Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.476
Поени од реакции
16.088
Како што пиша @The Shadow Walker пред некој ден. Само што овие го додале и Харт. Колку е паметен овој трејд времето ке покаже. И му посакувам на АД да не ја доживее судбината на Бош и Лав, кога му беа соиграчи на Брон.


Бај д веј
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.563
Поени од реакции
13.892
Што мислите за Кемба, јас сепак би одел на Ирвинг. Овај демек сакал со Дурант да игра, ама сега кога Дурант е аут нема смисла тоа, ако сака прстен нека дојде во ЛАЛ.

Како оди ова со слободниве агенти, колку може да потпишеш? Ако има шанса да се земе и Бојан Богдановиќ, има да ја прегазиме лигава надолж и попреку :D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.131
Поени од реакции
5.240
Што мислите за Кемба, јас сепак би одел на Ирвинг. Овај демек сакал со Дурант да игра, ама сега кога Дурант е аут нема смисла тоа, ако сака прстен нека дојде во ЛАЛ.

Како оди ова со слободниве агенти, колку може да потпишеш? Ако има шанса да се земе и Бојан Богдановиќ, има да ја прегазиме лигава надолж и попреку :D
Кој ке влегува од клупа е прашањето
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ne znam kolku e tocno ali spekulaciite za Kavai stanuvaat se poglasni.Sega kolku e ova vozmozno ne znam vasi mislenja? Spored mene ima nekoja minimalna sansa.Ima mnogu prasalnici okolu ovoj transfer sto znam

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.476
Поени од реакции
16.088
Со праќање на Бонга, Вагнер и уште еден играч (не се сеќам кој), ЛАЛ направил место за уште еден играч. Се погласни се шпекулациите дека тоа е Ленард. Од друга страна ке дојдат Беверли и Сет Кари да го пополнат местото во ростерот.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.563
Поени од реакции
13.892
Кемба во Бостон, ако не испадне ништо со Ленард, Ирвинг нека го носат како знаат и умеат.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.476
Поени од реакции
16.088
Заборавив да пишам дека и Расел е во игра, мада го повржуваат повеќе со Минесота.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.563
Поени од реакции
13.892
Сите испазарија, овие чекаат уште, ако не дојде Ленард, а тешко дека ќе дојде, нема друга добра опција, ќе нафукаат просеци, а тоа пак ќе биде дебакл.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Сите испазарија, овие чекаат уште, ако не дојде Ленард, а тешко дека ќе дојде, нема друга добра опција, ќе нафукаат просеци, а тоа пак ќе биде дебакл.
Пречудно ми беше вчера што ниеден играч не објавија дека потпишале. Видов една листа, мислам во НБА темата ја имаа постирано, и не ми се сфиѓа баш изборот. Моментално немаме играчи ни за стартна петорка да направиме :D
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Ако почекаме уште малку и Ленардке ни го лапнат.До вечер требало да се знае.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.563
Поени од реакции
13.892
На се или ништо одат со Каваи штом не зедоа плеј додека ги имаше слободни.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.563
Поени од реакции
13.892
Војнаровски рече дека Каваи одлуката ќе ја соопшти или касно денес или утре.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom