Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.895
Поени од реакции
57.644
Pau Gasol turned down a two-year, $10M-plus per deal with the Lakers, league sources tell Yahoo Sports.

Значи Јанг, Хил и прчлето азиско шо не можам да го поднесам. Сеуште недефиниран тим. :cautious:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Вечерва е акцијата. Се чкртаат договори како да нема утре.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
16.905
Поени од реакции
21.048
Тенкот ни е јак! :cool:
А мора јако да се танка за да си го задржиме топ5 пикот за следниов драфт. Плус и пикот од Хјустон, иако тој ќе биде 20ти или повисок. За две години истекува договорот на Коби и очекувам после да игра за ичпари.

Не знам за вас, ама јас за пар години очекувам сериозен тим со добар ростер.
Лин е тука на една година, ќе испопродава дресови на Кинезите а после може да си иде... ;)

Ајде и Кармело да не го дрви со одлуката веќе кога другиве се одлучија. Не можеме Рандл да го потпишеме, а без тоа дечкото не може да вежба со тимот ниту да игра во летната лига.[DOUBLEPOST=1405119479][/DOUBLEPOST]Free agent forward Jordan Hill has agreed to a two-year, $18M deal to return to the Los Angeles Lakers, agent Kevin Bradbury tells Yahoo.

— Adrian Wojnarowski (@WojYahooNBA) July 11, 2014[DOUBLEPOST=1405120032][/DOUBLEPOST]Summer League 14: Lakers (0-0) vs Raptors (0-0)
стрим:
http://tvembed.eu/watch-free-view-live-stream/toronto-raptors-vs-los-angeles-lakers/90462.html
 
Последно уредено:

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Vanlok, знаеш дека тоа нема да се деси. :) 2 години по ред со тенкови не игра Лејкерс. Очекувам плејоф сезонава, доста е заебавање ради многу причини.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
16.905
Поени од реакции
21.048
Се надевам дека грешиш. :)
Кој ги е*е тикет-холдерите и бандвагон фановите... не сакам осреден тим што ќе биде 7ми-8ми во плејфот и ќе излегува во прво/второ коло... ни пикови добри, ни шанси за титула.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.268
Поени од реакции
17.954
И јас сум за опцијава на Ванлок, поарно ќе гледам уште една никаква сезона на Лејкерс ама знам дека за 2-3 ќе направат страшно добро тимче, отколку да играат ко пред година-две и да бидат метени у прва или втора рунда...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.895
Поени од реакции
57.644
Тенкот ни е јак! :cool:
А мора јако да се танка за да си го задржиме топ5 пикот за следниов драфт. Плус и пикот од Хјустон, иако тој ќе биде 20ти или повисок. За две години истекува договорот на Коби и очекувам после да игра за ичпари.

l
За две години ќе биде и постар за две години. :)
Да потпишеше за помала сума он, реално уште сезонава можевме да очекуваме јак тим. Али добро тоа помина. Сеа пак ми е недифиниран планот.
Мело најверојатно нема да дојде (за среќа), затоа масовно и се re-sign ланските играчи, да се истера пак тој филм на тонење. Ама реков пак недефинирано ми е и сеуште не сум сигурен дека нема да не изненадат со некој потег со кој ќе го заебат и тоа танкирање. :cautious:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
16.905
Поени од реакции
21.048
Toa e тоа, колку и да го сакаме како еден од најголемите, светов не се врти окулу Коби... :)

Во меѓувреме, Кларксон изгледа многу добро во летнава лига!
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Проблемот е што не смеат да покажат дека танкираат. Не, по втор пат. Ако веќе се влезени во тој план, генијалноста ќе биде како да покажат дека имаат високи планови а уствари танкираат. Така да очекувам до 1ви Ное. да се праат планови за добар тим за да се избегнат тенковски единици, после тоа е фаза јебешмуматер.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
16.905
Поени од реакции
21.048
Сега читам дека има преговори Гасол да се трејда (сајн+трејд) во Никс, во замена за Барњани (последна година), Хардавеј џуниор, и пик за прва рунда од драфтот. Еден од условите на Мело за останување во Никс е да го донесат Гасол.
Супер би било ова, само Фил Џексон наводно не сакал да го даде Хардавеј.

Иначе Гасол одбил понуда од Лејкерси за две години по 10милиони, веднаш потоа наместо него е потпишан Џордан Хил за 2х9мил.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
36.413
Поени од реакции
100.636
Ако го донесат Барњани тоа ќе биде класичен танк, бидејќи Барњани е најнеспособниот играч во цела НБА. Гасолинава не прифатил нов договор што значи дека си оди, изгледа во Њу Јорк.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
16.905
Поени од реакции
21.048
Зборат дека и Сан Антонио е во игра за Гасол... тоа ќе биде заебано. Спарси се и овака заебани, а Гасол е измислен за системот на Попович.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
36.413
Поени од реакции
100.636
Е ако отиде во Спарс јебеш га, огромни фаворити ќе се за титулата. А и да ти кажам логично е вака коа ќе погледнеш, Данкан веќе е при крај, сигурно нема да може да изигра 82 утакмици + плеј оф во силно темпо, ќе му треба и надополнување. Од друга страна на Гасолина му помина прајмот али сеуште е во години каде може да даде доволно за една екипа, а и нормално гладен е за прстен плус на своето конто.

Така да ако веќе некој освојува титула нека бидат тоа повторно Спарси. :) Боље они него Кливленд со 20 први пикови во својот тим. :D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.398
Поени од реакции
13.558
Дали мислите дека Спарс имаат доволно кап за Пау? Пошто пред некој ден потпишаа и со Милс и со Диао.
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
Ако отиде во Спарс, уплаќаме дека освајаат и оваа сезона. :icon_lol:

Ако се случи сценариото со Никс, на коњ сме. Само не ми е јасно како ќе се помири Холивуд да не е топ тема и оваа сезона...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom