Фан клуб : Лина Ѓорческа

Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Сабајле на инстаграм кај Лина видов стори со мраз на раката, очигледно влече некоја повреда па затоа и послабиот перформанс во квалификациите. Да се надеваме дека не е нешто сериозно...
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Сабајле на инстаграм кај Лина видов стори со мраз на раката, очигледно влече некоја повреда па затоа и послабиот перформанс во квалификациите. Да се надеваме дека не е нешто сериозно...
Повреда на раката влечи уште од квалификациите на АО. Не знам дали се работи за истата повреда, но поради овој проблем имаше пауза од месец и пол, периодот од освоената титула, па се до мечот со Аиава.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Конечно се враќа на турнирите Лина, ќе игра на турнир во Унгарија следната недела на земја.
Во прво коло ќе игра против Заватска од Украина против која еднаш веќе изгуби годинава 2-1

Ако Лина ја добие Заватска во втората рунда ќе игра против Италијанка т.е. подобрата од дуелот Џесика Пиери - Џасмин Паолини (која што беше во ист дел од ждребот со Лина и за квалификациите за УС Опен)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
:(
Лина денеска се повлече од мечот со Заватска поради повреда после пет одиграни гејма (4-1 за Заватска)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
... толку беше ентузијазмот за Лина? ако реди победи- наша е! исто како ние да сме победиле....ама сега ако ,,мирува,, ма кој ја шиша дури ниту не е поканета т.е. не е номинирана како спортист за 2017 година ? WTF :facepalm:



Агенцијата за млади и спорт и Сојузот по 63-ти пат номинира спортисти на годината ама никаде не се спомнати и тие што се и заслужни за 2017год, значи ако биле најдобри и номинирани за 2016 година, за 2017 не може?? помина возот??а? па и за 2017 година имале овие спортисти успеси, барем да беа номинирани (спомнати)
ццц цццц :(



и ако е некоја сатисфакција драга моја Лина, не е номиниран ниту Перо Антиќ ниту Кирил Лазаров ниту Наташа Андонова кои имале резултати цела 2017 та, така да не тагувај све е политика... Вие сте најдобри !!!
 
Последно уредено:

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
... толку беше ентузијазамот за Лина? ако реди победи- наша е! исто како ние да сме победиле....ама сега ако ,,мирува,, ма кој ја шиша дури ниту не е поканета т.е. не е номинирана како спортист на годината ?? WTF
So sto taa zasluzi da bide nominirana kako sportist na godinata? So osvojuvanje na 2,3 turniri od po 10,000 dolari i postiganje na 200 i kusur mesto na wta lista?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.538
... толку беше ентузијазамот за Лина? ако реди победи- наша е! исто како ние да сме победиле....ама сега ако ,,мирува,, ма кој ја шиша дури ниту не е поканета т.е. не е номинирана како спортист на годината ?? WTF
Тоа е типичен македонски идиотизам, но јас лично не гледам ништо лошо во девојката, таа барем се обидува, за разлика од некои други.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
So sto taa zasluzi da bide nominirana kako sportist na godinata? So osvojuvanje na 2,3 turniri od po 10,000 dolari i postiganje na 200 i kusur mesto na wta lista?
.... ха ха ха а бе скриј се, да не ти ги извадам тука кој се номинирани ! прочитај се што пишуваш, женската во светски рамки спортува алоооо !
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
.... ха ха ха а бе скриј се, да не ти ги извадам тука кој се номинирани ! прочитај се што пишуваш, женската во светски рамки спортува алоооо !
Кои се номинирани?
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
.... ха ха ха а бе скриј се, да не ти ги извадам тука кој се номинирани ! прочитај се што пишуваш, женската во светски рамки спортува алоооо !
Ne me interesira koi se nominirani, sportuvala vo svetski ramki golem kur koga nema ni eden po asalen rezultat. Sakas jas da ti kazam eden kup Makedonci sto sportuvaat vo svetski ramki i imaat postignato mnogu poveke od Lina pa nikad ne bile nominirani
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
кај мажите, за спортист на годината 2017 год.се предложени, Стојанче Стоилов (ракомет), Евгениј Поп Ацев (пливање), Берат Јакупи (карате), Енис Барди (фудбал) и Димитар Ѓорѓиев (кик-бокс)
кај жени, за најдобра спортистка за 2017 год предложени : Сара Ристовска (ракомет), Јована Ѓорѓиева (карате), Нина Балабан (спортско стрелаштво), Анастасија Богдановска (пливање), Анџелика Митрашиновиќ (кошарка)
Најдоброт млад спортист на Македонија за 2017 год помеѓу: Петар Заборски (карате), Елиф Елас (фудбал) и Филип Кузмановски (ракомет), а за млада спортистка :Сара Радичевска (карате), Берна Шерифовска (џудо) и Симона Симовска (карате).
што фалеше и овие четворица ( Лина, Перо, Кирил и Наташа) да бидат плус предложени, а? од овие номинирани погоре никој не слушнал?? а не да се знае кои се, барем 80 % анонимуси :tapp:



...еве ги и нивните резултати за што се номинирани...што се пофамозни од Лина, Кирил, Перо и Наташа ? што воопшто не се номинирани за 2017 год?
Ne me interesira koi se nominirani, sportuvala vo svetski ramki golem kur koga nema ni eden po asalen rezultat. Sakas jas da ti kazam eden kup Makedonci sto sportuvaat vo svetski ramki i imaat postignato mnogu poveke od Lina pa nikad ne bile nominirani
... сакам! ајде пиши да видиме кои се тие куп Македонци !
 
Последно уредено:

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
кај мажите, за спортист на годината 2017 год.се предложени, Стојанче Стоилов (ракомет), Евгениј Поп Ацев (пливање), Берат Јакупи (карате), Енис Барди (фудбал) и Димитар Ѓорѓиев (кик-бокс)
кај жени, за најдобра спортистка за 2017 год предложени : Сара Ристовска (ракомет), Јована Ѓорѓиева (карате), Нина Балабан (спортско стрелаштво), Анастасија Богдановска (пливање), Анџелика Митрашиновиќ (кошарка)
Најдоброт млад спортист на Македонија за 2017 год помеѓу: Петар Заборски (карате), Елиф Елас (фудбал) и Филип Кузмановски (ракомет), а за млада спортистка :Сара Радичевска (карате), Берна Шерифовска (џудо) и Симона Симовска (карате).
што фалеше и овие четворица ( Лина, Перо, Кирил и Наташа) да бидат плус предложени, а? од овие номинирани погоре никој не слушнал?? а не да се знае кои се, барем 80 % анонимуси :tapp:



...еве ги и нивните резултати за што се номинирани...што се пофамозни од Лина, Кирил, Перо и Наташа ? што воопшто не се номинирани за 2017 год?
... сакам! ајде пиши да видиме кои се тие куп Македонци !
Nemam sega vreme da se zamaram, samo eden ke ti kazam, Nikola Sekulov igra za Juventus u17 so 15 godini i vo izminatata godina na 3 4 jaki megunarodni turniri bese izbran za igrac na cel turnir, osvoi isto tolku jaki megunarodni turniri, standarden vo reprezentacija i vo Juventus. Ako sakas slobodno proveri i ke se uveris. Toa dete ima postignato na svoi 15 godini poveke od kolku Lina za cel zivot pa ne e nominiran. I aj ne umaraj so Lina, pa i u isti kos ja stavas so Antic, Lazarov i Andonova.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
Nemam sega vreme da se zamaram, samo eden ke ti kazam, Nikola Sekulov igra za Juventus u17 so 15 godini i vo izminatata godina na 3 4 jaki megunarodni turniri bese izbran za igrac na cel turnir, osvoi isto tolku jaki megunarodni turniri, standarden vo reprezentacija i vo Juventus. Ako sakas slobodno proveri i ke se uveris. Toa dete ima postignato na svoi 15 godini poveke od kolku Lina za cel zivot pa ne e nominiran. I aj ne umaraj so Lina, pa i u isti kos ja stavas so Antic, Lazarov i Andonova.
..аааааа ти се понуди...сега ,, не се замараш,,...па нели имаш ,,куп Македонци,, ааааа зборување на воздух значи не си во право, туку така против Лина за инат! :kezec:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
:eek::eek: Како може да не е номинирана за спортистка на годината?

УЧЕСТВО НА КВАЛИФИКАЦИИ!

Искрено овие не ги ни знам освен Сара Ристовска (која што и не се утепа баш од играње)

Кој успех е ова "учество во квалификации на тимски спорт"?


За кај маживе само Антиќ со титулата во Евролигата заслужува...ама па реално на Антиќ не му мења ништо номинацијата, така да подобро Барди што ете го ставиле, што ваљда ја претставува и цела репрезентација како капитен пошто реално стварно направија once in a lifetime успех

Андонова не играше ептен многу за нејзинава екипа (и ПСЖ и Барса), Кирил исто не освои ЛШ. За Антиќ реков ете он има услови за номинација, ама ајде демек да добијат шанса и некои не мејнстрим играчи.
Ова за Лина е кражба реално, да прашаш на улица 100 луѓе една наша активна спортистка да кажат убеден сум најмногу одговори ќе бидат "Па онаа малана тенисеркана мислам имавме" него ли "АНЏЕЛИКА МИТРАШИНОВИЌ! ИГРАШЕ КВАЛИФИКАЦИИ СО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА!" (искрено јадам гомна малце, не знам што успех направила репрезентациајта...ама убеден сум дека повеќе од 2 победи и да немала репрезетнацијата..слободно нека ми одговори некој пошто стварно се заинтересирав сега :D )[DOUBLEPOST=1512932142][/DOUBLEPOST]Интересно ми е за најуспешен млад тим кој ќе освои, и ракометариве и фудбалериве имаа солиден успех.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom