Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Нејќе да игра, ќе чека разврску од арбитражу у понеделник за да иде у МЗТ.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.226
Поени од реакции
6.707
А зашто не игра Мијатовиќ?У статистику га има у тим.
Извини кај глеаш статистика? го пребарав на МКФ сајтот не можам да се снајдам...
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.106
Поени од реакции
4.954
Aи Мијатовиќ е глуп ако иде у Мзт, шутнасва га лани па сга кд пројде Аба лига па си ги соберев тија како њега и па ќе га шутнев
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Ама куде нас па нема паре и добар тим очигледно :D
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Коме смета јак Мачки?

Ако има некој близак до кумани нека им пренесе дека су најретардирана навивачка група на балкан, у 21ви век испуштав мајмунски крици и ширив расизам против сви црнци у нашу салу, а и ми имамо црнога играча у тим, 2 грама мозак сви заедно немав тија на запад.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.953
Коме смета јак Мачки?

Ако има некој близак до кумани нека им пренесе дека су најретардирана навивачка група на балкан, у 21ви век испуштав мајмунски крици и ширив расизам против сви црнци у нашу салу, а и ми имамо црнога играча у тим, 2 грама мозак сви заедно немав тија на запад.
Све тој треба под мач, бато...
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.106
Поени од реакции
4.954
Без разлику на победу ми плеј оф не видуемо овуј сезону
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Нема шансе плејоф, свака част на момци за победу против Кожув али тој е тој. Све си викамо конечно пропаднасмо, али тој ќе е овај сезона изгледа. Само криво ми е што не остависва сезона да иде сс млади, они напумпасва очекувања па сга ќе га едемо од кога стигнемо. Боље сезона-две нека пропаднев а да се гради екипа, него од финале у дно.Ебате политику и спорт.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Кд ќе ми текне Циц пред избори обеќаше Аба лигу, после нешто се бунесва зашто Карпош ќе игра Абу а не Куманово. Дај бе нека ставив ланци катанци на улаз одоздола не се трпи овај брука што се дешава около спорт у град. Едн паркет немогава да сменив 10 мандата.... 3 врата немогава да одварив у онј ќумез од салу.

Има ли некој нормалан у овј клуб да искочи до вас фанови што га пратите клуб да ви објасни како стоив работе и куде идев паре на граѓани :D
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Кд ќе ми текне Циц пред избори обеќаше Аба лигу, после нешто се бунесва зашто Карпош ќе игра Абу а не Куманово. Дај бе нека ставив ланци катанци на улаз одоздола не се трпи овај брука што се дешава около спорт у град. Едн паркет немогава да сменив 10 мандата.... 3 врата немогава да одварив у онј ќумез од салу.

Има ли некој нормалан у овј клуб да искочи до вас фанови што га пратите клуб да ви објасни како стоив работе и куде идев паре на граѓани :D
Па нејќе Хуљуси да стави асфалт у салу :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom