/10213199411933597
ПРИКАЗНАТА ПРОДОЛЖУВА

Две ипол години како започна нашиот бојкот, две ипол години како нашиот МЗТ Скопје се мачи без наша поддршка. Две ипол години во кои, иако бојкотиравме и не присуствувавме на утакмици, сепак не бевме неактивни. се боревме храбро, со цело срце за нашиот клуб.

Победивме!
Иако не беше без жртви, сепак победата со старата управа е наша. Изминатиот период се шпекулираше што ќе биде со ФА, дали ќе се навива, кога ќе се враќаат, што чекаат? Разни портали дури и предвидуваа датум за нашиот камбек. Иако сето тоа беа празни муабети, времето дојде...

10.12.2017 МЗТ СКОПЈЕ - МОРНАР
Денот кога Аеродром се враќа каде што му е место. Денот кога на сите заспани навивачи им е време да се разбудат и да се вратат на патот кој го оделе цел живот. Денот кога цел Аеродром ќе биде на нозе. Денот кога ништо повеќе нема да биде важно освен МЗТ Скопје. Денот кога сите заедно го враќаме сјајот на нашиот клуб. Денот кога ќе покажеме за кого чука нашето срце.
ДЕНОТ КОГА СЕ ВРАЌАМЕ НА ТРИБИНА!!!

Извадок од FACEBOOK
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Ајде сега тие што го избркаа Гарсија нека го молат да се врати, а Павличевич на клоци.[DOUBLEPOST=1512231459][/DOUBLEPOST]Абе да неможеш две четвртини да ги изгледаш, уште во прва губат 20.
 
P

PewDiePie

Гостин
Леле кога ќе се вратат сега Ф.А. после големата победа во која го сменија екс градоначалникот,па леле кога ќе тргне,милина животот :D

Snap back to reallity,губат од сите со по 30 разлика :ROFLMAO:

Касно ви текна да се враќате шарени,све што е од иле направено нема на арно да излезе. :kuracc:
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Леле кога ќе се вратат сега Ф.А. после големата победа во која го сменија екс градоначалникот,па леле кога ќе тргне,милина животот :D

Snap back to reallity,губат од сите со по 30 разлика :ROFLMAO:

Касно ви текна да се враќате шарени,све што е од иле направено нема на арно да излезе. :kuracc:
Што тоа зборуваш наркос? Какво враќање од иле? Какви шарени?
Па уште и касно, демек се работи за живот или смрт :facepalm::facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom