Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
16.905
Поени од реакции
21.048
Ако мислиш на танкање, ДА!
Ако мислиш на резултати, НЕ ќе да е на арно! ;)


ТОП5 ПИК, HERE WE COME!!!

 
Член од
23 август 2010
Мислења
36.413
Поени од реакции
100.636
Не мислам на танкање затоа што Лејкерс не е Шарлот. Знам дека нема да освоиме титула, а можеби и да се пласираме во плеј офот, ама дека ќе се танка за да бидат последни нема теорија.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
16.905
Поени од реакции
21.048
Дап, истото тоа го вели PR одделот на клубот. ;)

Но! Погледај го ростерот... колку играчи се од истиот ЛУЗЕРСКИ ростер од лани?
Доста од сегашните играчите лани го преседеа поголемиот дел од сезоната заради повреди. Освен пар ликови, другите СИТЕ имаа повреди. Очекувај повреди и во оваа сезона.

Понатаму, што беше најслабиот аспект на ланскиот ростер (сега „појачан„ со рукија и отпадоци од другите тимови)??
ОДБРАНАТА. Одбраната смрдеше наголемо, некаде на дното во НБА.

Што се направи за правење ростер кој може да игра добро одбрана?
Освен Ед Дејвис, и потпишувањето на Хил... НИШТО.
Хил и онака првенствено е потпишан за една година и вгодина да се мења за асет, пошто втората година од договорот му е огромна а целосно негарантирана плата (значи кој и да го земе во трејд, едноставно може да го отпушти без да му плати ни еден долар).


Така да момци, на површина изгледа како што изгледа. Лејкерси се Лејкерси, тим што никогаш официјално нема да танка. Но погледнете ги акциите на клубот, кои и какви луѓе потпишуваат и на колку години. Коби со ненормално висока плата на две години, Хил со ретардирано висока плата на две години. Неш со неговите 12мил кои истекуваат догодина.

Тогаш би требало да ви е јасен планот за паметно прибирање пикови и асети, за да се направи тимот што попрималив за евентуален слободен агент догодина и во 2016та. Во спротивно, пак танкање и прибирање асети.
И да, во меѓувреме ќе слушаме муабети како уствари идат на титула! :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
16.905
Поени од реакции
21.048
Му се може бе. А признавам дека е кич и малограѓански (освен ако немаш некои проблеми со ноктите).

Како и да е, ме нервираат ваквите „вести„ жута штампа. Ти се простува пошто има и комичен елемент! ;)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
36.413
Поени од реакции
100.636
Мене смешно ми е, не се умарам дали е кич или малограѓански. Смешка ми е што црња од два метра иде на педикир. :D Фали уште на чупање веѓи да го видиме. :D
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Тимов е подобар од лани и јас сум задоволен со оглед на се. Очекувам добри резултати и максимум од Коби и Скот. Сакам да видам борба и одбрана, никакво танкање или 3то класни финти за да се просперира во наредни сезони. Да се игра до макс. без разлика што не изгледа за шампионски тим. Едвај чекам да почне сезона и да ги гледам.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.281
Поени од реакции
4.957
Нешто читав дека и Бизли тренирал со Лејкерси така да можно е да го потпишат и него , тимов е горе долу како што кажа погоре LakersMK подобар од лани само да не почнат пак повредите да ги мачат на играчите....и најважното е во каква форма ќе биде мамбата . :D
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
99% ке го потпишат бизли
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
16.905
Поени од реакции
21.048
http://www.silverscreenandroll.com/2014/8/4/5967461/nba-rookie-photoshoot-julius-randle


Julius Randle takes flight in 2014 NBA rookie photoshoot

By Drew Garrison @DrewGarrisonSBN on Aug 4 2014, 10:22a 4


Brian Babineau, Getty Imgaes
Julius Randle has arrived in purple and gold armor.

The 2014 NBA rookie photoshoot day has come and gone, and this year there were some pretty spectacular shots. Considering the Los Angeles Lakers have a high-profile name incoming like Julius Randle, there were pictures. Oh, there were pictures.

Randle looks pretty good soaring through the air. Hopefully we see more of this, particularly with the face he's making as he drops the hammer on unsuspecting defenders:(Photo credit: Nathaniel S. Butler, Getty Images)

And another one, with a nice extension:(Photo credit: Nathaniel S. Butler, Getty Images)

This next one is what we'll call the Ron Artest "Kobe passed me the ball!" face. Note: He's wearing Kobe 8's in the "What The" colorway through the entire shoot:(Photo credit: Jennifer Pottheiser, Getty Images)

Which can only be topped by this expression here. Besides, we needed more shots of him in the home gold armor:

 
Член од
23 август 2010
Мислења
36.413
Поени од реакции
100.636
Дали е могуче да прават волку ружни патики у задње време? :facepalm:
Иначе чисто за информација, од следната сезона на грбот на дресовите, во пределот на вратот ќе стои со златни бројки испишан бројот на титулите на тимовите. Нормално, за тие што имаат освоено титула. Кај нас ќе си стои 16х, кај Бостон 17х, кај Кливленд... Oh wait :noze:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Со еден класичен центар и тоа подпросечен тешко дека ќе видиме плеј оф и оваа сезона ама ајде да видиме што ќе ни прикажат руките :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom