Фан клуб: Карпош Соколи

  • Креатор на темата Viktoranius
  • Време на започнување

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
На почеток од сезона првата утакмица 20 разлика ви напраија у една четвртина.

Си заборавил. Земи потсети се
дечко крај на сезона се глеа. И Пери кинеше цела сезона за последна утакмица Бубе да го залепи ко циган мрсул,и да ви изгуби титула
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.543
Поени од реакции
3.210
дечко крај на сезона се глеа. И Пери кинеше цела сезона за последна утакмица Бубе да го залепи ко циган мрсул,и да ви изгуби титула
Mc Fadden i Perry nikat ne igrale zaedno.
Ti rekov si zaboravil, zemi potseti se
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Mc Fadden i Perry nikat ne igrale zaedno.
Ti rekov si zaboravil, zemi potseti se
знам,само тој момент ко со Кендрик ти го наведов како пример,дека крајот го краси делото!
Штета што се распаднаа Соколи,добри тимови имаа,јаки играчи донесоа,Пери,Вркич,Лаблвич,Мавра па и Шепа беше ок играч до некаде
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
Абе имавме тогаш два претставника во Аба, ама не чинеа тогаш Стево и Залижаниот. Сега што имаме ? Клуб кој не постои и клуб кој има едвај 50 навивачи.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444
Заради кловнот што се нарекуваше Господ, и што им даваше на играчите тренерки за загревање со Југословенски петокраки на грбот, клубов беше тема за потсмев низ цел балкан. Реално имаа добри играчи, и најдобриот тренер во цела Македонија, Мики-Микеле. :D По ѕвер човек нема во кошаркава, би идел у рат со него.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Јас незнам зашто се игра кошарка воопште.за кого?
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Јас незнам зашто се игра кошарка воопште.за кого?
Па ова кошарка денес е само последица на она што беше пред 4/5 години. Беше убаво да се гледа Костовски и Луковиќ ама затоа сега клубот има долг од 90.000 евра, а верувам дека е иста ситуација и во другите клубови.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Па ова кошарка денес е само последица на она што беше пред 4/5 години. Беше убаво да се гледа Костовски и Луковиќ ама затоа сега клубот има долг од 90.000 евра, а верувам дека е иста ситуација и во другите клубови.
Бро Костовски и Луковиќ не играсва у Соколи никад
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Бро Костовски и Луковиќ не играсва у Соколи никад
он на Куманово мисли ваљда.
Па ова кошарка денес е само последица на она што беше пред 4/5 години. Беше убаво да се гледа Костовски и Луковиќ ама затоа сега клубот има долг од 90.000 евра, а верувам дека е иста ситуација и во другите клубови.
Куманово имаше тим за АБА.
Урош,Курчо,Врањеш,Бела Мамба + и Марко Луковиќ требаше да се прикључи...страшен тим,со многу лош менаџмент.
Мене како навивач на МЗТ ми е криво за Куманово.Многу јаки утакмици имаше!
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
он на Куманово мисли ваљда.

Куманово имаше тим за АБА.
Урош,Курчо,Врањеш,Бела Мамба + и Марко Луковиќ требаше да се прикључи...страшен тим,со многу лош менаџмент.
Мене како навивач на МЗТ ми е криво за Куманово.Многу јаки утакмици имаше!
Талент 100, професионализам 0. Јбг тој ти е:(
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
он на Куманово мисли ваљда.

Куманово имаше тим за АБА.
Урош,Курчо,Врањеш,Бела Мамба + и Марко Луковиќ требаше да се прикључи...страшен тим,со многу лош менаџмент.
Мене како навивач на МЗТ ми е криво за Куманово.Многу јаки утакмици имаше!
Се продолжи тоа старо ривалство меѓу МЗТ и Куманово во одсуство на Работнички, плус рака на срце и политичка позадина малце зачини ситуација дополнително. Убаво рече со тој ростер плус океј клупа у тоа време Младеновиќ беше у страшна форма со Луковиќ многу добро се разбираа на терен, Мачки стандард да се најдеа 1-2 солидни амери и у АБА ке се гуравме, можеш да замислиш што ке се случеше у Куманово у салата, и у Скопје у Борис да игравме 100% гарантирам дека ке ја наполневме лабаво, кога во Јане идеа по 1000 луѓе за финалињата па за АБА ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom