Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Ливингстон пиче, ќе бидне јако свирење да осетив што значи да идеш у ривалски тим.
Ајде дај Боже да отидемо у Еврокуп, заслужуемо и ми малце да погледамо нешто поквалитетно, логично би било и за АБА 2 да се пријавив кд е веќ таква ситуација.
АБА 2 реално да зборимо е надвор од наши могуќности, немамо ми тим и буџет за такву лигу. Пологично и пореално е дека ќе се пријавив па у БИБЛ. За Ливингстона искрено жал ми е, ама дечко си набилда статистику и си отиде у тим кој сигурно му е понудија бољи услови (читај паре).

Да не се лжемо, ривалство сс МЗТ не е тој што беше од пред 5 године, кда му палесва свеќе на Луковиќа. Тој време тешко дека ќе се врати (дај боже да сам грешка).
 
Член од
24 февруари 2015
Мислења
51
Поени од реакции
48
МЗТ имав паре, ама не и памет.Имасва добру школу, ама на свои деца не пружав шансу. Затој и ги бегав, како и на Раднички...и затој после су статисти у АБА2 и Еврокуп. Можда затој наши треба три екстра странци да доведев, па около њима наш подмладак да су стартери. Веќ неколко године су озбиљни напори и около нашу младинску школу, па да га видимо резултат.
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
МЗТ имав паре, ама не и памет.Имасва добру школу, ама на свои деца не пружав шансу. Затој и ги бегав, како и на Раднички...и затој после су статисти у АБА2 и Еврокуп. Можда затој наши треба три екстра странци да доведев, па около њима наш подмладак да су стартери. Веќ неколко године су озбиљни напори и около нашу младинску школу, па да га видимо резултат.
Спејко колко што знам е назначен од Федерацију за млади играчи да ги трењира (не сам сигуран тачно име на позицију). Бивши коуч е дел од школу на Ребрачу. Конекцие имав, а дали ќе украдев некога талента остануе да видимо.

Самиот концепт е промашен, не се давав никакви шансе на млади играчи. Млад играч си на 16, не на 23. Он ќе промаши положување, ќе изгуби топку, ама боље тој да га направи како млад и да га исфрљи од игру, да се престраши што се вика. Ако веќ реалности су 6 место и борба за Супер лигу, боље ќе играмо сс наши млади деца него ли сс испуцани пушке од Србију. Ја разбирам дека како управа и ми како навивачи сакамо резултати, титуле, европску кошарку, ама овој на подугачки стазе ќе не убие. Па погледни какви су ни летни периоди за потпишување на играчи, едни исти тија 10 душе се вртив, све остало е колко да се попунив дупке.

Ливингстон може да се потпише док јоште е слободан или Ѓукановиќ е донесен на његово место?
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.241
Спејко колко што знам е назначен од Федерацију за млади играчи да ги трењира (не сам сигуран тачно име на позицију). Бивши коуч е дел од школу на Ребрачу. Конекцие имав, а дали ќе украдев некога талента остануе да видимо.

Самиот концепт е промашен, не се давав никакви шансе на млади играчи. Млад играч си на 16, не на 23. Он ќе промаши положување, ќе изгуби топку, ама боље тој да га направи како млад и да га исфрљи од игру, да се престраши што се вика. Ако веќ реалности су 6 место и борба за Супер лигу, боље ќе играмо сс наши млади деца него ли сс испуцани пушке од Србију. Ја разбирам дека како управа и ми како навивачи сакамо резултати, титуле, европску кошарку, ама овој на подугачки стазе ќе не убие. Па погледни какви су ни летни периоди за потпишување на играчи, едни исти тија 10 душе се вртив, све остало е колко да се попунив дупке.

Ливингстон може да се потпише док јоште е слободан или Ѓукановиќ е донесен на његово место?
Види појачање што га донесесва е солидан играч за наши услови, бија е и МВП на српску лигу такој да не би требало да е лош играч. Чекав се још други да видимо што ќе се дешава
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Поднеле наши за Еврокуп да учествуев. Сг да видимо ростер кој ке биде, највише ме интересирав македонски играчи. За сга туј су онј мал Настовски и Глигоријевиќ. Ваљда ке остане и Гочо. Ама треба да биде попунет ростер сс минимум десет играчи кои ке играв, а не како до сга 7-8.
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
На википедију пишуе дека ќе учествуемо, е сга колко е тој официјално ќе видимо. Исто такој наредну сезону па ќе играмо у библ.
1626521241967.png

Што се однаса до ростер, имамо нови играчи.
Кејлеб Џозеф е нов плеј. Играја у Хелиос у АБА 2. 9,6 поена, 2,6 скока, 2 асистенцие просек.
Друг "нов" играч е Зивчевиќ.

За странца имамо још едно место, такој да може да очекуемо још едно засилување или па некој од лани да се продужи. Сга ќе треба домашни да се донесев. Марковски е повикан у репрезентацију, сга су у Маврово на припреме. Свугде у новине е претставен како играч на Куманово, такој да би требаја да продужи.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
ДА бе да и Спејко на инстаграм и не знам кој још објавија дек ке играмо тој еропско натпреварување. Мене не ми е јасно дали Зивче до крај на сезону ке остане или па ке се врати тамо у Арабију или куде е, лани добар беше поштено.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.241
ДА бе да и Спејко на инстаграм и не знам кој још објавија дек ке играмо тој еропско натпреварување. Мене не ми е јасно дали Зивче до крај на сезону ке остане или па ке се врати тамо у Арабију или куде е, лани добар беше поштено.
До крај ќе е, ако порано завршимо тг па ќе потпише на неколко месеца да фати некој денар

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom