Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.258
Поени од реакции
8.283
Уфф...
Како не заеба Кавај, го чекавме демек размислува кај ќе иде... А она педерчето чекало Џери Вест да го донесе Пол Џорџ во Клиперси. Само сега е касно и ниту Ирвинг ниту Кемпа не се достапни, а 100% ќе дојдеа во Лејкерси само ако ги побаравме на време.

Како не заеба Кавај, ваков заеб одамна не сум видел - тежок секс ММЕ.
Факинг Клиперси. Џери Вест е ЗВЕР, Лејкерси се идиоти што не го донесоа во клубот а човекот дури и изјави дека сака да дојде.
ЈБГ, на жалост тоа е тоа.


Почна ростерот да се полни, иде Дени Грин за 15м/2год, а потврдени се и Џавали МекГи и КЦП...

Ајде сега да заокружат ростер со што повеќе шутери и дефанзивци.
Корвер треба да му направат бајаут, би било супер да дојде во ЛАЛ. Беверли исто е на бајаут. А ако испадне нешто со Игудаила би било и повеќе од одлично. Има уште опции, ќе биде интересно денес да се следи што ќе се дешава. Само сега Клиперси ни се големи конкуренти за ветераните со минимална плата.

Ми прави кеиф Дени Грин што ќе игра за Лејкерс.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.234
Поени од реакции
20.254
Како ни го закца Каваи боже мој.Никад финале да не види.И без него е мокен Лејкерс.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
3.874
Поени од реакции
5.279
Колку треба да си глуп да ги пропуштиш сите играчи, а да се немаш веќе договорено со играчот, најдебилна управа.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
12.675
Поени од реакции
13.279
Nema da krijam deka sum razocaran pogotovo mi e krivo sto zamina kaj pederite

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
3.874
Поени од реакции
5.279
Рондо ќе го земат или Леброн ќе игра плеј? :icon_lol:
Рондо-Грин-Кузма-Леброн-Дејвис
Плејоф ваљда ќе фатат, мада и тоа не е сигурно.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
28.559
Поени од реакции
62.359
Рондо ќе го земат или Леброн ќе игра плеј? :icon_lol:
Рондо-Грин-Кузма-Леброн-Дејвис
Плејоф ваљда ќе фатат, мада и тоа не е сигурно.
Da da, verojatno negde od 12 do 15 mesto na zapadot. Daj aj ne kur se gubete, plej of dali ke fatele bog da cuva i da brani... Problemot e klupata, prvata petorka e epten jaka.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
3.874
Поени од реакции
5.279
Da da, verojatno negde od 12 do 15 mesto na zapadot. Daj aj ne kur se gubete, plej of dali ke fatele bog da cuva i da brani... Problemot e klupata, prvata petorka e epten jaka.
Ако се здрави ќе фатат, ако се повреди еден од Леброн и Дејвис не знам, баш заради тоа што нема клупа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
28.559
Поени од реакции
62.359
Ако се здрави ќе фатат, ако се повреди еден од Леброн и Дејвис не знам, баш заради тоа што нема клупа.
Dobro, ako se povredi Kawhi i Klipers nema da fatat itn itn. Aj eve nema da zimame igraci poso strav ni e deka moze da se povredat.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
28.559
Поени од реакции
62.359
Член од
14 јули 2010
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.472
Ja mislam Kuzma ke bide najdobro sixth man da bide. Mora nekoj scorer i od klupa da imame.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.258
Поени од реакции
8.283
Многу педерски изиграно од Кавај. Вој твиташе дека веќе некое време се договарале со Пол Џорџ за да идат заедно во Клиперси. Практично Лејкерси ги искористи за притисок врз Клипс да направат трејд за Џорџ со Оклахома. А богами солидна цена платиле со 4 необезбедни први пика плус еден заштитен. Се разбира дека вреди за да ги донесат Кавај и Џорџ, ама 5 први пика и два свапа... Една заебана повреда и немаат никаква иднина скоро цела деценија.

Како и да е, многу многу курвински и педерски од Кавај, со еден потег две работи заврши. Ем си направи супер тим, ем ги поеба Лејкерси да не потпишат 3-та ѕвезда.

Дебаклов повеќе го ставам на управата, требало веднаш да знаат дека штом педеров веднаш не се согласува да игра со АД и Леброн, дека сигурно муља нешто трето. Или па претпоставувале, ама се надевале дека нема да испадне дилот и дека овој ќе заврши во Лејкерс. Како и да е, голема грешка и штета што не го донесоа барем Кемба, супер ќе се вклопеше со АД и Леброн.


Во меѓувреме донесен Квин Кук од Вориорс, добар плеј и шутер (~42% за 3-ка), само што е потпросечен во одбрана. Две години за 6 милиони, се на се одличен дил за парите.
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.571
Поени од реакции
2.371
Зашто курвински кога човекот не обеќаваше дека ке дојде во ЛАЛ? Едноставно ние во главите си го врежавме тоа и јеби га, отиде човекот кај нив. Друга работа кој им е курац на Оклахома, од прејака екипа се претворија во ботови левел КК Шкупи, да трејдаш одличен играч за пет пика не ми е логично или можеби сум лут што Клиперс имаат јак тим, па имам такво мислење. Што се однесува до ЛАЛ, сите се радуваат што Казнс потпишал, ОК има цело лето за подготовка, но дали видовте во каква форма играше при крај. Бог нека му е на помош на ЛАЛ и да ги одминат повредите сите играчи...
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
3.874
Поени од реакции
5.279
Се извадија ајде малце од малце. Казнс очекувам да ја врати формата, рекетот е фантастично покриен со Дејвис, Мекги и Казнс.
 
На врв Bottom