Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Људи што га водив Работнички да си ставив прст на чело и да се запрашав куде ги иде клуб??? Ја разбирам и корона, и умор од турнири за АБА 2, ама ичера не покажава ама апсолутну никакву жељу за играње. Да не збору и за Мираковскога, свака част како играч, ама како трењера очигледно не га бива. Тебе противнички клуб ти прави серију 12-0 а ти не викаш тајмаут (мислим хелоу).
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Искрено боли ме кур за работнички и мзт, ега наредни десет године у финале да не улегнев, а да ни у следеќи 100.

Него ке биде кланица за 6 места у плеј оф. Пелистер ми едини сигуран, ке видимо мзт и раднички како ке ги иде. За тија три би требало ми, Гостивар, ТФТ и Еуро Никел да се боримо, пошто Кожув е тапа, a и Ацо и овија његови су далеко од плеј оф, да не се лжемо.
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Искрено боли ме кур за работнички и мзт, ега наредни десет године у финале да не улегнев, а да ни у следеќи 100.

Него ке биде кланица за 6 места у плеј оф. Пелистер ми едини сигуран, ке видимо мзт и раднички како ке ги иде. За тија три би требало ми, Гостивар, ТФТ и Еуро Никел да се боримо, пошто Кожув е тапа, a и Ацо и овија његови су далеко од плеј оф, да не се лжемо.
Борба за 6 место у суперлигу ќе биде кланица и туј се сложују 100%. Кожув овуј годину е тапа (изгубива од 2 екипу на МЗТ). Ако не се л'жу у случај да е 1-1 резултат у победе ондак одлучује кош разлика измеѓу двата тима такој да не би било лошо да тепамо што повише кош разлику (сс Гостивар смо еднакви, сс ТФТ губимо, сс Еуроникел смо -1 такој да морамо да тепамо у Кавадарци).
Фмп не е тим за у суперлигу и треба чудо да направив за да се пласирав даље (ваљда нема).
 
Член од
24 февруари 2015
Мислења
51
Поени од реакции
48
Фмп не е тим за у суперлигу и треба чудо да направив за да се пласирав даље (ваљда нема).
Т'ј што га води ФМП га водеше лани и полани Куманово кое исто едвај да беше кандидат за у супер лигу.Т'ј исти ичера у 4/4 му направи 17:0 серију на МЗТ и га испрати Кочовога под биро... не га потценујте. На мене ми е свеедно дали ќе играмо плејоф и суперлигу, ама ако веќ форсамо наши деца, треба баш још да ги фрља тија млади деца у огањ, па што сака нека биде. Верују дека они ќе знаев да одговорив. А да...и Росс може да иде под биро исто, не се уклапа, рекордер е по изгубени топке у лигу, без разлику на поени.Црниќ и Цветковски боље придонасасва од туј позицију.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.240
Ајт под нож и лидер у првенство. Солидна утакмица изиграна ќе бидне забавно до крај овуј сезону, штета што нема публика иначе сга сала би била пуна, 6ти на табелу у овакву изедначену лигу и сс ростер у кој што има солидан број на наши играчи заслужуе ветар у грб од публику, ама јебига. Ај кд ќе гу реконструирав 2035 ќе се вратимо на трибине
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.256
Ајт под нож и лидер у првенство. Солидна утакмица изиграна ќе бидне забавно до крај овуј сезону, штета што нема публика иначе сга сала би била пуна, 6ти на табелу у овакву изедначену лигу и сс ростер у кој што има солидан број на наши играчи заслужуе ветар у грб од публику, ама јебига. Ај кд ќе гу реконструирав 2035 ќе се вратимо на трибине
Вистина оти се играше во друга сала шо е работата ви ја прават реновираат салата нешто пред избори?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Вистина оти се играше во друга сала шо е работата ви ја прават реновираат салата нешто пред избори?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Типична македонска работа, ја реновираат 20 години. Има промени од типот рушење на кафиќи што беа ама ништо повеќе од тоа. Нека пишат другите членови, сигрно повеќе знаат.

Ајт под нож и лидер у првенство. Солидна утакмица изиграна ќе бидне забавно до крај овуј сезону, штета што нема публика иначе сга сала би била пуна, 6ти на табелу у овакву изедначену лигу и сс ростер у кој што има солидан број на наши играчи заслужуе ветар у грб од публику, ама јебига. Ај кд ќе гу реконструирав 2035 ќе се вратимо на трибине
Ичера бш си помисли, како би сала грмела на тројку на Марковскога, на куцање на Андрејевиќа, банане на Џекиќа (или на тепање работнички сс 25 разлику), бш штета. Верују у екипу, можев сс свите да се носив.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Вистина оти се играше во друга сала шо е работата ви ја прават реновираат салата нешто пред избори?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Па другу сезону по ред куде играмо у овуј салу. Иначе стара кобајаги лани требаше да почне да се реновира, ама појео вук магарца, такој да на стенд бај е реновирање. Иначе пред прошли избори за градоначалника још беше обеќано дека ке гу реновирав. :)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.240
Вистина оти се играше во друга сала шо е работата ви ја прават реновираат салата нешто пред избори?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Веќ 4 године активно се збори дека ќе се реновира и од реновирање до сга само компјутерски рендер видесмо :icon_lol:
 
Член од
24 февруари 2015
Мислења
51
Поени од реакции
48
Купива га онога Росс од екипу која има скаутинг за претпоследно место на табелу. Не е он за у Куманово.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.240
Опа плеј оф сс МЗТ, штета нема публика да ги гу напунимо салу па :icon_lol:
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Опа плеј оф сс МЗТ, штета нема публика да ги гу напунимо салу па :icon_lol:

Али само 30%.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.240

Али само 30%.
СТАВИТЕ ГУ У ГОЛЕМУ САЛУ ! 1500 душе има да бидне грмљава, овај екипа заслужуе
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.256
Ливингстон убедливо најдобар плејмејкер во лигата , како ве оставаат само да урлате чудо едно кај нас истите судии не избркаа и го прелинаа мечот на решен натпревар за едно сочно карање небитно баш ќе биди интересно со вас да играме наместо со мзт ако не друго барем најубај дресој имате

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom