Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Дискусија во форумот 'Баскет фан клуб' започната од Mlad_man, 24 април 2007.

 1. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.506
  Допаѓања:
  804
  Лонзо е прилично повлечен барем од тоа што сум го гледал. Мислам дека топ ќе се вклопи во Лејкерс.
   
  На Stefan-kobe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  1.267
  Допаѓања:
  557
  Ne e problemot Lonzo nego tatko mu..
   
  На Stefan-kobe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.506
  Допаѓања:
  804
  We are all Big Ballers on this blessed day :D
  Добро е го земаа Лонзо, татко му на нас ни изгледа дебил зашто не сме научени да гледаме вакви reality stars во НБА, ама типот буквално го направи Lonzo to LA побитно од тоа што Фулц оди во фили, цел медиумски простор е зафатен од Лонзо. Дека ќе биде на мета на другите играчи заради ова, ќе биде, ама и Лук Волтон бил на мета кога влегол како руки исто заради татко му, па уште во текот на годината прекинале да го малтретираат :D Има многу интересни приказни за тоа како се наддавале чив руки ќе биде Волтон :D

  Од друга страна Д-ло отиде, малце неочекувано, ама ете Купчак и Џим го уништија тоа што го градеа толку време со тие два договори (Мозгов и Денг). Сигурно фронт офисот има причина зашто е Деанџело волку рано трејдан, на крај може ќе испадне најдобро за сите, реално ептен Бајрон го унакази уште од почеток. Брук Лопез последниве години не се повредува, плус договорот му истекува така да ако не се компетитивни сигурно ќе упецаат некој пик на трејд дедлајн.
   
 4. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  23.871
  Допаѓања:
  47.422
  Што бе Кевин Мартин го драфтувавме? :icon_lol: Што му е со шутов на братов бе :facepalm: Една од најретардираните техники што ја имам видено.
   
  На acereal му/ѝ се допаѓа ова.
 5. acereal

  acereal

  Член од:
  5 јануари 2012
  Мислења:
  8.713
  Допаѓања:
  4.536
  Не ми текнуваше на кој од нба ми личи неговиот шут хахаха ... Иначе од видеата што ги изгледав е доста добар не само за плеј туку го бива и за забивање ..
   
 6. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  22.324
  Допаѓања:
  18.391
  https://youtu.be/9abZEJqh0Ik?t=12
   
  На Stefan-kobe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Vanlok

  Vanlok deus ex machina

  Член од:
  30 мај 2009
  Мислења:
  9.244
  Допаѓања:
  8.257
  Toa e тоа, сеуште се плаќаат ретардираните потези од кога Џим Бас сеуште си играше генерален менаџер на клубот.
  Штета за 2-риот пик од одличен драфт.


  Ќе требаше да делат минути со Лонзо, а Деанџело сега веќе е извесно дека плафонот му е некој просечен играч.
  Лично мислам дека требаше да се танка следниве години додека не им истечат договорите на Мозгов и Денг. Вака со Брук Лопез менуваат го потенцијалот на Деанџело за дебелиот ретардиран договор на Мозгов, а не е дека сегашното младо јадро на тимот е спремно за некој успех. Барем и Денг да го упакираа некако во дилот.

  Инаку страњево е целото од Џим, исто како и серијата глупи одлуки за тренери, и редица други грешки како отпуштањето на целиот тим од скаути (и вработување на бармен од локалниот бар како главен скаут).
  Купчак е ѕвер од генерален менаџер и да не заборавиме какви работи има направено за Лејкерси, човекот си попи отказ како жртвено јагне иако само извршуваше наредби.
   
  На Nikac_Aerodrom му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Vanlok

  Vanlok deus ex machina

  Член од:
  30 мај 2009
  Мислења:
  9.244
  Допаѓања:
  8.257
 9. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.506
  Допаѓања:
  804
  Сега за сега, Лонзо топ се покажува, иако шутот не влегува и не е толку ефикасен како што се очекуваше. Во колеџ ретко вака шутирал по 20 пати, најверојатно тренерите го форсираат да зима повеќе шутеви заради квалитетот на соиграчите и за самодоверба.
  Од другиве дечки, Кузма максимално ме изненадува, си ги погодува отворените тројки, игра солидна одбрана, прв трча во контра. Ако вака продолжи уште еден Лери Ненс е во најава. Карузо исто сосема солиден.
  Негативно сум изненаден од Зубац, многу се очекуваше од него годинава, поготово во летната лига, каде треба да доминира со оглед на играчите против кој игра, ама он сериозно назадување од лани, го лепат по 3/4 пати, 10 скока не памтам да имал, а поените што ги дава се од под кош по продор на Карузо или Бол.
   
 10. Kasabian

  Kasabian

  Член од:
  20 јануари 2013
  Мислења:
  1.323
  Допаѓања:
  2.341
  Најпријатно сум изненаден од Карузо, заслужено си потпиша дечкото на 2 години. Против Сакраменто феноменално изигра, новиот Ману Џинобили
   
 11. Vanlok

  Vanlok deus ex machina

  Член од:
  30 мај 2009
  Мислења:
  9.244
  Допаѓања:
  8.257
  Дап Карузо изигра супер против Сакраменто, кога го седнаа Лонзо. Добра работа се тие новите two-way договори, клубот има 45 дена да одлучи дали ќе му даде фул договор (45 дена во нба ростерот, не се рачуна д/г лигата).
   
 12. Vanlok

  Vanlok deus ex machina

  Член од:
  30 мај 2009
  Мислења:
  9.244
  Допаѓања:
  8.257
  Кузма изгледа ќе биде интересен играч, посебно за 27ми пик од кој не се очекува многу:   
 13. Vanlok

  Vanlok deus ex machina

  Член од:
  30 мај 2009
  Мислења:
  9.244
  Допаѓања:
  8.257
 14. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.506
  Допаѓања:
  804
  Кузма ќе испадне најголем грабеж на драфтов, топ игра дечкото, исто и овој од Свениган од Портланд, одлично изигра, а двајцата биле 27 и 28 пик. Од другиве мислам дека Томас заслужува two-way договор, снајпер е, за лимитирана минутажа мислам одлично би дошол. Фали еден солиден ветеран плеј, да игра стабилно Лонзо кога ќе е на клупа и да му биде некој вид на ментор во тимот.
  Мислам сезонава е доста битна за Зубац, го планираа како втор центар, ќе има солидна минутажа, би било убаво ако ја искористи.
   
  На Vanlok му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Vanlok

  Vanlok deus ex machina

  Член од:
  30 мај 2009
  Мислења:
  9.244
  Допаѓања:
  8.257
  За ментор сакаа Рондо да го донесат, јас лично мислам дека човекот не е баш најдобар избор за тоа. ;)
   

Сподели преку: