Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.312
Поени од реакции
29.776
На жалост така е.
Не се работи за песимизам, туку за реализам. Најдобро претставен преку следнава илустрација:

(рибата со главата доле е Џим Бас, ние навивачите и клубот - сме таа со главата горе) :D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Фала му на тенк командирот, мајстор е за топ3 пикови :D
Мислам единствен тренер во НБА кој има над 1000 утакмици и е може над 200 утакмици до 0.500. Од опцииве што моментално ги зборат, има добри опции, Месина, Лук Волтон, Кевин Оли и Џеф ван Ганди. Од овие првите 3 опции мислам се солидни, Месина е одличен тренер + има искуство од тоа што работи со Спарс и дел од нивната игра е сигурно негова заслуга. Лук Волтон е одличен млад тренер, само тешко дека ќе го пуштат. Кевин Оли еден од најперспективните тренери од колеџ, меѓудругото КД е близок со овој. Џеф го знаеме сите, мене ми е најлоша опција, застарен систем на игра, продолжување на стилот на Бајрон. Се надевам нема да го одберат него. Исто криво ми е го нема Блат, мислам дека со младиве играчи ќе расте, ама тоа е, може јас го преценувам ептен.
П.С.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.312
Поени од реакции
29.776
Немој да не урочуваш сега. Нели реков дека требаше или да го шутнат веднаш после сезона, или да чекаат после драфот, или после следната сезона?? :D
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.312
Поени од реакции
29.776
http://sports.yahoo.com/news/lakers-get-permission-to-interview-warriors--luke-walton-for-head-coaching-job-013038590.html[DOUBLEPOST=1461832412][/DOUBLEPOST]Но тоа што навистина, баш навистина, многу ми се допаѓа... Е токму ова:
Lakers to interview David Blatt for head coaching job
http://www.silverscreenandroll.com/2016/4/27/11524278/la-lakers-coaching-rumors-david-blatt

После Тибодо, ова најдоброто што може да се случи. Блат е вистински тренер, модерен тренер кој преферира тимска игра, а работата во Кливленд ја загуби само заради примадоната ЛеКвин Леброн.
 
Последно уредено:

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Jas mislam na Messina ke vi padne izborot. Si gi pusta Pop lesno asistentite po ligava i ednostavno si se gordee i barem vaka golemata slika e deka mu e milo sto negovi ucenici teraat solo trenerski karieri.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Aaaaaa dami i gospod Luk Volton, valjda ne e samo spekulacija
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.138
Поени од реакции
28.890
Добар избор, уште добар тим да му се направи и ќе видиме до кај ќе дотурка наредната сезона.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Им дојде памет и на овие од фронт офис, добар потег, нека му дадат неколку сезони да расте со тимот, мислам за неколку години ќе се вратат Лејкерс во игра за титула. Идната сезона веројатно пак ќе бидат слаби, не верувам повеќе од 30тина победи да имаат, само битно е да почне да се гради тимот за иднина. Деанџело, Рендл, Кларксон, Лери Ненс, еве сега и пиков ако го добијат се добри играчи. Ќе фалат добар центар и клупа. Веројатно идната сезона ќе земат некои ветерани, зашто Сакре веројатно е најстар од потпишаниве, треба некој авторитет да има во соблекувална.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Уствари да бе еј, дур е Сакре тука ова не го рачунај тим, како е уште во Ла еден господ знае:facepalm:.Типичен пример на човек што му иде у животот на спортски план секако.Ко Борко нас кај сакаш Барса еве ти, така и овој сине кај сакаш да играш? Ла еве бе немаш проблем, секако таму има поглупи од тебе има одма ќе те примат, бем му стомајки
 

Kajgana Shop

На врв Bottom