Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
24 февруари 2015
Мислења
51
Поени од реакции
48
Прво појачање за наредну сезону е на конструкцију на кош пред спортску салу. С'с заеднички средства на клуб и општину е заменет обруч...Советници дополнително на седницу ќе гласав дали ќе може оберучки да се закуца или само на положување да се иде :tapp:

https://kumanovskimuabeti.mk/kk-kumanovo-i-grupa-entuzijasti-go-popravija-vandaliziraniot-kosh-kaj-sportskata-sala1/?fbclid=IwAR0yhdVOCp9gMM0N_mjqLV8tF7GHGJ4N_8fRkSTR3AbcKB8WjMWuVzppsQg
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Прво појачање за наредну сезону е на конструкцију на кош пред спортску салу. С'с заеднички средства на клуб и општину е заменет обруч...Советници дополнително на седницу ќе гласав дали ќе може оберучки да се закуца или само на положување да се иде :tapp:

https://kumanovskimuabeti.mk/kk-kumanovo-i-grupa-entuzijasti-go-popravija-vandaliziraniot-kosh-kaj-sportskata-sala1/?fbclid=IwAR0yhdVOCp9gMM0N_mjqLV8tF7GHGJ4N_8fRkSTR3AbcKB8WjMWuVzppsQg
Ех па ти што се чудиш. Знаеш дека ми у август још буџет ќе га састављамо. Сга ќе видимо колко са способни да га искористив ваучер.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
http://basketball.mk/mekic-sakav-da-bidam-del-od-novata-uspesna-prikazna-na-av-ohrid/

Значи официјално Мекиќ си бегаја од клуб. Има ли некои новости около претседника или ќе се распадамо???
Не ни беше нешто посебан играч и како личност пренакурчен за македонскога просечнога играча
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Не ни беше нешто посебан играч и како личност пренакурчен за македонскога просечнога играча
Овуј сезону од њега виде најмалце борбеност. Според википедију и Пенов бегаја у Охрид. Не знам што се замлатуев и трошив паре а знаев дека нема да издржив и наредни две године.
 
Член од
24 февруари 2015
Мислења
51
Поени од реакции
48

Док да бидне нешто официјално, ја, како што си е ред, да си промрчу и за овуј квази-информацију. Ако стварно наши га тражив Марковскога, мислу дека е ОК потег, а детево мислу дека има што да покаже. Ипак наш клуб делуе како рехабилитациски центар за кариере на много играчи, како на Банџулу, Курчу, Ицета кафану, на онога поглупавога брата на Бранку Луковиќ...
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676

Док да бидне нешто официјално, ја, како што си е ред, да си промрчу и за овуј квази-информацију. Ако стварно наши га тражив Марковскога, мислу дека е ОК потег, а детево мислу дека има што да покаже. Ипак наш клуб делуе како рехабилитациски центар за кариере на много играчи, како на Банџулу, Курчу, Ицета кафану, на онога поглупавога брата на Бранку Луковиќ...
Абе добар е дечко ама много често се повредуе. А тој дека собирамо кафанџие ти што мислиш зашто курчо отиде у Гостивар. Некои други шпекулације около клуб има ли???
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676

Много интересни работе има у текст вреди да се прочита. Да се надамо дека ќе се остварив.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229

Много интересни работе има у текст вреди да се прочита. Да се надамо дека ќе се остварив.
Пааа ништо посебно искрено како га најави мислеше кој знае што има у текст, освен дека ке се прикључиле нови имиња у водење ништо специјално
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Пааа ништо посебно искрено како га најави мислеше кој знае што има у текст, освен дека ке се прикључиле нови имиња у водење ништо специјално
Па изненади ме тој сс соколану
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Петровски, Миса, Ѓорѓи и Мартин клупа и још едн странац на 1/2?
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Преговара се с'с два србина едн од њим ке дојде играв 2/3...на кеца га имамо Думу и Мартина с'с тој што Мартин мора да игра 15 минута следеќу сезону иначе нека батали кошарку, немамо потреба још од еднога на плеј...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Па солидан ростер, криво ми Пеновога што не га задржамо доста е борбен и што не ги земамо Караџу или Стајиќа, ама тој е. Ја му верују на Ацу дек ке извлече минимум полуфинале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom