Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
23 ноември 2013
Мислења
316
Поени од реакции
165
Greska, na Kozuv mislev



Tocno e deka ima podneseno i dokolku bide donesena odluka vo negova korist, togas ke go raskine dogovorot. No Mijatovic bese staven na spisokot na Kum (pretpostavuvam Kum svesno go napraviile toa) na prviot natprevar od superligata, taka da veke go gubi pravoto da igra za drug klub do krajot na sezonata vo Makedonija.
Он има побарано раскин на договор пред тој натпревар (што има врска Куманово што го ставило на список?) Можел да се заебе само во случај да го одиграл тој натпревар (тоа го знае ваша управа и затоа е ставен на список во случај да наседне). Така да по правилник се е чисто и цела кривица е кај ваша управа. Нека го исплаќале редовно и бил осигуран БАШ ме интересираше што ќе направеше федерација како што викате вие!

Sent from my Iphone
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.543
Поени од реакции
3.210
Cim podnel on na vreme zasto ne donele odluka na vreme? Zasto od federacija dozvolile da bide staven na spisok?
On sega otkako dobi raskin moze da igra samo za druga ekipa nadvor od Mk
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Зашто Станко не игра против Карпош?

За сг Раднички одличан отпор пружа сас тој што има.
 
Член од
23 ноември 2013
Мислења
316
Поени од реакции
165
Cim podnel on na vreme zasto ne donele odluka na vreme? Zasto od federacija dozvolile da bide staven na spisok?
On sega otkako dobi raskin moze da igra samo za druga ekipa nadvor od Mk
Очигледно не ме капираш, неможам да ти цртам... прати го случајот по нашиве портали, мислам дека до петок ќе има и официјално, бидејќи утре нема да може да игра против Фени додека не се заврши цела процедура.

Sent from my Iphone
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
Не смо га исплатиле 3 месеца, управа наша сга ќе ни продава муда за бубрези како неколко године уназад све нас не мрзив, све ми оштетени (не дека нема истина у све тој) ми смо заѓно дупче на кавалче и слични глупости

ПА ПРЕКО ТАСЕТА ВИШЕ СС ТИЈА ГЛУПОСТИ, ШТО СМО МИ ? МАЛИ ДЕЦА?

Едноставно не су способни и тој е тој, Дача бија како пртаљ отфрљен како бе такој? Завршија му договор и си отиде нема туј ништо лошо, сга ги фали играч ете га он сс тој што ќе ги уцени на договор и за следеќу сезону и ако не га испоштуев ќе си платив поштено ;)

Фала му за овој што направи за Куманово у овуј мизерну сезону! Без дилему одамна не смо имале играча сс његови квалитети, штета што беше само он да имасмо играча како њега у претходни године можда ќе имаше и боље резултат!
 
Член од
23 ноември 2013
Мислења
316
Поени од реакции
165
http://sportmedia.mk/kosharka/domashno-prvenstvo/sapunicata-prodolzhuva-mijatovikj-nema-pravo-na-nastap

ХАХАХАХАХХА! Бш е сапуница све у овуј нашу Македонију :D

Ај враќај га навамо :D
Па пишав дека денес нема да може да игра додека нема официјална разрешница. Треба и жалбата на Куманово да се разгледа.

Sent from my Iphone
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.092
Поени од реакции
4.927
катастрофа, ццрнац и не е лош интересан ми е ама Караџа дупка ,одбрана салата, Мишановиќ га ебе у здрав мозак нашега центра[DOUBLEPOST=1489944874][/DOUBLEPOST]Jaневски ми се свиѓа како игра ама одрана мн лоша бушив не сс тројке
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
С'с седам играчи и тој е доста брат...
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.092
Поени од реакции
4.927
Знам ама колко пик ен рол се брани Мишановиќ увек сам или сс Брауна под кош
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Не бија точко лош Мачки колко што не му се даваше анса да се разигра а ? Очобол смо у напад

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.092
Поени од реакции
4.927
Тј Пековиќ треба да га срам у огледало да се погледне .
Дефинитивно најслаба екипа у првенство
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Нека одјебе и Циц и сви комплет и нека га оставив тим да играв деца, па исти резултати имасмо прву сезону кд играсмо само сс кумановци у састав а верују сс много помали финансие

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
Па нормално е дека Мачки ќе игра сга кд е нападачки едн од најбољи у тим, а и ќе си направи некои бројке да фати Фени или Раднички следеќу сезону, а ако бог да можда и Соколи :D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Па нормално е дека Мачки ќе игра сга кд е нападачки едн од најбољи у тим, а и ќе си направи некои бројке да фати Фени или Раднички следеќу сезону, а ако бог да можда и Соколи :D
И тамо ке га зацементирав за клупу, Работнички тешко дека ке га земе ама Фени не би ме изненадија, ма да е тапа у одбрану.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom