Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Нешто добро и од тебе :P
Хахахаха шала на страна не знам колку години немам останено до 6 сабајле да ги гледам Лејкерс денес ризикував и се исплатеше
Јас прошлата сезона се на се 10 утакмици имам изгледано,али оваа решив да гледам максимум колку што можам.Имам некое позитивно чуство дека многу екипи ќе страдаат од нас )))) Топ се,млади талентирани играчи,Лук Волтон,исто така екстра млад тренер,има игра,задоволство е да се гледаат.Коби у пензија,и послободни се,нема кој да им ја вади душата за секоја ситница )))) хаха
Лидерот на новиот Лејкерс го гледам во Расел,додека за Инграм незнам што да кажам,ко дибек ми делуе,мислам дека нема да се развие во топ играч.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.121
Поени од реакции
5.227
Јас прошлата сезона се на се 10 утакмици имам изгледано,али оваа решив да гледам максимум колку што можам.Имам некое позитивно чуство дека многу екипи ќе страдаат од нас )))) Топ се,млади талентирани играчи,Лук Волтон,исто така екстра млад тренер,има игра,задоволство е да се гледаат.Коби у пензија,и послободни се,нема кој да им ја вади душата за секоја ситница )))) хаха
Лидерот на новиот Лејкерс го гледам во Расел,додека за Инграм незнам што да кажам,ко дибек ми делуе,мислам дека нема да се развие во топ играч.
Расел оваа сезона покажува играчка зрелост у споредба со лани ама уште треба да се докаже дека е спремен да ја води екипава под негова палка на терен, Инграм ми е енигма не покажува ништо посебно имаше 2-3 отворени шута за 3 ги промаши :| не е дека неќеше топката да влезе туку он ги промаши. Рендл имаше сјајна партија против ГСВ ама какви глупи потези знае да направи .. Боже сачувај. Лери Ненс (ака ненси синатра :P ) - this is the shit овој уште сеа покажува дека ке бидне класа играч и буквално го украдоа лејкерси на драфтот, Зубац има добар потенцијал и силен кошаркарски IQ како и поголемиот дел од играчите што доаѓаат од Европа.
Се на се не се очобол како лани тажно беше тоа да се гледа болно дури не тажно ... ова веќе личи на нешто Атланта Хјустон и Голден Стејт поразени екипи што не се за потценување во ниеден случај и ги добивме јако ке биде со Бостон и они се реформирани со нешто малце поквалитетни ветерани ке се враќа старото дерби на сцена :P
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Расел оваа сезона покажува играчка зрелост у споредба со лани ама уште треба да се докаже дека е спремен да ја води екипава под негова палка на терен, Инграм ми е енигма не покажува ништо посебно имаше 2-3 отворени шута за 3 ги промаши :| не е дека неќеше топката да влезе туку он ги промаши. Рендл имаше сјајна партија против ГСВ ама какви глупи потези знае да направи .. Боже сачувај. Лери Ненс (ака ненси синатра :P ) - this is the shit овој уште сеа покажува дека ке бидне класа играч и буквално го украдоа лејкерси на драфтот, Зубац има добар потенцијал и силен кошаркарски IQ како и поголемиот дел од играчите што доаѓаат од Европа.
Се на се не се очобол како лани тажно беше тоа да се гледа болно дури не тажно ... ова веќе личи на нешто Атланта Хјустон и Голден Стејт поразени екипи што не се за потценување во ниеден случај и ги добивме јако ке биде со Бостон и они се реформирани со нешто малце поквалитетни ветерани ке се враќа старото дерби на сцена :P
Да да,се согласувам потпуно,Неснс ке биде страшна машина.Пред некое време читав интервју на Миличич кој што кажува дека на Леброн као руки,му било дозволено скоро се,го форсирале дноставно.Мислам дека о со Инграм исто така ке се постапи!
 
Член од
10 октомври 2016
Мислења
23
Поени од реакции
5
Екипава за 2-3 години со еден добар центар ќе биде сериозен контендер
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Зоран Мартич е исто као и Пипан!Да не ги јаде јанѕа да го донесаѕ тренерот на Будучност што го отпуштија сега скоро?
Се да се избрка и сезоната да се доигра со наши играчи! И онака се е у бунар отидено!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.009
Поени од реакции
106.661
Зоран Мартич е исто као и Пипан!Да не ги јаде јанѕа да го донесаѕ тренерот на Будучност што го отпуштија сега скоро?
Се да се избрка и сезоната да се доигра со наши играчи! И онака се е у бунар отидено!
ok
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Реално ако збориме, Мозгов многу повеќе си ги оправда парите од Денг, барем засега. Може некои ќе замерат што играч што е платен толку пари е 8 по минути во тимот (мислам 28 мин игра), ама дечкото за тие 28 минути си е апсолутно коректен и ги исполнува работите за кои е земен, одбрана и скокови, дури и знае да погоди од полудистанца од време на време. Денг игра прва постава само зашто Инграм е 19 годишно дете што игра прва сезона во НБА, инаку одамна заслужува да не стартува. Неможе да погоди чисти шутеви, во одбрана е просечен, веројатно најслаб меѓу стартерите. Мислам дека му пројде времето кога можеше да се носи со 3ките во лигава, сега си е добра стреч 4ка, само што не им треба таму на Лејкерс. Од денешна перспектива, Барнс ќе беше далеку подобар играч од него, ама изгледа ни Волтон не верувал дека ќе стане ваков играч Барнс. Ако е некој сака поише да глеа што се дешава со Лејкерс, случајно го открив каналов, дечкото прави видеа за Лејкерс каде кажува што и како е од по стручен аспект, зашто бил тренер на некое пониско ниво.Во секој случај, барем мене ми делува дека знае што збори и интересен ми е за гледање :icon_mrgr:. Нови видеа става на неколку дена.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.009
Поени од реакции
106.661
Многу побрз проток на топката имаат оваа година, не се гњави како лани, да се сведува на индивидуални потези и дркање по 24 секунди. Доста европски елементи има во кошарката на Волтон, а тоа многу ми се допаѓа. Во НБА кога се додава топка на центар од нискиот играч речиси никогаш не се разменуваат играчот што додал и играчот што е најблиску до него, нешто што во Европа е основна работа и се учи уште од мали нозе, а кај Лејкерс приметувам ја има таа ствар. Исто ми се допаѓа слободата што ја има Рендл, како Одом на времето, знае да повлече од своја половина и да заврши, а исто и кога ќе прими топка некаде на 5-6 метри од кошот знае да изигра 1 на 1, а реално доста тежок е за бранење пошто е висок и снажен и башка левак е.

Се слагам и за Тимофеј, одлично си ја врши работата, а позивитно сум изненаден и од Расел, и он игра одлично. Патем, цела екипа се топ, немам замерки. Изгледа ќе одат далеку над очекувањата, пошо реално сите им дадовме по 20 до 25 победи максимум.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Многу побрз проток на топката имаат оваа година, не се гњави како лани, да се сведува на индивидуални потези и дркање по 24 секунди. Доста европски елементи има во кошарката на Волтон, а тоа многу ми се допаѓа. Во НБА кога се додава топка на центар од нискиот играч речиси никогаш не се разменуваат играчот што додал и играчот што е најблиску до него, нешто што во Европа е основна работа и се учи уште од мали нозе, а кај Лејкерс приметувам ја има таа ствар. Исто ми се допаѓа слободата што ја има Рендл, како Одом на времето, знае да повлече од своја половина и да заврши, а исто и кога ќе прими топка некаде на 5-6 метри од кошот знае да изигра 1 на 1, а реално доста тежок е за бранење пошто е висок и снажен и башка левак е.

Се слагам и за Тимофеј, одлично си ја врши работата, а позивитно сум изненаден и од Расел, и он игра одлично. Патем, цела екипа се топ, немам замерки. Изгледа ќе одат далеку над очекувањата, пошо реално сите им дадовме по 20 до 25 победи максимум.
Ник Јанг не го заборавај!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.009
Поени од реакции
106.661
Повторно одлична партија, трипл дабл за Рендл, 32 комада на Расел и 7-5 за Лејкерси. Ретко кој очекуваше ваков старт. Има иднина у тимов, и тоа многу! (y)
 
L

Löwe

Гостин
Само одбраната да се подобри и да се регулираат изгубените топки. 3 од 5те порази штп ги гледав беа баш поради многу глупо изгубени топки при тесен резултат.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Ако ништо друго барем и Мозгов го разигруват и се изнабива човекот :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom