Фан клуб: Лос Анџелес Клиперс

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.689
Клиперс-Јута 107-96...
17-та победа по ред :)
Само трет тим во историјата на НБА, кој има скор 16-0 во еден месец.
Одново Јута се покажа како тврд противник. Го наместија Грифин да прави фаули, па така нареди 5 лични за брзо време, па мечот го заврши со скромни 7 поени, за изиграни за него скромни 25 минути :D
Батлер лидер во овој меч со 29 поени, со поддршка од Пол и Џамал Крафорсд со по 19 поени.
Другите добри во скоковите, и лепењето банани :D
Де Андре му акна добра банана на Тинсли :icon_mrgr:
На спротивната страна само Џеферсон ја држеше Јута се до последната четвртина, која Клиперс ја доби со 28-20.

Следен меч кај Денвер на гости.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
bez pobeda protiv Orlando Magic od 2006, denes bi trebalo da im se iznaebat majke :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.689
Jas sum navivac na LOS ANGELES CLIPERS. Iako se mnogu slab tim nivni navivac sum od mnogu odamna. Najdzverovi u momentov se Brend (za zal povreden), Kesel, i MOBLI
Лани имав спремено пост на 3-1 и 3-2 со Денвер и огромно водство, ама на крај попушинела :D
Да пробаме да се скрши малерот со јадење гомна пред плејоф серијата :D

Откако сум го објавил овој пост и сум шкрабал привремено на темава, Клиперси и не се толку очаен тим во НБА, како што биле во тој момент.
Во последните 10 години, Клиперси 9 пати обезбедија плејоф место. Еднаш 2 на западот во регуларна сезона, два пати трети, а на Пацификот биле први два пати.
Во последните 8 години, Клиперс 5 пати имаат sixth man of the year (два пати Џамал Крафорд, па Лу Вилијамс и еднаш Трез Херел).
Сепак, клубот е веројатно единствен што нема играно ниту конференциско финале.
На два пати Клиперс губат конференциско полуфинале при водство од 3-1.
Ланската серија со Денвер е историска, 3-1 и 20-тина разлика во трета четвртина и пак ништо, thanks to Јокара. И во третиот натпревар слична ситуација.
Претходно Хјустон им ја свртеа од 1-3, а при 3-2, Клиперси имаа 19 разлика во последна четвртина, но успеаа да ја изгубат четвртината со 25 разлика.
Честопати клубот има баксуз да најдобрите кошаркари заработуваат тешки повреди на подолг период.

Штета што во ерата на Lob city, не дојдоа до поголем успех.

Пред некоја година имаа симпатичен тим во кој сите подеднакво придонесуваа, без ѕвезди, воден од Вилијамс и Херел, кој успеа да им скине 2 гостински победи на тогаш ѕвездениот Голден Стејт.
Сега е време на Каваи и Џорџ, засилени со еден куп ветерани.

Далас поминат со голема мака, на ред е секогаш тешкиот противник, првакот на западот од регуларниот дел, Јута Џез.
To be or not to be, the question is now. Финале, сега или никогаш! :D
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.139
Поени од реакции
28.893
@Saber Rider и ти монолози си пишуваш/пишувал ко јас во Денвер фан клуб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom