Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
24 февруари 2016
Мислења
348
Поени од реакции
97
За утре навивачите на Работнички добиле 150 карти , ке викаат , ке урлаат тамо....
а МЗТ дома повторно ке се чувствува како да игра на гости ...
аххх што ти е судбина , што го снајде клубов ...жално.[DOUBLEPOST=1490366671][/DOUBLEPOST]
За утре навивачите на Работнички добиле 150 карти , ке викаат , ке урлаат тамо....
а МЗТ дома повторно ке се чувствува како да игра на гости ...
аххх што ти е судбина , што го снајде клубов ...жално.
http://ekipa.mk/siti-park-bojs-so-150-fanovi-na-derbito-vo-aerodrom/
 
Последно уредено:
Член од
24 февруари 2016
Мислења
348
Поени од реакции
97
http://www.gol.mk/kosharka/simonovski-derbi-ne-e-derbi-bez-tenzija-i-navivachki-pekol
http://www.gol.mk/kosharka/nekogash-pekol-a-denes-samo-obichen-mech-ni-mzt-rabotnichki-ne-e-toa-shto-beshe
http://www.gol.mk/kosharka/nazor-potrebna-ni-e-poddrshkata-od-navivachite-za-zaedno-da-slavime-pobeda-nad-rabotnichki

Мислам дека е време FAMILY да се вратат , играчиве , тренерот сите очајно бараат поддршка ,
едноставно имам впечаток како да ги молат да се вратат на трибините ....греота се веќе а ?
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
А постојат ли уопште Фемили ? Они беа во распад и кога идеа на трибини уште во Борис Трајковски, а тогаш беа во добри односи со управата, па изговорот за слабата бројка беше дека биле далеку од Аеродром. Кога почнаа да играат во Јане, немаше никакво подобрување во нивната бројка.
 
Член од
24 февруари 2016
Мислења
348
Поени од реакции
97
А постојат ли уопште Фемили ? Они беа во распад и кога идеа на трибини уште во Борис Трајковски, а тогаш беа во добри односи со управата, па изговорот за слабата бројка беше дека биле далеку од Аеродром. Кога почнаа да играат во Јане, немаше никакво подобрување во нивната бројка.
Постојат , постојат ... во новата сала бројката си беше ок ...од други веќе 1000 пати кажани причини тие не се присутни на трибините.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
@Middle Distance Runner другар ти Кендрик Пери го залепија два пути ко циган мрсул ! Могу курчење и покажување мускули не е убо,и 100 поени да постигнеш кога на крај ќе ја усереш.џабе ти се! Го измоча Бубе на крај со целиот свој антиталент за баскет! У глобала супер утакмица.Опинокот бојан трајковски и маса да фрлеше и маса ќе влезеше. Јуре на ниво.Стојан покажуе муда што е добро:Бубе го си ја оправда улогата.
Клоф,одличен,борбен максимално!
@Институт се знае ли нешто за Синовец,кога треба да зигра и што е работава со новиот плеј,тој Србинот?
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.571
Поени од реакции
3.266
@Middle Distance Runner другар ти Кендрик Пери го залепија два пути ко циган мрсул ! Могу курчење и покажување мускули не е убо,и 100 поени да постигнеш кога на крај ќе ја усереш.џабе ти се! Го измоча Бубе на крај со целиот свој антиталент за баскет! У глобала супер утакмица.Опинокот бојан трајковски и маса да фрлеше и маса ќе влезеше. Јуре на ниво.Стојан покажуе муда што е добро:Бубе го си ја оправда улогата.
Клоф,одличен,борбен максимално!
@Институт се знае ли нешто за Синовец,кога треба да зигра и што е работава со новиот плеј,тој Србинот?
Calma

 
Член од
24 февруари 2016
Мислења
348
Поени од реакции
97
@Middle Distance Runner другар ти Кендрик Пери го залепија два пути ко циган мрсул ! Могу курчење и покажување мускули не е убо,и 100 поени да постигнеш кога на крај ќе ја усереш.џабе ти се! Го измоча Бубе на крај со целиот свој антиталент за баскет! У глобала супер утакмица.Опинокот бојан трајковски и маса да фрлеше и маса ќе влезеше. Јуре на ниво.Стојан покажуе муда што е добро:Бубе го си ја оправда улогата.
Клоф,одличен,борбен максимално!
@Институт се знае ли нешто за Синовец,кога треба да зигра и што е работава со новиот плеј,тој Србинот?
Мерат муда со Кожув , Фени , мизерниот Работнички , и едвај ама едвај добиваат со Соколи ..., Каде беа у АБА ? Губеа како од шала со ФМП , Задар , Морнар и слични ... Правото светло требаа да го покажат во АБА ...ама за жал тамо се посраа.[DOUBLEPOST=1491213113][/DOUBLEPOST]На Љубомир Младеновски му дадоа прекар ' БАНАНАМЕН " а тој пустиот има направено само 2 блокади во неговата досегашна кариера ...страшна работа .
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom