Фан клуб: МЗТ Скопје

Дискусија во форумот 'Баскет фан клуб' започната од arap, 12 април 2006.

 1. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  5.740
  Допаѓања:
  5.813
  1. Ова раководство на Мзт им ги затвори навивачите.
  2. Ова раководство на Мзт ја изгасна желбата за дерби и навивачко ривалство, нормално бидејќи им ги затвори навивачите.
  3. Ова раководство на Мзт нема поим од кошарка, да имало немаше да купуваат играчи и да ги продаваат уште следниот ден.
  4. Ова раководство на Мзт ни само не знае колку пари украде. Затоа и ја изгубија општината, не се глупи луѓето.
  5. Ова раководство на Мзт го направи клубот кираџија во своја населба. Немам ништо против Вардар инаку ама само ти кажувам дека гледам се фалиш со салата.

  И ај после како да не ве мразиме кога има вакви мислења кои бранат криминалци.
   
  На Talicniot Tom, dragonsky и дЏанго им се допаѓа ова.
 2. Интегрален

  Интегрален

  Член од:
  11 декември 2013
  Мислења:
  457
  Допаѓања:
  320
  Идеш против 90% од членовиве на форумов и размислуваш контра 99% од навивачите на МЗТ, не би те навредил јас тебе, доволно е се што ова го пишуваш и ти се смеат сите.
   
  На Near, дЏанго и Dandar им се допаѓа ова.
 3. tane1979

  tane1979

  Член од:
  24 февруари 2016
  Мислења:
  282
  Допаѓања:
  73
  http://mztskopjeaerodrom.mk/index.p...platen-vlez-za-utreshnata-presmetka-so-mornar

  Челниците на клубот одлучиле бесплатен да биде влезот протв Морнар како благодарност кон навивачите кои биле со клубот во сала во изминатите месеци ...
  а кои се тие ??
  Двајца без тројца ...ц ц ц , абе тие што ги гледам на сликава пола од нив сега што се праат као у несвест паѓаат за клубот и изиграваат некоја лојалност во минатото немаат стапнато во лименката , а сега као најверни се , да се чудиш . ( има исклучоци и од нив ) .
  хахахах а и ова го напишале - цитирам : Избраниците на Анте Назор ке дадат сѐ од себе за да дојдат до деветата победа на МЗТ Скопје Аеродром со која ќе биде ставен позитивен крај на сезоната во АБА-лигата. Кој позитивен крај ???? алооо ...ГАЗ спасија од испаѓање у 5 до 12 ...тоа ли е успех за нив , да обезбедат опстанок , ц ц ц

  Ајде нека заврши веќе целава сезона ни представува малтретирање , мачење и нервоза.
   
 4. Интегрален

  Интегрален

  Член од:
  11 декември 2013
  Мислења:
  457
  Допаѓања:
  320
  Со утрешната утакмица ке затворам 2 сезони НЕстапнување во сала, а претоа 9 сезони константко следење на тимот, дома-гости. Се надевам од наредната сезона работите ке си дојдат на свое место, и МЗТ ке заличи на тимот кој што го сакавме и беше дел од нашите животи.
   
  На tane1979 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Македонија 1932

  Македонија 1932

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  1.611
  Допаѓања:
  2.182
  Младеновски каква колатерална штета од човек е тоа е невозможно. Греота
   
  На tane1979 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. PewDiePie

  PewDiePie

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  13.616
  Допаѓања:
  7.912
  Образложи ?
   
  На chef_cook му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Интегрален

  Интегрален

  Член од:
  11 декември 2013
  Мислења:
  457
  Допаѓања:
  320
  Залижаниот бега од тимот, доволно ?
   
 8. tane1979

  tane1979

  Член од:
  24 февруари 2016
  Мислења:
  282
  Допаѓања:
  73
  Колку ми се смешни на официјалната веб страна на МЗТ , незнам кој тамо е одговорен за тоа ама стрварно се смешни , ... после секој пораз обавезно имаат некое алиби или оправдување , некое нивно образложение , сега последново од поразот од Морнар пазете што викаат : како важно се покажало отсуството на повредениот Стефан Синовец :) .. лелееее .вакви дрва у живот немам видено
   
  Институт, комшијаTи, difusion и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. chef_cook

  chef_cook

  Член од:
  25 октомври 2011
  Мислења:
  528
  Допаѓања:
  432
 10. Институт

  Институт

  Член од:
  7 мај 2008
  Мислења:
  2.801
  Допаѓања:
  356
  Уште не е потпишан, има жалба од Куманово
   
 11. tane1979

  tane1979

  Член од:
  24 февруари 2016
  Мислења:
  282
  Допаѓања:
  73
  Добро а што се случува со Дамјан , оваа сезона му отиде што му отиде ...следната МЗТ ке се ангазира ли околу него ? Кој знае ...тренира ли ,,, како повредата ?
  --- Споено дупло мислење, 20 март 2017 ---
  http://mztskopjeaerodrom.mk/index.p...me-v-sabota-biletite-se-po-cena-od-100-denari

  Велат "ДЕРБИ " било ...ххммм . Ова веќе неколку години наназад нема ни Д од дерби
   
  Последно уредено: 20 март 2017
  На bakigvg му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sasa Ilic

  Sasa Ilic

  Член од:
  24 август 2016
  Мислења:
  503
  Допаѓања:
  290
  Добро бе немаат срам овие од управата на мзт се на сила да работат? Лани ја зедоа титулата со помош на судиите и федерацијата, го зедоа мијатовиќ со помош на регистрациска комисија, а сега на сила почнаа да земаат и победа на натпревари...
   
 13. tane1979

  tane1979

  Член од:
  24 февруари 2016
  Мислења:
  282
  Допаѓања:
  73
  Многу работи не ми се допаѓаат во раководењето на клубот и нивните постапки околу играчите,публика итн...
  Но МЗТ поштено си победи со Кожув...кој губи има право да се лути :)
   
 14. chef_cook

  chef_cook

  Член од:
  25 октомври 2011
  Мислења:
  528
  Допаѓања:
  432
  20170324_160900.png @Институт а Ван Острум зашто уште е на листа на странци?
   
 15. Институт

  Институт

  Член од:
  7 мај 2008
  Мислења:
  2.801
  Допаѓања:
  356
  Грешка е некоја...
   
  На chef_cook му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: