Фан клуб: Кожуф

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Честито победа. Не очекува интересно дерби во Куманово :vozbud:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
220
Поени од реакции
264
Ноа или Игор ? Или и двајцата ?
Се збори за Ноа ќе видиме како ќе испадне. Мислам ако го земете добра работа ќе завршите. Мене ми е многу жал што си иде ама тоа е тоа ...
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Се збори за Ноа ќе видиме како ќе испадне. Мислам ако го земете добра работа ќе завршите. Мене ми е многу жал што си иде ама тоа е тоа ...
Се збори и за двајцата, иначе да, одличен играч за македонска лига како Ноа така и Игор.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Cestito nov igrac, dobivte odlicen plej iako vo aba ligata ne se pokaza kako sto treba.
Barem jas mislam deka covekot ne e samo vo potrebnata forma ne deka ne moze da se nosi so ostanatite igraci vo aba ligata... zatoa treba da mu se dade ogromna podrska na pocetok za potoa on da vi vrati so odlicni igri vo tekot na sezonata. (Y)
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.748
Поени од реакции
12.761
прашање за фантоми.
во сабота ќе дпјдете во Скопје ??
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
прашање за фантоми.
во сабота ќе дпјдете во Скопје ??
Од официјалниот профил на Фантоми

Дефинитивно на Фантоми Север нема да им биде дозволено гостување во Скопје утре на натпреварот против вардар - КК КОЖУВ.Комесарот на лигата и управата на вардар не дозволуваат гостински навивачи!
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
конечно победа на гости и тоа каква :vozbud: против Фени 73 - 79



фантоми во гости повеќе ги има него ли дома :eek:
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
Ме интересира една информација од некој од Гевгелија, ако е некој расположен нека ми пише по ПП нема 2 минути да му одземам. Фала :)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Кога спортскиве ни „професионални“ портали немаат извештај од мечот еве јас да напишам нешто.

Кожув - МЗТ 82:85 (41:42). Одличен натпревар за крај на полусезоната. Како и секој меч на домашен терен така и овој пат кошаркарите на Кожув ни приредија уште една драматична завршница, овој пат за жал на мене и на сите останати гевгеличани, ако пред некој ден се радувавме на тројката на Гечевски против Широки, овој пат бевме во кожата на Широкобрежаните :icon_mrgr: . При водство на Кожув 80:78 Гец погоди тројка од истата позиција како против Широки и го донесе МЗТ во водство. Имаше уште една минута до крај, а во пенал завршницата подобар беше МЗТ, т.е.Пипан наспроти Србиновски :tapp: Играчите на Кожув несакам да ги напаѓам, али треба една до две измени во продолжение на сезона. Павловски не заслужува да го носи дресот за парите што ги зима, па се надевам дека ќе биде заменет со Б.Т.

За фановите на МЗТ. - Кај гостите не играше Чековски, па поголема шанса добија Николич и Николовски, за жал овој нашиов многу послаб во однос на Николч, штета за Киро али не се развива во посакувана насока. Грнчаров играше, али не е за наша лига, не па за АБА. Оташевич каква одбрана :cuc: Мијајлович едвај ја пренесуваше топката со многу грешки во негов стил, кога играше за МЗТ, али за разлика од Караџовски кој е соло играч, Мијајлович игра за екипата.

На гости дојде и фамилијата и немаше каде да биде сместена :facepalm: По аматерска организација од оваа во Гевгелија кога се однесува за тоа нема :tapp: Беа поздравени при влегувањето од домашните Фантоми, а имаа и подршка во моментите кога дојде до инцидент меѓу нив и глупите џандари :tapp::tapp::tapp: Се на се очекувам финале во плај оф Кожув - МЗТ и барем една победа на Кожув.
 

F.A

Член од
3 октомври 2010
Мислења
238
Поени од реакции
54
Кога спортскиве ни „професионални“ портали немаат извештај од мечот еве јас да напишам нешто.

Кожув - МЗТ 82:85 (41:42). Одличен натпревар за крај на полусезоната. Како и секој меч на домашен терен така и овој пат кошаркарите на Кожув ни приредија уште една драматична завршница, овој пат за жал на мене и на сите останати гевгеличани, ако пред некој ден се радувавме на тројката на Гечевски против Широки, овој пат бевме во кожата на Широкобрежаните :icon_mrgr: . При водство на Кожув 80:78 Гец погоди тројка од истата позиција како против Широки и го донесе МЗТ во водство. Имаше уште една минута до крај, а во пенал завршницата подобар беше МЗТ, т.е.Пипан наспроти Србиновски :tapp: Играчите на Кожув несакам да ги напаѓам, али треба една до две измени во продолжение на сезона. Павловски не заслужува да го носи дресот за парите што ги зима, па се надевам дека ќе биде заменет со Б.Т.

За фановите на МЗТ. - Кај гостите не играше Чековски, па поголема шанса добија Николич и Николовски, за жал овој нашиов многу послаб во однос на Николч, штета за Киро али не се развива во посакувана насока. Грнчаров играше, али не е за наша лига, не па за АБА. Оташевич каква одбрана :cuc: Мијајлович едвај ја пренесуваше топката со многу грешки во негов стил, кога играше за МЗТ, али за разлика од Караџовски кој е соло играч, Мијајлович игра за екипата.

На гости дојде и фамилијата и немаше каде да биде сместена :facepalm: По аматерска организација од оваа во Гевгелија кога се однесува за тоа нема :tapp: Беа поздравени при влегувањето од домашните Фантоми, а имаа и подршка во моментите кога дојде до инцидент меѓу нив и глупите џандари :tapp::tapp::tapp: Се на се очекувам финале во плај оф Кожув - МЗТ и барем една победа на Кожув.
zadovolstvo e da se gostuva vo gevgelija nema sto alal da vi e gevgelicani odlicen precek na nasiot klub i pocituvanje... se nadevam ke ve vidam vo finale btw vie ste mi favorit u nasava liga koga neigra mzt :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom