Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Дреновац е играчиште, сам го држи Мзт.
 
Член од
24 февруари 2016
Мислења
348
Поени од реакции
97
Дреновац - одличен
Мијатовиќ - многу корисен
Лалиќ - многу потфрли на последниов меч.
Синовец - катастрофа., дечкото е поспан
Али ги тепаме Соколи 3 : 0
 

дЏанго

Gunslinger
Член од
21 август 2010
Мислења
366
Поени од реакции
791
Дреновац - одличен
Мијатовиќ - многу корисен
Лалиќ - многу потфрли на последниов меч.
Синовец - катастрофа., дечкото е поспан
Али ги тепаме Соколи 3 : 0
Синовец дента е виден во Копачка, така да најверојатно се има играно минус
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Дреновац - одличен
Мијатовиќ - многу корисен
Лалиќ - многу потфрли на последниов меч.
Синовец - катастрофа., дечкото е поспан
Али ги тепаме Соколи 3 : 0
Клоф?
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Тејмс не игра бидејќи татко му има здравствени проблеми...така е тоа со Американците, иначе е пеколен играч...

Стефан Синовец викан едногодишен договор од следна сезона ќе заврши у некој Солнок или кај Мута у Динамик...бивш играч...

Што е работа со Катниќ не сум испратил, играше у Куманово со нас, сега го нема?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
Тејмс не игра бидејќи татко му има здравствени проблеми...така е тоа со Американците, иначе е пеколен играч...

Стефан Синовец викан едногодишен договор од следна сезона ќе заврши у некој Солнок или кај Мута у Динамик...бивш играч...

Што е работа со Катниќ не сум испратил, играше у Куманово со нас, сега го нема?
7-ми странец, толку може 6 да играат. Иначе тој Катниќ е бољи и од Тејмс, и од Клоф, нормално и од Синовец кој веројатно не е ни свесен дека игра кошарка, сигурно мисли дека игра нешто друго, као на пример Ламбада???
Иначе нема шанси да заврши кај Мута, има кај нас уште долго да си игра... не е само МЗТ има и други екипи...
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
7-ми странец, толку може 6 да играат. Иначе тој Катниќ е бољи и од Тејмс, и од Клоф, нормално и од Синовец кој веројатно не е ни свесен дека игра кошарка, сигурно мисли дека игра нешто друго, као на пример Ламбада???
Иначе нема шанси да заврши кај Мута, има кај нас уште долго да си игра... не е само МЗТ има и други екипи...
Па добро нема кај Мута, али тука му е Солнок, Маѓарска кошарка :icon_mrgr:

Мијатовиќ ќе ви ја донесе титулата штркови, Х фактор во првата,а и засега одличен во 1/4, со обзир дека на првата ги играше сите 40 минути, барем да ви наплатевме за траснферот а не дебељакот не го осигурал. :D

Назор вади го Синовец маму ти ебем, Мекиќ е 100 пати покорисен од него, Синовец курчобол level 100:icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
10 јануари 2008
Мислења
743
Поени од реакции
1.881
@ColdSky Ми се допаѓа што ги следиш Соколи у финале...јбг сеа...вие битно си имате навијачи :cool:
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
@ColdSky Ми се допаѓа што ги следиш Соколи у финале...јбг сеа...вие битно си имате навијачи :cool:
Ја Куманово го следев и во 2ра лига, ги гледам и Бол фор лајф у 3та лига, младински категории се што е од Куманово, бидејќи ја сакам кошарката како спорт, гледам Српска лига Вршац - Динамик,ти гарант гледаш оти така ти рекле...
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Нека им помогнат, прво нека ги пушти од затвор. Копиле залижано.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
743
Поени од реакции
1.881
Ја Куманово го следев и во 2ра лига, ги гледам и Бол фор лајф у 3та лига, младински категории се што е од Куманово, бидејќи ја сакам кошарката како спорт, гледам Српска лига Вршац - Динамик,ти гарант гледаш оти така ти рекле...
Се шампион до шампион...ама добро, ти мораш да ги глеаш сите тие шо ги наброја ради татка ти Циц. Ама пошто татко ти Циц нема да биде више градоначалник у Кум, вие веќе кошарка не глеате...
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Се шампион до шампион...ама добро, ти мораш да ги глеаш сите тие шо ги наброја ради татка ти Циц. Ама пошто татко ти Циц нема да биде више градоначалник у Кум, вие веќе кошарка не глеате...
Патетичен си, пиши ми ПП ако сакаш да дискутираме околу кошаркарските познавања, ќе се најдеме ќе се напиеме кафенце, да ги измериме знаењата, да видиме дали гледаш кошарка оти така ти рекле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom