Фан клуб: МЗТ Скопје

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Марко е играч кој што игра таму каде што ќе му дадат поголема понуда, така да не знам кај ќе игра. Јас би сакал да игра во МЗТ пред се затоа што е домашен играч.



Уште нема ништо официјално со никого.
Знам,само Тејмс има договор.Останатото се ќе биде 3 класни играчи.Можеби вреди да се игра со наши играчи!?
 
Член од
24 февруари 2016
Мислења
348
Поени од реакции
97
Освен Тејмс мислам дека и Мијатович има договор на 2 год , али најверојатно не чека истото како и предходните сезони , цел тим до еден аут ( Освен Бубе и Мекич се разбира :) ) и јово наново у 5 до 12 ке го составуваат тимот со нови играчи , па ке им треба време до Декември да се уиграат и ке ја ебат пола сезона
дај боже да не е така , да го направат тимот малку порано , па да имаат време за запознавање и подготовки.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Освен Тејмс мислам дека и Мијатович има договор на 2 год , али најверојатно не чека истото како и предходните сезони , цел тим до еден аут ( Освен Бубе и Мекич се разбира :) ) и јово наново у 5 до 12 ке го составуваат тимот со нови играчи , па ке им треба време до Декември да се уиграат и ке ја ебат пола сезона
дај боже да не е така , да го направат тимот малку порано , па да имаат време за запознавање и подготовки.
Така и ќе биде!
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Освен Тејмс мислам дека и Мијатович има договор на 2 год , али најверојатно не чека истото како и предходните сезони , цел тим до еден аут ( Освен Бубе и Мекич се разбира :) ) и јово наново у 5 до 12 ке го составуваат тимот со нови играчи , па ке им треба време до Декември да се уиграат и ке ја ебат пола сезона
дај боже да не е така , да го направат тимот малку порано , па да имаат време за запознавање и подготовки.
Па лоши беа странците, зашто би ги задржал МЗТ !?
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Па лоши беа странците, зашто би ги задржал МЗТ !?
Покрај Тејмс треба Клоф и Дреновец,да се задржат,можеби и Јуре.Останатото се на клоци,во прв ред Бубе и Мекиќ вечити таленти!
Јас би го вратил Дамјан и Дејвис плус еден power ама extra power forward.
 
Член од
24 февруари 2016
Мислења
348
Поени од реакции
97
Па лоши беа странците, зашто би ги задржал МЗТ !?
Па лоши беа странците, зашто би ги задржал МЗТ !?
Па да не беа добри случајно ..? Што добро направија во минатава сезона ? се живо посраа освен титулата што ја освоија со тешки маки , а убаво кажа ти мислам дека ако играше Вркич за Соколи и тоа ке го изгубеа.
и јас не реков странци туку тимот во целина , тоа им е пракса во изминативе години ... склопи тим каков таков
па ајдеееее мењај све коплет , и тренер
Мое мислење е индивидуалните добри играчи да се задржуваат по секоја цена , да се оформи костурот -столбот на тимот од неколку стварно квалитетни играчи , а нормално со неколку други да се експериментира.
Стварно преку стојко веќе ..фати-пушти .последниве сезони не направија концепт да го изградат тимот за подолги стази .
И една од мојата најболна точка навивачите и атмосферата да се врати за следната сезона
ете сега Коневски ке падне кај и да е ( ако тој беше трн у око ) Незнам , се работи ли нешто околу таа работа
, се дискутира ли ? има ли некои преговори со Fамily ? Да се зголеми посетеноста , да се навива.[DOUBLEPOST=1497357340][/DOUBLEPOST]
Покрај Тејмс треба Клоф и Дреновец,да се задржат,можеби и Јуре.Останатото се на клоци,во прв ред Бубе и Мекиќ вечити таленти!
Јас би го вратил Дамјан и Дејвис плус еден power ама extra power forward.
И јас сакам Дамјан да дојде , ама кој знае у каква форма е дечото , тренирал ли ? у аут е од натпревари доста време
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Па да не беа добри случајно ..? Што добро направија во минатава сезона ? се живо посраа освен титулата што ја освоија со тешки маки , а убаво кажа ти мислам дека ако играше Вркич за Соколи и тоа ке го изгубеа.
и јас не реков странци туку тимот во целина , тоа им е пракса во изминативе години ... склопи тим каков таков
па ајдеееее мењај све коплет , и тренер
Мое мислење е индивидуалните добри играчи да се задржуваат по секоја цена , да се оформи костурот -столбот на тимот од неколку стварно квалитетни играчи , а нормално со неколку други да се експериментира.
Стварно преку стојко веќе ..фати-пушти .последниве сезони не направија концепт да го изградат тимот за подолги стази .
И една од мојата најболна точка навивачите и атмосферата да се врати за следната сезона
ете сега Коневски ке падне кај и да е ( ако тој беше трн у око ) Незнам , се работи ли нешто околу таа работа
, се дискутира ли ? има ли некои преговори со Fамily ? Да се зголеми посетеноста , да се навива.[DOUBLEPOST=1497357340][/DOUBLEPOST]

И јас сакам Дамјан да дојде , ама кој знае у каква форма е дечото , тренирал ли ? у аут е од натпревари доста време
Па мора да тренирал,зема пауза,не се пензионира))))
 
Член од
24 февруари 2016
Мислења
348
Поени од реакции
97
Па мора да тренирал,зема пауза,не се пензионира))))
Не , таман работа да се пензионира млад е :))) него ке му треба време да се врати у форма сепак долго време отсуствува од натпревари
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Видоја мора ама мора у аут. Секоја година се тресеме кој ќе биде тренер што играчи ќе донесат.6 години исти кур.Без идеја,без стратегија.Ама како што навести @Институт со намален буџет,за очекување е првото засилување Урош Лучич.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Покрај Тејмс треба Клоф и Дреновец,да се задржат,можеби и Јуре.Останатото се на клоци,во прв ред Бубе и Мекиќ вечити таленти!
Јас би го вратил Дамјан и Дејвис плус еден power ама extra power forward.
Кој Дејвис??
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
со намален буџет,за очекување е првото засилување Урош Лучич.
Можеш да имаш и три милиони евра буџет, ако истиот го дадеш за промашени и прескапи инвестиции во играчи како Мејси и Синовец, пак ќе ти биде џабе. Еве Вркиќ беше поефтин од Мејси три пати, Пери зимаше два пати помала плата од Синовец, така да не игра секогаш буџетот голема улога.

Според мене првото и најбитно засилување треба да се случи многу брзо ;) Од него ќе стартува реновираниот МЗТ
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Можеш да имаш и три милиони евра буџет, ако истиот го дадеш за промашени и прескапи инвестиции во играчи како Мејси и Синовец, пак ќе ти биде џабе. Еве Вркиќ беше поефтин од Мејси три пати, Пери зимаше два пати помала плата од Синовец, така да не игра секогаш буџетот голема улога.

Според мене првото и најбитно засилување треба да се случи многу брзо ;) Од него ќе стартува реновираниот МЗТ
Само те молам да не ми кажеш дека реформаторот ќе биде А.Тодоров :toe:
Во право си за тоа,да.Ама да убодеш играчи како Пери и Мавра шансите се 1:10000000.[DOUBLEPOST=1497380199][/DOUBLEPOST]
Добар си!
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Само те молам да не ми кажеш дека реформаторот ќе биде А.Тодоров :toe:
Во право си за тоа,да.Ама да убодеш играчи како Пери и Мавра шансите се 1:10000000.[DOUBLEPOST=1497380199][/DOUBLEPOST]
Добар си!
Очај од играч, дно дна. Горе се смееш за Урош Лучич, а овој е негов еквивалент само на позиција 3.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom