Фан клуб: Карпош Соколи

  • Креатор на темата Viktoranius
  • Време на започнување

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
Глеееј го бе зел ми копал постови, не спиел со денови, не искачал од дома, палел миризливи стапчиња, бодел кукли, се молел, отишол у секта, 100% принел и жртва само да може малку да осети радост во неговиот јаден т.н. живот.
Можам само да замислам колку е болно да не можеш да се израдуваш на успесите на својот клуб (јер ги нема), па мора да се радуваш на неуспесите на другите.

Ебате бедникот.
Како бе бацко нема,за Вардар навива,на секоја утакмица у секој спорт иде :D

Иначе,настрана заебанција,има некоја карма со тоа Купот,пола од тимовите шо го освоиле ИЛИ играле финале се распаднаа. Почнувајќи од победниците Деликатес Кочани,Николферт,Вардар Осигурување,Амак СП,па се до Соколи лани(технички,уште не сте распаднати,ама веројатно ќе излезете 2-ра лига,па ќе видиме до кај ќе гура тимот).
Од тимовите шо играле финале,да ја споменеме Орка(ајде,КК Фени се води како некој наследник на Орка,прво беше Тиквеш,па Фени),потоа Неметали Огражден(КК Струмица мислам дека се води како наследник на КК Поло Трејд),потоа Струмица(и тие уште постојат,ама живуркаат веќе неколку години,прашање на време е кога ќе згаснат),Торус не постои више,Лирија не постои,а Пелистер е константно на релација 2-ра лига-1-ва лига,Кожув исто така живурка откако ги напушти Главчев и ја формира Блокотехна.
Иначе,мислам дека Блокотехна има реални шанси да го освои купот,овој Бенџамин мислам у топ 3 странци шо дошле у МКД е
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Глеееј го бе зел ми копал постови, не спиел со денови, не искачал од дома, палел миризливи стапчиња, бодел кукли, се молел, отишол у секта, 100% принел и жртва само да може малку да осети радост во неговиот јаден т.н. живот.
Можам само да замислам колку е болно да не можеш да се израдуваш на успесите на својот клуб (јер ги нема), па мора да се радуваш на неуспесите на другите.

Ебате бедникот.
:pos::pos::pos:
Другар, абе нели кога сакавте АБА ќе игравте? Јас очекував дека во еуролига ќе играте барем полуфинале, вие не можете ни четврт-финале од македонски куп да поминете, една година по твоите оптимистички најави :shook:
Исто титули имате со мојот клуб btw :icon_mrgr: Се гледаме од наредна година, ако постоите :blablab:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.571
Поени од реакции
3.266
:pos::pos::pos:
Другар, абе нели кога сакавте АБА ќе игравте? Јас очекував дека во еуролига ќе играте барем полуфинале, вие не можете ни четврт-финале од македонски куп да поминете, една година по твоите оптимистички најави :shook:
Исто титули имате со мојот клуб btw :icon_mrgr: Се гледаме од наредна година, ако постоите :blablab:
Javi mi se koga ne se pojavite na kosarkarska mapa na evropa
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Vas 4 godini po 20 razlika ve gazevme, ne sviraj kurcu.
Газевме, зборот што го опишува мизерниот клуб. Газеле веќе не газат туку се распаднале, Работнички газеле па биле газени и сеа пак ќе газат. Тоа е тоа, голема е разликата.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Pravdaj se, dzabe ti e. So milion evra budget i edna polu ekipa kako konkurent ne mozete kup da osvoite.

Najbitno od se e sto napraivte edna pametna rabota. Se istepavte megju sebe
Се гледа дека си доселеник.Како прво јас не сум во ЦПБ. Како второ, не се истепаа меѓу себе туку лозари и чкембари ги нападнаа. Како може се што ќе напишеш да ти е промашена работа!? Ти давам аргумент, ми велиш џабе се правдаш. Така некој пишува кога не знае да врати како што треба.:tapp::tapp::bravobe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom