Фан клуб: Лирија

Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
Смешни сте бе, што се мачите што играте. Тоа црнците Ви се за плачење.
Значи какви плачковци сте не ми се верува, не сакавте да продолжите да играте зашто ви викнале нешто протви. А Вие знаме македонско во ваша сала немавте. Не ми се верува цццц, требаше цел натпревар да ви пеат протви вас па да ве видам тогаш. Се чини фемили беа прекултурни, глумеа тифо култура (што и не ми се допадна со оглед какви плачковци и провокатори сте)
pozdrav :)
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Смешни сте бе, што се мачите што играте. Тоа црнците Ви се за плачење.
Значи какви плачковци сте не ми се верува, не сакавте да продолжите да играте зашто ви викнале нешто протви. А Вие знаме македонско во ваша сала немавте. Не ми се верува цццц, требаше цел натпревар да ви пеат протви вас па да ве видам тогаш. Се чини фемили беа прекултурни, глумеа тифо култура (што и не ми се допадна со оглед какви плачковци и провокатори сте)
Decko family nejke da mu nasteti na svojot klub. Placea nejkea da igraat pa uste sudiite gi molat tuka. Trebase ili sluzbeno da ja dadat ili da im se udri kotek i aj nazad u butel. albanski slugi KFM i cela drzava zalosno e vise. Ajde ke ispadnat u vtora liga nema da gi gleame vise bruka.
 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
vashite filmovi, terajte gi preku PP tuka ne kazuvajte filmovi koj ke padne a koj ne od liga, ima ushte vreme za toa, AJDE CAO !
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
189
Поени од реакции
15
Na bolovanje da ne bevte denes ili ne kompleksasi ste teski ne znaete vise za kogo navivate pa sto se pojavivte vo kale i se izblamiravte koga ve nema nigde na gosti,denes ve nemase isparivte,a zaboraviv zabrana ima za gostovanja :))))
 
Член од
25 ноември 2010
Мислења
153
Поени од реакции
141
Ме интересира како ти гледаш на не истакнувањето македонски знамиња на натпреварите на Лирија, пеењето анти-македонски песни без посветување никакво внимание на клубот? Дали политиката ви е поважна и од навивање и бодрење на својот клуб? И зошто прекинавте да навивате за Ринија?
 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
Ме интересира како ти гледаш на не истакнувањето македонски знамиња на натпреварите на Лирија, пеењето анти-македонски песни без посветување никакво внимание на клубот? Дали политиката ви е поважна и од навивање и бодрење на својот клуб? И зошто прекинавте да навивате за Ринија?
-prva tocka : Ne znam koj ti kazal deka nema istaknato makedonski znaminja na natprevarite na Lirija, posledniot mec imashe i nikomu ne mu preceshe toa..
-vtora tocka : Do pred ovoj natprevar, grupata beshe sostavena samo od NOVATA GENERACIJA 16-18 godini.. I zatoa bea peeni samo "politicki" pesni, so cel da znaat site deka strogo barame da se formira pak SHQIPERIA ETNIKE (go koristevme momentot koga bea visoki politicki clenovi vo sala protiv rabotnicki), toa ni beshe cel.. veruvam deka od naredniot natprevar poveke ke se fokusirame na KB LIRIJA, :)
-treta tocka : NE ! Klubot e nad se ..
-cetvrta tocka : Ne znam, garantno imalo nekoe nedorazbiranje :toe:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Абе овој Тачи уште е кај вас... оти пред некое коло играше ракомет за Ринија во Свети Николе, па затоа прашувам :tapp:
 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
Naredno kolo, KB Lirija - kk pelister..
Igrame protiv slab tim, realno sme favoriti na ovoj natprevar, ODIME NA POBEDA :)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Naredno kolo, KB Lirija - kk pelister..
Igrame protiv slab tim, realno sme favoriti na ovoj natprevar, ODIME NA POBEDA :)
Зошто би измислувал, па и за Тачи баш? Да, да играше, точно кога Лирија играше против Фени, тој викенд :jaj:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom