Фан клуб: ЖРК Пелистер

Член од
12 август 2018
Мислења
948
Поени од реакции
1.473

Ете еден бенефит од носњњето на Сери во Битола... Сопругата ќе игра за женскиот клуб а исто така има муабет дека сопругата на Дејвис(средниот бек) исто така е ракометарка и таа потпишала за ЖРК Пелистер. Планирано било да донесат и две србинки со шо значително ќе се појачаат и можи да котираат високо оваа сезона.
Одтука се поставува прашањето, од каде пари за овие трансфери ? Дали Стерјев се одлучи да инвестира и во ЖРК Пелистер?
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.255
Поени од реакции
3.151

Ете еден бенефит од носњњето на Сери во Битола... Сопругата ќе игра за женскиот клуб а исто така има муабет дека сопругата на Дејвис(средниот бек) исто така е ракометарка и таа потпишала за ЖРК Пелистер. Планирано било да донесат и две србинки со шо значително ќе се појачаат и можи да котираат високо оваа сезона.
Одтука се поставува прашањето, од каде пари за овие трансфери ? Дали Стерјев се одлучи да инвестира и во ЖРК Пелистер?
Мислам дека и Хосни има жена ракометарка србинка.
 
Член од
12 август 2018
Мислења
948
Поени од реакции
1.473
Уште две нови засилувања од Феникс а во најава уште неколку нови имиња.
Сериозно се појачват во женскиот табор.
Колку шо знам Кире Митррвски беше последно тренер на жените... Ништо чудно и тренер да донесат нов.
 
Член од
21 јуни 2022
Мислења
14
Поени од реакции
24
Викендот 17-18.09 второ коло. Пелистер:Вардар во Битола.
Само да најавам...
Можи ќе има промена на терминот, ама одма имаме дерби и тука.
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
64
Поени од реакции
89
Викендот 17-18.09 второ коло. Пелистер:Вардар во Битола.
Само да најавам...
Можи ќе има промена на терминот, ама одма имаме дерби и тука.
Koj ke odi i na zenski rakomet UPM
Vikas na 17-18. 09 e derbito, treba da ja zaokruzam i taa data vo kalendarot.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.067
Поени од реакции
5.733
Уште две нови засилувања од Феникс а во најава уште неколку нови имиња.
Сериозно се појачват во женскиот табор.
Колку шо знам Кире Митррвски беше последно тренер на жените... Ништо чудно и тренер да донесат нов.
Na muabeto go smenaa Kire ke nosat nov trener a nisto cudo nekoja rakometarka da klat da si praj zabava https://www.gol.mk/rakomet/se-razdelija-zhrk-pelister-i-mitrevski-bitolchanki-kje-dobijat-nov-trener


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
12 август 2018
Мислења
948
Поени од реакции
1.473
Член од
12 август 2018
Мислења
948
Поени од реакции
1.473
Која разлика во игра со новиот тренер. Веќе имаме серија од 4 победи во низа.
Убо би било да можи и женскиот клуб да го превземат Стерјеви и да се подигни нивото на работење на клубот.
Да се обединат ракометните титули и во машка и во женска конкуренција:цицки:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.067
Поени од реакции
5.733
Која разлика во игра со новиот тренер. Веќе имаме серија од 4 победи во низа.
Убо би било да можи и женскиот клуб да го превземат Стерјеви и да се подигни нивото на работење на клубот.
Да се обединат ракометните титули и во машка и во женска конкуренција:цицки:
Iskreno deca se site samo 7ta kaj nas zenamu na toj od maskiot klub lici na rakometarka kompletna drugite se cupinja mali a trenerot ok inaku ne se samo cile i zetmu vo gradot so mislat drugite vogrobot ke gi nosat parite nejse mora pod itno sala da se praj se drugo e dzabe!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom