Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Значи од днска што сам видеја на утакмицу ќе даду мислење и за двете екипе.

Работнички:
Значи тија људи што га водив клуб (читај Докузовски) нека ставив прст на чело и нека размишљав на што ги трошив паре. Џабе су ги миљонски буџети за македонску лигу кда стављаш играчи како Кире Николовски на Двојаковскога. Младеновиќ доста слабо изигра, слободно ќе кажу дека не направи ништо.
4 поена (1/10).

Куманово:
Управа под итно да најде еднога психолога за нашу екипу и више нека ги објаснив на играчи да не ги стра да шутирав. Абе човек крадемо топку и наместо контру они дремев чекав гу одбрана да се врати. Много сам се нервираја, победу имасмо гу у руке али јебига кумановска среќа, на крај све заебамо.
Од засилувања, Црниќ изигра феноменалан натпревар и мислу дека ќе биде добра замена за Младеновиќа. Дечкото се покажа на овуј утакмицу како прав лидер и он едини не одржува у утакмицу (Може да се види и по поени 27, после Марковски сс 11). За Лакиќа и не игра много пошто ацо на крила игра преко Марковскога и Јаневскога.

Можу да замислу судие што су правиле ...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Имаше неколко грешке на уткамицу меѓутим не бева одлучувачки фактор. Кире Николовски 6/6 за тројку дефинитивно га реши меч.

Препоручују ви да гу изгледате уткамицу на мкф и да видите што како.
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Чита кумани ќе се враќале. Има некој подетаљно за овој?
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Од куде тај информација?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.240
Не знам колко ке се вратив КУМАНИ и под група не се тек такој организира, плус знаејќи гу историју на водство сс Бакљу овој све у најмалу руку е дискутабилно, о том по том.

Ке видимо како ке се развие све

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Реално да зборимо и немаше на кога да добаци. Одбрана на мзт не уништи, само тројке шутирамо 7/28.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Реално да зборимо и немаше на кога да добаци. Одбрана на мзт не уништи, само тројке шутирамо 7/28.
У реду е све тој игра Мзт одбрану, али егоизам на овога дечка беше прво место...

Лука,Мартин,Филип... никад играчи од њима.
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
У реду е све тој игра Мзт одбрану, али егоизам на овога дечка беше прво место...

Лука,Мартин,Филип... никад играчи од њима.
У овј клуб играв цареви. Едн дн ќе кажеш браво, ќе ги пофалиш, друг дн ти иде бокс на свите да ги удриш.
Катастрофална игра тотално, ништо не покажава не само Црниќ, веќ цела екипа тоталка, и Јаневски, и Атанасов...
Другога србина за што га доведева, да грее ли клупу?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.130
У овј клуб играв цареви. Едн дн ќе кажеш браво, ќе ги пофалиш, друг дн ти иде бокс на свите да ги удриш.
Катастрофална игра тотално, ништо не покажава не само Црниќ, веќ цела екипа тоталка, и Јаневски, и Атанасов...
Другога србина за што га доведева, да грее ли клупу?
Maчкита човека судие га изнервирава, маме ги га ебу. Посебно ми идесва на кур едни маторци што седесва позади мене, доваѓаше ми да ги набоду. Онј Атанасов, не знам ни дали е квалитет да игра у МЗТ 2. Гочо солидан, едини нешто одигра. Не знам како овј састав играја сс раднички егал, мада и гомнари у униформу не сецкасва кд се доближуесмо. По очајно судење у живот немам видено...
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Maчкита човека судие га изнервирава, маме ги га ебу. Посебно ми идесва на кур едни маторци што седесва позади мене, доваѓаше ми да ги набоду. Онј Атанасов, не знам ни дали е квалитет да игра у МЗТ 2. Гочо солидан, едини нешто одигра. Не знам како овј састав играја сс раднички егал, мада и гомнари у униформу не сецкасва кд се доближуесмо. По очајно судење у живот немам видено...
Мачки некад непотребно избрза, ама и више разбирливо. Кда други играчи ќе почнев да гу презимав одговорност (Лука,Филип,Мартин,Оливер,Андреј,Миса)?Не су више мали деца, кој јутре ќе треба да игра за клуб, па после се чудимо зашто греев клупу. За семкари нејќу да збору.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.130

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.130
Каква игра ичера, каква борба, одамна не сам видеја против фаворизирану екипу, иако на њим ги фалесва Бокица и Пајиќ. Прво најголема похвала до Пипета, дечко изигра четвртину и пол сс 4 фаула, у напад растури. Мачки фрља цигле, ама кд му појде ни Стеф Кари не му е раман, исто и Атанасов одигра одлично, Мартин супер игра прво полувреме, после падна. Остари горе доле солидни, едино онј Србин тројка, требали му време да се уклопи или што, ај сг после куп има пауза и ке се уигра. И још едн поздрав до сви семенкари што ги пљуесва кошаркаши, а посебно Ацу коуча. Напушите ги се кур на сви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom