Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Рондо отиде во Пеликанс кај Казнс и Дејвис. Лани младите играчи во чикаго со пофалби збореле за Рондо, може конечно созреа да не биде канцер. Во секој случај, завршена приказна е Рондо, да видиме со кој ќе не изненадат Меџик и Пелинка. Можеби Џенингс или Роуз.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
21.860
Поени од реакции
29.126
Само да не биде договорот повеќе од сезона-две, во тој случај не е ни важно колку пари се.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.619
Поени од реакции
14.353
И вака е послаб од Игуаин
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.009
Поени од реакции
106.661
:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
Sve pohvale stranici Pick and roll za ovaj tekst, i naravno, srećan vam Kobe day!

24.08

Zbog jednog od najboljih dua ikad. Kobe i Shaq.

Zbog onog alley oopa ka Shaqu u sedmoj utakmici protiv Blazersa.

Zbog onog natjecanja u zakucavanjima gdje si izašao kao pobjednik.

Znog toga što si najmlađi igrač koji je ikad zaigrao jednu All Star utakmicu.

Zbog tvojih clutch trenutaka, vrijeme teče, rezultat klimav, lopta u rukama tebi. Znao si dobro da ako promašiš svi će te kritizirati, a isto tako si znao dobro da ako pogodiš svi će skakati na tebe od sreće, ali tebe nije bilo briga bio si igrač za velike utakmice a pogotovo igrač za bitne trenutke.

Zbog onih 9 uzastopnih utakmica preko 40 poena.

Zbog onog zakucavanja za dobrodošlicu preko Dwight Howarda.

Zbog one nevjerojatne trice preko Dwyane Wadea za pobjedu.

Zbog onog trenutak kad sa jednim zakucavanjem si sahranio Steve Nasha.

Zbog onog trenutak kad je Ray Allen postao samo šuter zbog tvoje brutalne blokade.

Zbog onih 12 trica protiv Seattle Supersonics.

Zbog onih utakmica Celtics-Lakers u kojima si sudjelovao. Garnett, Pierce, Allen, Rondo - Bryant, Gasol, Artest, Odom.

Zbog one utakmice protiv Knicksa, 61 poen. Ili onih 62 u tri četvrtine protiv Mavericksa. Ili zbog one demonstracije sile protiv Raptorsa, 81 poen.

Zbog onih 55 poena protiv Michael Jordana.

Zbog onog Mamba Mentality. Opsesija je normalna stvar.

Zbog toga što si bio hladan ko smrt, Matt Barnes zna nešto o tome.

Zbog toga što si bio najmrži igrač lige. Vjerojatno jer si bio stepenicu iznad bilo koga u tom trenutku.

Zbog toga što si u jednoj sezoni 10 puta zabio 50 ili više poena. 25 puta u karijeri.

Zbog toga što si svakoj ekipi u ligi natočio više od 40 poena.

Zbog one utakmice protiv Španjolske na Olimpijskim igrama. Kažiprst preko usta da svi znaju ko je tata.

Zbog onog trenutka kad si pao na pod protiv Warriorsa. Situacija u kojoj niko ne bi razmišljao o košarci, ti si se digao, šepajući došao do linije slobodnih bacanja, suze u očima, dva na dva slobodna. Svi smo znali da je to kraj, pa čak i ti, ali to nisi mogao podnijeti.

Zbog najljepše oproštajne utakmice ikad. 60 poena, šut za pobjedu, i Mamba is out. Čak u toj zadnjoj prilici mentalitet je bio jači od fizičkih sposobnosti. Shaq je želio da ubaciš 50 poena, a ti si želio pokazati još jednom ko je Kobe Bryant.

Zbog 5 naslova koje si donio Lakersima.

Zbog tvojih 20 sezona u ljubičasto žutom dresu.

Zbog toga što si treći strijelac u povijesti. 30.000+ poena, 6.000 asistencija, 6.000 skokova, niko kao ti.

Zbog toga što nakon 23, postoji samo 24.

Danas u Los Angelesu se slavi Kobe Day.

Ko zna koliko bi nam još toga pružio da nije bilo one ozljede 2013, ali nema veze, danas je tvoj dan, a nama je bila čast živjeti u tvojoj eri.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
21.860
Поени од реакции
29.126
Zbog onog alley oopa ka Shaqu u sedmoj utakmici protiv Blazersa.
Аууу каква утакмица беше тоа... Само 7-мата против Сакраменто беше подобра.

Да, 7-мата против Бостон не е на нивото на тие две, со Портланд и со Сакраменто.



Zbog najljepše oproštajne utakmice ikad. 60 poena, šut za pobjedu, i Mamba is out. Čak u toj zadnjoj prilici mentalitet je bio jači od fizičkih sposobnosti. Shaq je želio da ubaciš 50 poena, a ti si želio pokazati još jednom ko je Kobe Bryant.
Немав срце да ја гледам тогаш.
Ја имам утакмицата на хард диск од наредниот ден, но уште не можам да се натерам да ја гледам. :(
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.009
Поени од реакции
106.661
Бооооооооооооооооооо :D
Гледај ја море, ќе те облее и тага и среќа во ист момент. Мене не ми се веруваше што гледам, пошо цела текма бев ужасно тажен знаејќи дека за последен пат го гледам Коби на паркетот, ама како почнуваше второ полувреме и како почнуваше менталниов да дава кошеви така заборавав на се и кога дојдоа последните 3 минути ми се задеси ЧАО, морници ме лазеа, се тресев, се потев, ладно ми беше, се ежев, дркав, прдев, ждригав, се правев во ист момент. Ненормална психа е тоа, роден победник, без кичма, со сјебани колена, тетиви, рамена, искочи батката и не промаши шут во последните 3 минути, сам ги тепаше Јута. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.009
Поени од реакции
106.661
Како бе Бол е втор пик бе, КАКО?? Не ми се верува каков гнилеж драфтувавме, да му ебам се и на него и на оној смрдливион негов татко, а и на Меџик и на цел менаџмент.

И не ми е јасно како во последно време послабите пикови многу добро ни се развиваат отколку овие високите... Едино Инграм игра одлично сезонава, а овие Бол и Рендл на пример се високи пикови а не играат според очекувањата, мада според мене Рендл во јака екипа ќе си биде ок играч. Кларксон, Кузма, Ненс, абе од никаде изникнаа и одлично играат, нарочито Кузма кој е право откритие сезонава.

Не играме лошо али разочаран сум од Бол, многу мртов играч и си преебавме златен драфт со него.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
21.860
Поени од реакции
29.126
Рано е за да паничиме, ама...
Јас се зачудив со онаков шут како се осмелија да го примат, има потенцијал и извесно добра визија за играта, но... Ај да видиме можеби не сме во право. :(
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Па подобри се тие зашто се доста постари, Кузма има 22, Ненс исто така на 22/23 го драфтуваа, Кларксон исто.
Сезонава исто Рендл е мноогу подобрен, може и најдобар играч е, само нема константност и затоа и игра малку минути.Кларксон јас не го ценам ич, се надевам ќе го трејдаат некако со Денг за било што, црна дупка, фати топка шутни.
Инаку за Бол исто не се слагам, мислам ќе биде одличен играч, само дефинитивно сеуште не е спремен за НБА со тој шут и со општото мачење да даде кош. Асистенциите се на ниво, скоковите исто, игра и подобра одбрана од очекуваното. Сепак да не заборавиме 19 годишен е.
Друго видете му ја драфт класата, Фулц богзнае какви проблеми има, божем го драфтуваа зашто е подобар шутер, он катастрофа шутира, веројатно заради некоја повреда. Тејтум и Џексон се непотребни за Лејкерс, а и не играат нешто претерано подобро од Лонзо. Фокс е тука некаде со Лонзо, само што ако Лонзо почне да погодува барем по некоја тројка, ќе биде многу подобар играч.
Така да имајте трпение, мислам за 2/3 сезони ќе се прави муабет како не бил драфтуван прв пик :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom