Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Лсна ги земја, а на повредени сакам да се опоравив најбрзо што можев. Него некако ми промкна вест дек Бокица ги појачаја, а виде онј пут дек Зекири отишија у Кожув, ама не сам знаја дек е овј дошија тамо
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Лсна ги земја, а на повредени сакам да се опоравив најбрзо што можев. Него некако ми промкна вест дек Бокица ги појачаја, а виде онј пут дек Зекири отишија у Кожув, ама не сам знаја дек е овј дошија тамо
Ееј па како не си видеја бокица у Гостивар, очигледно сакав да га направив тим од 2015/16 сезону. Аце, Бокица, Србиновски, још и Мандиќ ги фали:D. Него стварно што бидна сс Мандиќа, откако си отиде никако да најду некоју информацију за њега???
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Ееј па како не си видеја бокица у Гостивар, очигледно сакав да га направив тим од 2015/16 сезону. Аце, Бокица, Србиновски, још и Мандиќ ги фали:D. Него стварно што бидна сс Мандиќа, откако си отиде никако да најду некоју информацију за њега???
Манда после Куманово отиде у Кипар и ако се сеќаш препоручи га оној црнче Брауна, што игра кд играмо финале на БИБЛ. Сг не знам дали још игра тамо, лани знам играше. Не сам му улазаја на фејсбук сто године хахаха
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Манда после Куманово отиде у Кипар и ако се сеќаш препоручи га оној црнче Брауна, што игра кд играмо финале на БИБЛ. Сг не знам дали још игра тамо, лани знам играше. Не сам му улазаја на фејсбук сто године хахаха
https://basketball.eurobasket.com/team/Cyprus/Near-East-University/14717
Според овј сајт јоште игра сс Мишановиќа заедно. Него кда е наредна утакмица??? Пошто на МКФ нема ништо?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Да прашам нешто. Истина ли е дека курчо ставија крај на репрезентативну кариеру???
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Да прашам нешто. Истина ли е дека курчо ставија крај на репрезентативну кариеру???
Играчиште, освои медаљу на мундијал, заситен е мислу дека треба да имате разбирање сви спрема њега. Сга ке гради кариеру по кафане у Вруток
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Д'нска можда и најважна утакмица у сезону. Кожув мора да се добие.

Куманово - Кожув 17:30

НАПРЕД КУМАНОВО!!!
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Много важна победа против Фени ама не беше од 13 поена. Мора да се победи Блокотехна и Шкупи, а Фени да изгуби од МЗТ за да идемо даље. Мислу дека можемо да идемо у суперлигу.

НАПРЕД КУМАНОВО!!!
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.107
Поени од реакции
4.956
Искрено много ми се свиѓа овој што га играв момци иако сс толко скратен ростер. Свака част за трењера можу само да замислу што би могаја да направи сс још 3 добри играча.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Касну много, ама да ги поздраву сви клошарски сајтови што га отпишуесва Куманово и селесва ни ги играчи у други клубови.
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Касну много, ама да ги поздраву сви клошарски сајтови што га отпишуесва Куманово и селесва ни ги играчи у други клубови.
Па тој е више тренд сваку полусезону играчи да бегав од туја. А тија што не отпуишуесва од суперлигу очигледно не су изгледале ни едну утакмицу на Куманово, не су виделе дека и покрај свите проблеми овија момци га оставива срце на терен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom